Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 15.05. 2021
Dnes má svátek Žofie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak syn volal do Afriky

24. 04. 2021 | Vaše příběhy

Vyrůstala jsem ještě v době, kdy mobilní telefony nebyly. Kdo měl štěstí, měl pevnou linku, a kdo ne, chodil volat k sousedům, nebo do telefonní budky. Nebyl to zase takový problém, budka stála ve městě doslova na každém rohu. Také se dalo volat z pošty, ze zatuchlých kabinek, kam vás přepojili od přepážky. A hlavně! Volalo se za korunu a za ni jste měli neomezené volání, dokud jste telefonát neukončili. To bylo v pubertě probdělých nocí strávených s kamarádkami na lince!           

A později, když se člověku zapalovala lýtka, s první láskou, jejíž rodiče měli doma také telefon.

Vyrostli jsme z této krásné doby, ale pevnou linku měli doma mí rodiče ještě v době, kdy můj syn vyrůstal. „Babičko, jak se s tím volá?“ ptával se syn, když začal mluvit a fascinoval ho přístroj se sluchátkem. Babička to vnoučkovi ráda předvedla.

„To je zajímavější, než ten můj mobil,“ mudroval syn a klepal do svého plastového mobilu na hraní. „Ale v něm nejsou žádné hry,“ poučila jsem syna. „Ani písničky,“ doplnila babička. Tím rozhovor skončil.

O pár dní později jsme šli opět k babičce a dědovi. „Budu si hrát,“ prohlásil syn a odebral se do ložnice, kde měl uložené své hračky.

Nějak jsme se s rodiči zapovídali, syn nás nerušil, a uplynula téměř hodina. Rozhodla jsem se jít syna zkontrolovat. Obvykle chodil za námi každých pět minut, nyní si ale v ložnici podezřele dlouho hrál sám. Něco ho muselo náramně zaujmout. Brzy jsem pochopila, proč byl tak klidný a co ho zaujalo. Syn seděl u stolečku, na kterém měli naši telefon. Původně ho sice měli v obýváku, ten ale nedávno malovali a telefon zatím zůstal v ložnici. Syn měl sluchátko u ucha a něčemu se náramně smál. Přiskočila jsem k synovi, abych mu vytrhla sluchátko z rukou. Zaslechla jsem jen, jak někdo na druhém konci nesrozumitelně žvatlá.

Nevím, kam to můj syn tehdy volal. Když ale přišel rodičům účet za telefon, málem padli do kolen. Takový účet za telefon za celý svůj život nikdy neměli! Musel volat nejméně do Afriky. 

To byl konec pevné linky a naši si tehdy konečně pořídili také mobilní telefony. Zvykli si a jsou spokojeni.

 

Pegonela - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Jak syn volal do Afriky:

Jak syn volal do Afriky
 



Komentáře
Obrázek uživatelky
profil

Moc pěkný příběhSmajlík

Když byly děti malé, také jsme měli pevnou linku, ale naštěstí nikdy děti nikam do "Afriky" nevolaly.
Obrázek uživatelky
profil
hezky jsi to napsala. Když jsem byla já mladá, telefon měla jen vrátnice v místní továrně. Když se něco stalo, museli jsme tam běžet třeba v noci. Dnes má telefon každý a i děti mohou zavolat kam se jim zalíbí. Horší je, když pak přijde účet za telefon.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
To se stalo známým, syn někde viděl číslo na erotickou linku a tak zkusil vytočit. Rodiče se pak nestačili divit, dokonce reklamovali účet a tam se dozvěděli důvod vysoké částky. Kluk pak dostal co proto a byl bez kapesného.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip



NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles