Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 23.05. 2022
Dnes má svátek Vladimír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Láska má mnoho podob...

13. 05. 2012 | Vaše příběhy
Alena držela v ruce papírek a hleděla na něj v očekávání, zda se zabarví a netušila, zda ji znervózňuje, že to tak dlouho trvá, nebo obava, že znovu uvidí stejný výsledek. Potřásla nervózně papírkem. Zase nic. Po tolika vyšetřeních, tolik nerváků – vše zbytečné.

Podívala se směrem k Petrovi, podala mu papírek, ale neměla sílu hledět mu do očí. Tiše ji objal. Plakala, vlastně už jen vzlykala. Věděli, že zůstala už jen jediná možnost. Adopce. Začalo  nekonečné vyřizování, papírování a hlavně neskutečné množství otázek, testy na to a na to… Kolik musí ještě překonat překážek, snad už nejsou dost potrestáni?

Kolik je čeká ještě dalších zkoušek? A co když neprojdou? Co bude potom? Co když nebudou dost dobří? Dost dobří na dítě, dost zodpovědní, dost Láska má mnoho podob....láskyplní, dost  dobří na výchovu? Kdo může zaručit, že budou vážně ti, co dokáží vychovat malou lidskou bytost? Toto všechno, ba mnohem více se Aleně přehnalo hlavou během těch dní. Konečně se dočkali. Přinesli si domů křehkou, malou holčičku.

Dítě rostlo, měnilo se a spolu s ním se měnili i rodiče. Už neměli tolik času jeden pro druhého. Alena ho věnovala dceři a Petr stále častěji zůstával déle v práci. Láska k dceři se jí zrcadlila v očích, ale na tělo útočilo něco úplně jiného. Nejprve tomu nevěnovala pozornost, ale časem musela navštívit lékaře, který pouze potvrdil to, co dávno tušila. Její stav byl vážný.

Velmi potřebovala, aby jí Peter věnoval více své pozornosti nebo alespoň, aby ji více zaměřil na jejich dceru. Když ho nejvíce potřebovala, oznámil jí, že odchází k jiné ženě, která čeká jeho vlastní dítě. Pokud to zvládala, starala se o dceru, později se dcera starala o svou nemocnou mámu. Obě do toho dávaly všechno, ale někdy všechno nestačí…

Alena po těžké nemoci zemřela. Holčička zůstala samotná. Adoptivní otec se odmítl o ni starat, protože už měl vlastní rodinu. Vlastní … Nakonec si holčičku vzali k sobě vzdálení příbuzní.

Vilka - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
to je život
Obrázek uživatelky
profil
Moc smutné povídání ještě, že někteří lidé mají srdce na pravém místě.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Dúfam len, že Alena stihla dievčatku vštepiť do srdiečka dosť lásky, ktorú raz bude môcť venovať vlastným deťom.
Obrázek uživatelky
profil
ale často i nespravedlivé. Člověk trpí za něco, za co vlastně ani nemůže. Kéž by se měla holčička dobře u vzdálených příbuzných.SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smutný příběhSmajlík Ale život je i takový
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles