Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 30.09. 2023
Dnes má svátek Jeroným
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mazlíčci zlepšují náladu. Pozitivní vliv zvířat na lidskou psychiku je nesporný

15. 09. 2023 | Zvířátka
Žijeme v náročné době. Tuto větu v poslední době slyšíme všude kolem sebe. Jak se z toho nezbláznit? Někomu pomáhá procházka v přírodě. Zpěv ptáků, šumění listů ve větvích stromů, to všechno dokáže lidskou psychiku celkem spolehlivě zklidnit. Kytky pořád ještě kvetou, stromy pokojně rostou a zajíci běhají po polích. K opuštění domova a všedního kolotoče se ale často donutíme až kvůli psímu parťákovi, se kterým je procházka o poznání veselejší. Vděčné zvíře nás za odměnu naučí žít tady a teď a radovat se z maličkostí.

Život v blízkosti zvířat byl dříve samozřejmostí


Lidé žili se zvířaty odnepaměti. Jejich živobytí na nich bylo závislé, takže si jich dokázali náležitě vážit. Mít krávu nebo kozu byla výhra. Psi měli nezastupitelnou funkci při hlídání stáda či jako strážci domova. A kočky byly takovým samozřejmým vybavením domácností, protože chytaly myši. Lidé si tehdy asi ani neuvědomovali, jak jim přítomnost zvířat prospívá. A teď, v naší přetechnizované době, zjišťujeme, jak nám chlupaté zvířecí teplo chybí. A proto si kus přírody i s její nevyzpytatelností čím dál častěji pořizujeme v podobě domácích mazlíčků. Je nám s nimi prostě dobře.

Mazlíčci zlepšují náladu. Pozitivní vliv zvířat na lidskou psychiku je nespornýZvířata léčí


Dobrého vlivu zvířat na psychiku lidí si všimli i terapeuti, kteří se starají o dlouhodobě nemocné, seniory nebo lidi s mentálním či pohybovým postižením. V kontaktu se zvířaty, ať už jsou to speciálně vycvičení psi, kočky nebo koně či králíci, se nemocným uvolňují dříve stažené svaly, nervy se uklidňují a smutní lidé se začínají usmívat. Proto se třeba canisterapie, kdy je terapeutem pes, využívá čím dál častěji. A to nemluvíme o psích společnících pro nevidomé nebo lidi na vozíku. Pro ně bývají jejich psi nejen oblíbenými mazlíčky, ale i jejich očima či rukama a nohama. Bývají nenahraditelní.


I pejskařů přibývá


Vítá vás, když přijdete z práce? Neuráží se? Stačí mu, když ho pohladíte, naplníte mu misku a vezmete na procházku? A neklade zbytečné otázky? Tak to je psí parťák, který vás bezpodmínečně miluje a vždy vám zlepší náladu. Někdy máte pocit, že snad začne i mluvit. Samozřejmě, že není každý pes ideální a některý taky kouše, ničí věci a nenechá vás chvíli v klidu, ale když se to podaří, máte kamaráda k nezaplacení na celý psí život. A za to si zaslouží i pravidelně odměňovat, pak vás bude milovat ještě víc.

Kočka vás naučí odpočívat


Znáte ten pocit, když si sednete večer k televizi a do klína se vám stulí kočka a začne příst? Jako by se zastavil čas a nebylo v tu chvíli nic důležitějšího než poskytnout vašemu mazlíčkovi dočasné útočiště. V tu chvíli zapomenete, co jste ještě chtěli nebo měli udělat a jen odpočíváte. V odpočívání je kočka mistr, většinu dne totiž prospí. A tak nás v tom dnešním uspěchaném světě dokáže alespoň na chvíli zpomalit a učí nás, že i odpočinek je důležitý. A když pak najde v mističce ještě nějakou dobrotu, spokojenost bude oboustranná.


Zdroj, foto: Matlíčci v pohybu


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !