Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.06. 2024
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Ideálem estetické medicíny je přirozenost

30. 05. 2024 | Krása
-Komerční sdělení-

Body contouring patří k nejvyhledávanějším estetickým zákrokům u nás i ve světě. Co tento výraz znamená, jaké jsou aktuální trendy a kdy má smysl pacientovi jeho rozhodnutí vymluvit hovoří MUDr. Marek Kubík, plastický chirurg kliniky Esthé a specialista na body countouring.


Co si máme představit pod termínem body contouring?

Je to vžité označení pro formování těla, tedy úpravu proporcí a tvaru postavy. Obnáší odstranění nadbytku kožní tkáně nebo tuku z podkoží, nejčastěji břicha, boků a stehen. Lidé si tyto výkony někdy mylně spojují s terapií obezity, ale právě u obézních by se provádět neměli, protože primárně neslouží jako "hubnoucí nástroj". Pokud za sebou máte výrazné snížení váhy, které zanechalo viditelné stopy na vašem těle, nebo se přes poctivé cvičení nedokážete zbavit tuku v některých partiích, pak vám body contouring může pomoci tyto problémy vyřešit. Zejména ženy často přicházejí kvůli převisu břicha a úpravě břišní stěny, případně s rozestupem břišních svalů po těhotenství nebo drastické dietě.

Jaký je v současnosti nejvýraznější nový trend v oblasti body contouringu?

MUDr. Karel KubíkVýznamně roste zájem o takzvanou high definition liposukci, což je jedna z mých hlavních specializací. Znamená to, že prostřednictvím liposukce a přenosu vlastního tuku dokážeme nejen změnit celkovou konturu postavy, ale zároveň i napomoci vyrýsování svalů. Největší poptávka je o břišní a prsní svaly, a to ze strany žen i mužů. Ideální adept na tento zákrok je člověk, jenž nemá přílišnou nadváhu a stará se o své tělo. Platí tedy, že žádná chirurgie není náhradou za správnou životosprávu.

Stává se, že pacienta odmítnete, protože má nereálné nebo přímo zdraví škodlivé požadavky?

Každý chirurg má osobní hranice, které nepřekročí, já samozřejmě také. Respektuji osobní preference všech pacientů, což však neznamená, že tiše odkývám každé přání. Když žena stojí o vysloveně přeplněné rty, nemohu jí vyhovět, takové věci v Esthé neděláme. Ideálem plastické chirurgie je pro mne přirozenost. Stejně tak nechci nikomu vkládat do prsou implantáty o objemu 800 nebo 900 mililitrů, kde už nejde jen o nepřirozený vzhled, ale také o zdravotní rizika. K těm nejčastějším patří krvácení, infekční komplikace či komplikované hojení ale i jiné, pramenící právě z výběru extrémnějších proměn.

Máte práci, kterou vám řada lidí závidí. Plastická chirurgie je však někdy i terčem kritiky v rámci tzv. boje proti kultu krásy. Jaký je váš názor?

Občas mě zamrzí, že část veřejnosti, ale někdy i zdravotníci, nahlížejí na plastickou chirurgii s určitým despektem, berou ji jako obor, kde se nic zásadního pro zdraví neřeší, jen zde lidé utrácejí spoustu peněz za zvětšování prsou nebo rtů. Takový pohled opomíjí spoustu zásadních zákroků, jako řešení popálenin, úrazů zejména ruky, řešení nádorů kůže, svalů, kostí, defektů celkově a jejich rekonstrukce. Ale i ryze estetická chirurgie má pro mnoho pacientů zásadní význam, pomáhá zvýšit jejich sebevědomí a řeší mentální problémy vyplývající z dlouhodobé nespokojenosti lidí se svým tělem. Psychické zdraví z určitého pohledu může být stejně důležité jako fyzické, je to ale komplexní problematika, která zahrnuje subjektivní pohled každého z nás.

Co vás přivedlo do Esthé a jaké jsou vaše dlouhodobé cíle?

Moje cesta vedla přes Fakultní nemocnici Bulovka. Tam jsem se setkal s Ondřejem Měšťákem, kterého už dnes mohu nazvat svým kamarádem. Porozuměli jsme si nejen po lidské stránce, ale zejména v pohledu na to, jak má vypadat estetická medicína. Nejde o vyrábění krásnějších těl, nejdůležitější je přinést lidem štěstí a spokojenost se sebou samotnými. A štěstí je ryze subjektivní fenomén, každý jej vnímá po svém.

Esthé Plastika
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !