Babička s dědou nás vítají a z kuchyně se line nádherná vůně, moje maminka peče výborné koláče a dneska tady voní švestkový s drobenkou. Děti si vzaly do každé ruky a pelášily na zahradu k pejskovi. Tuším, jak tohle hodování skončí, minule byl Ťapka celý od povidel. Než jsme si povykládali co je nového, byl večer a čas spát. Hupsli jsme do peřin a hned usnuli. V sobotu bylo slíbené grilování, kde samozřejmě nechyběl Ťapka jako hlavní dozor, bystrým očkem sledoval stav pečeně a coby degustátor dostal masíčko jako první. Užili jsme si a bylo nám krásně. Děti pořád mluvily o pouti, těšily se na houpačky, kačery s labutěmi a nezbytnou cukrovou vatu. Mám pouť taky ráda, je to jedno z míst, kde se zastavil čas a ať je člověku šest nebo šedesát let, pořád je to super zábava. Nastala vytoužená neděle, děti už nemohly dospat a pořád opakovaly: „Kdy už půjdeme na ty labutě a tati, vystřelíš mi růži?“ A táta opakoval asi už popadesáté: „To víš že jo, po obědě půjdeme!“ Na oběd jsme s maminkou pekly husu s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. Děti by šly nejraději hned ráno, ale nechtěla jsem, aby se na pouti z hladu ládovaly sladkým kokosem a žužu a pak jim bylo špatně. Všechno má svůj čas a po obědě jsme se všichni vypravili na pouť, je to svátek, když jdeme někam komplet celá rodina i s našima a tohle je jedna z milých příležitostí.

Kroky nás zavedly opět k Sandrovi do střelnice. Manžel se předvedl a podává mi perníkové srdce „Z lásky“. Dojalo mě to a hrdě jsem si nesla jeho vyznání. Děti si daly ještě asi šestkrát „poslední jízdu“ na drakovi a pomalu jsme se vraceli plni dojmů k našim do domku. Den uběhl ani nevím jak, člověku by se ani nechtělo zpátky do města. Ťapka už poskakoval na zahradě a vítal nás, jako bychom se rok neviděli. Děti s ním zůstaly na zahradě a my šli dovnitř uvařit kafe a zabalit se na cestu zpátky domů. Maminka nám dala s sebou vajíčka, protože ty domácí jsou vždycky nejlepší, některé mají i dva žloutky a krásně oranžové. Manžel nesl tašky a já vajíčka v přepravce s jablky. Nechali jsme auto otevřené, aby se pořádně vyluftovalo a ještě jsme si chvilku povídali pod jabloní.
Děti daly pusu babičce a dědovi a ještě jsme se chtěli rozloučit s Ťapkou. Ale pejsek nikde, jak je to možné? Pořád je okolo nás, motá se pod nohy a najednou zmizel. Dokud ho neuvidím, tak neodjedeme. Prohledali jsme zahradu, nakoukli do altánku, do garáže, ale pejsek nikde. Vrátka byla zavřená, takže na ulici být nemohl. Prošli jsme všechno ještě jednou a děda se podíval i do kurníku, jestli si náhodou Ťapka neudělal siestu se slepicemi. Taky nic, tak to už je divné, ani na volání se pejsek neozýval. Šli jsme zpátky do domu a přemýšleli, kde by mohl malý nezbeda být. Na zahradě je všechno zabezpečené i kvůli dětem, takže nikam spadnout nemohl.
Přišli jsme do předsíně a slyším šramot, ztichla jsem a nastražila uši. Ozývalo se nějaké šustění a mlaskání a šlo to z obýváku. Jako komando jsme všichni vešli do pokoje, na gauči ležel Ťapka a byl „velmi zaneprázdněný“ mým perníkovým srdcem z lásky. Otrhal z něj celofán, ukousal cukrové kytičky a právě olizoval barevnou polevu. Myslím, že jsme ho vyrušili zrovna v nejlepším, když se chystal na samotný perník. I když mi bylo líto, že si ho nevystavím jak jsem původně chtěla, přece jen mi pohled na šťastného pejska všechno vynahradil. Ťapka si pochutnával na perníkovém srdci jako málokdo, když jsem ho viděla na tom gauči, v očích měl rarášky, jako by mi říkal: „Podívej, co jsem našel.“ A my jsme už mohli klidně odjet domů. Kromě zážitků si vezeme i opičku, ne živou ani alkoholovou, tahle je na gumičce, ale její úsměv je jako živý.
Setury - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz