Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.04. 2024
Dnes má svátek Marcela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Koukáte do obrazovky víc než 3 hodiny denně? Co vzpruží vaše unavené oči?

7. 02. 2023 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Unavené oči vzpruží brýle s filtrem modrého světla


Telefony, PC, TV i úsporné žárovky produkují modré světlo. Je také součástí světelného spektra u LED osvětlení. Protože způsobuje nespavost a může údajně poškodit zrak, stále více lidí se proti němu brání brýlemi s filtrem modrého světla. Dokonce i ti, kteří nemají dioptrie. Nejčastější dotazy ohledně modrého záření zodpovídá Klára Kašparová, diplomovaný oční optik z Optik Do Domu.

Může způsobovat podráždění modrým světlem nějakou oční vadu?
Nadměrné množství modrého záření přetěžuje zrakový systém a způsobuje bdělost. To vede k mnoha zdravotním komplikacím, které vyplývají z narušení a nedostatku spánku. Mezi ně patří deprese, podrážděnost, oslabení imunitního systému a snížení koncentrace. Poslední studie také prokázaly nepříznivý vliv modrého záření na buňky sítnice. Těm se zkracuje životnost a může dojít mnohem dříve k věkem podmíněné makulární degeneraci, což může způsobit i ztrátu zraku.

Máte zpětnou vazbu od zákazníků, kdy jim brýle s filtrem modrého skla vyřešily nějaký konkrétní problém (např. únavu očí, slzení, problém s usínáním aj.)?

Jistě, hlavně jsou to klienti středního věku, kteří tráví převážnou část pracovního dne na PC. Pociťují menší únavu očí a částečně čočky pomohly s nepříjemným pocitem suchého oka. Také jim třeba ustoupily bolesti hlavy. Celkově se cítí ve větší pohodě a kondici, nejsou tolik unavení.

Doporučujete skla s modrým filtrem i v jiných situacích než u PC, TV či koukání do telefonu?
Modrému záření se nemůžeme zcela vyhnout, protože je také součástí slunečního svitu. Setkáváme se s ním tedy téměř pořád, proto není na škodu nosit je klidně celý den. Ale právě při dlouhodobém působení modrého světla na váš zrak, tedy pokud koukáte denně déle než 3 hodiny do telefonu, tabletu, PC nebo na televizi, odborníci doporučují používat brýle s technologií Blue Blocker.

Pokud vidím dobře a nepotřebuji dioptrické brýle, přesto mi radíte nosit brýle s filtrem modrého světla, když pracuji denně 8 hodin na počítači?
Jednoznačně ano. Brýle s filtrem modrého světla jsou opravdu pro každého, i pro „nenosiče“ dioptrických brýlí.

A co děti? Taky často sledují obrazovku…
Brýle s ochrannými povrchovými vrstvami mohou děti nosit již od tří let. Důležité je ale volit správnou velikost brýlí, aby dětem neklouzaly z nosu nebo je netlačily na spáncích. Byly vytvořeny pro všechny, kteří tráví u digitálních obrazovek více než 3 hodiny denně.

Mohou se brýlová skla s filtrem modrého světla vložit do všech typů brýlí na jakoukoliv vadu?
Ano, brýlová skla opatřena filtrem modrého světla jsou vhodné do všech typů brýlových obrub. Úpravou Blue Blocker je možno opatřit většinu běžných brýlových skel. Ať už je jedná o brýlová skla jednoohnisková, bifokální, multifokální nebo skla samozabarvovací.

Má filtr nějakou životnost? Nebo vydrží do té doby, co brýlové obroučky?
Životnost každé povrchové úpravy je závislá na tom, jak se o brýle uživatel stará. Aby vám brýle dobře a dlouho sloužily, je potřeba jim věnovat dostatečnou péči. Čočky s filtrem modrého světla od OptikDoDomu mají chemickou úpravu přímo v materiálu čočky. Životnost filtru je tedy velmi vysoká.

Jak dlouho už jsou brýle s filtrem modrého světla na trhu?
Počátky brýlí s technologií Blue Blocker začaly s vesmírným programem NASA. Astronauti potřebovali silnou ochranu očí  ve vesmíru, kde byly ultrafialové paprsky mnohem silnější než na Zemi. Brýle s technologií Blue Blocker se následně v 60. letech 20. století staly velkým hitem.

Prozraďte nám něco málo z technologie výroby čočky s tímto filtrem. Aplikuje se přímo na čočku, nebo do ní?
Blue Blocker neboli filtr modrého světla je označení pro povrchovou úpravu čoček nejen dioptrických nebo nedioptrických brýlí, ale i kontaktních čoček. Filtr modrého světla se nanáší na brýlovou čočku, na tvrdící vrstvu. Na filtr se následně aplikuje antireflexní povrchová úprava. Někteří výrobci brýlových čoček ale používají jiné způsoby výroby. Filtr modrého světla přidávají do samotného materiálu, z něhož jsou čočky vyrobeny. Blue Blocker funguje i jako ochrana před UV zářením.

A otázka na závěr: Existuje někdo, komu byste nošení těchto brýlových čoček nedoporučila?
Každého klienta, který má zájem o pořízení  brýlových skel s filtrem modrého světla, upozorňujeme, že skla mají téměř neznatelný, zhruba 10% žlutý nádech. Kvůli tomuto minimálnímu žlutému zabarvení nedoporučujeme skla lidem, kteří potřebují při své práci 100% vnímání barev. Například grafici nebo kadeřnice, kteří musí určit přesný odstín barvy.

Tip na závěr: V OptikDoDomu.cz pořídíte do konce února brýlová skla s filtrem modrého světla se 70% slevou. Více zde.



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !