Léto - čas jahodLéto - čas jahod Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.06. 2024
Dnes má svátek Zdeňka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jak správně vybrat štěně? Poradíme, na co se připravit!

6. 03. 2024 | Zvířátka
Chystáte se pořídit si domů čtyřnohého člena rodiny a rádi byste se s předstihem připravili na jeho příchod? Poradíme vám, co všechno byste si měli nastudovat a co pořídit. Kromě výběru plemena řádně nachystejte i pelíšek, hračky a správné krmivo. To ale není všechno, přečtěte si, na co nezapomenout.

Nastudujte si vhodné plemeno


Jestliže ještě nemáte štěně vybrané, měli byste se zaměřit při výběru na to, abyste si k sobě pořídili  opravdu kompatibilního parťáka. Každé plemeno je jiné, některé je vhodnější do bytu a je z něj gaučový povaleč, jiné potřebuje dlouhé procházky a je naprosto neúnavné. Než se pro jakékoliv plemeno rozhodnete, řádně si rozmyslete kolik času denně mu budete věnovat, jestli je vhodné do bytu nebo spíše do domu se zahradou, ale i to jakými chorobami trpí a na co všechno je náchylné. Některá plemena jsou mnohem více finančně náročnější než jiná, a tak si to celé raději předem promyslete. Pokud ale chcete udělat dobrou věc a rádi byste přivítali nového člena rodiny, zajděte se podívat do útulku. Sice si s velkou pravděpodobností neodvezete roztomilé štěňátko, ale psa, který vám bude vděčný.

Jak správně vybrat štěně? Poradíme, na co se připravit!Nezbytnosti do základní výbavy


Mezi základní prvky výbavy pro štěně patří vhodné misky na krmivo i vodu. Dbejte na to, aby byly úměrné velikosti štěněte, tak aby se v nich například nevykoupalo, anebo aby po dvou hltech nebyla miska s vodou prázdná. Vodítko a obojek si spíše vybírejte osobně, abyste si ho mohli osahat a vyzkoušet. Pro některé pejsky je vhodnější postroj či kšíry, ale klidně se poraďte s chovatelem, od kterého si štěně berete. Nezbytnou součástí nového domova je pro psa také pelíšek, který vybírejte velmi pečlivě. Na začátku, ale zvažte, kolik do něj chcete investovat, protože štěně může všechno snadno zničit. Jestliže ale chcete kvalitní pelíšek, zvolte ten, co má ortopedickou matraci, je snadno omyvatelný, anebo se dá potah vyprat či vyměnit.Nezapomeňte na hračky, dávejte ale pozor, ať jsou pevné a neobsahují části, které štěně může vdechnout anebo spolknout.

Nepodceňujte výběr krmiva


Dříve než si štěně přivedete domů, zjistěte si od chovatele na jakém krmivu štěně vyrůstá. Mezitím si prostudujte složení a jeho kvalitu. Případně se o volbě krmiva poraďte s veterinářem anebo odborníkem na výživu psů. I přes jakékoliv doporučení si nejprve prostudujte etiketu krmiva. Součástí složení by neměla být sója v jakékoliv podobě, kukuřice, pšenice, chemická barviva, lepek atd. Na druhou stranu byste zde měli najít minimálně 20 % čerstvého masa, 15 % sušeného masa a celkově alespoň 25  % bílkovin. Ve složení by neměly chybět bylinky, vitamíny a minerály. Jestliže chcete přejít u štěněte na jiné krmivo, dejte tomu čas a velmi opatrně do aktuálního krmiva přimíchávejte nové. Sledujte stolici a celkové trávení pejska.

Na co dále nezapomenout?


Než si přinesete štěně domů, najděte si v okolí bydliště nejbližší veterinární stanici, přečtěte si recenze anebo se poptejte pejskařů v okolí jaký veterinář je nejlepší. A pozor, pokud jste si vybrali náchylnější plemeno, je vhodné si nechat udělat pojištění. Dále si nezapomeňte najít  cvičák, kam budete se psem docházet. Pokud si v zimě pořizujete krátkosrsté plemeno, je vhodné myslet i na obleček, kvůli případnému nastydnutí. A je-li to jen trochu možné, zařiďte, aby první týden až dva byl se štěnětem někdo doma. Váš mazlíček bude totiž ze začátku potřebovat pozornost a trochu času, než si zvykne na nový domov.

Zdroj, foto: Krmiva Pučálka


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !