Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 23.05. 2022
Dnes má svátek Vladimír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Místo pod stolem

15. 04. 2022 | Vaše příběhy

Měli jsme mnoho psů. Jeden by řekl, že na lidský život až moc. Byli tu s námi, věrní, milující, oddaní, moudří a každý z nich byl top. Každý z nich byl nejlepší. Ani jeden jediný nebyl zlý, agresivní nebo jinak špatný. Byť každý byl originál, zvláštní edice, první a po něm každý další byl členem naší rodiny. Všichni do jednoho milovali naše děti, vítali naše návštěvy a chránili nás a naši rodinu. Každý z nich si zvykl na slepice, prase, kočky a všechnu tu zvířenu, která u nás našla domov. To je úděl psů. Člověk vyvolává války, zabíjí, nenávidí, ale pes, pokud je dobře veden, je ztělesněním lásky, ať je to pes rasový nebo „podvraťák“. A my měli právě křížence, limitované edice, které jen tak nenajdeš. Nejsou jako přes kopírák co se týče vzhledu, ale povahu mají všichni do jednoho ryzí. Takového tvora mezi lidmi nenajdeš.

Pokaždé, když odešel psí kamarád, řekli jsme si „už nikdy“, a pokaždé nám to nevydrželo ani měsíc.

Když v naší rodině žije pes, pokaždé nadávám na chlupy na všem. Na oblečení, na čalouněném nábytku, v posteli i na podlaze. A pak ty chlupy hledám. Hledám, bezmocně pátrám po stopách mého pejska, který odešel. Odešel tam, odkud už není návratu, za duhový most, kam smí jen zvířata. Ti jediní dokážou dát člověku vše, včetně svého života. Ruka sjíždí pod stůl, kde sedával, na tvář tisknu polštář, na kterém lehával. Ještě z něj tak úplně nevyvanula ta psí vůně, která voní jen nám, kteří psa máme a milujeme. Jdu do obchodu a bezmyšlenkovitě beru z háčku u dveří vodítko. Nějak zapomínám, že už Tě nemám. Jsi tam, kde Tě nic nebolí, netíží a trpělivě na mě čekáš. Mnohokrát jsi takto čekával. Tentokrát to bude trochu delší čekání, ale jednoho dne se oba dočkáme.

Protože jsem mnohokrát zažila loučení se psem, vsugerovala jsem si, že můj pes tu stále je. Hlídá mě. Ta představa je pro mě jednodušší, než přijmout holý fakt. Zvykla jsem si na ten pocit, že mě stráží a hlídá naši rodinu. Za stůl sedám tak, jako když tu byl. Nohy skládám poctivě pod židlí, abys měl pod stolem dost místa. Dokonce bych přísahala, že na nich cítím teplo Tvého kožíšku, kdykoli je na chvilku natáhnu. To ses otřel o ně a zahříval mě, ať byl venku mráz nebo horoucí léto. Od Tvého odchodu, stejně tak jako po celý Tvůj život, jím rohlíky bez špiček. Ty patřily Tobě. Ač tu nejsi už měsíc, stále je nechávám. Jako by byl hřích Ti je sníst. Vím, že si je už nevezmeš. Vím to, a přesto to dělám. Stejně tak, jako nejím kornoutky od zmrzliny, protože ty měl rád Rex před Tebou. Z každého psa, který v naší rodině žil, si ponechám nějaký ten rituál. Rituál, který patřil jen nám dvěma. Tak mám jistotu, že tu stále jsi se mnou. Neviditelný, neslyšitelný, ale stále bdící.

Nenadávejte nikdy svému psovi. Protože jednou přijde den, kdy budete litovat každého zlého slova, každého pokárání. Užijte si tu chvilku, co máte čest být tu ve společnosti svého čtyřnohého kamaráda. Jeho život je mnohem kratší, než ten váš. Užijte si ho co nejlépe. Bez psa, kočky, papouška nebo jiného spřízněného zvířete je totiž smutno. Život je takový polovičatý a jako by za tolik nestál.

Ať je to teprve měsíc, nedržím pietu. Mám Tě v srdci a už hledám. Procházím weby, inzeráty a ptám se přátel. Hledám Tvého následníka. Vím určitě, že přijde. Není to o tom, že Ti zastoupí místo, nebo zastíní Tvé já. To nejde. Bude ale stejně důležitý, stejně milovaný a stejně náš. Už se těším a věřím, že to bude brzy. Ještě je pod stolem spousta místa. Uhýbám nohama, když tu sedím, abyste se tam všichni vlezli. Všichni psi mého života.


Smisekzluk - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Místo pod stolem:

Místo pod stolem
Místo pod stolem
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
hezký článekSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
I když to bude znít divne, tak jsem rada , ze jsem tento článek nepsala já . Máme tři pejsky a všichni jsou od sebe půl roku. Hrozim se , až začnou odcházet za sebou 😔
Obrázek uživatelky
profil
dojemný článek.Ještě mi slzy tečou po tváři.
Také mým životem prošlo hodně pejsků a na všechny vzpomínám s láskou.Znám i to odlamování špiček rohlíku,nechávání kornoutu od zmrzliny...
Moc za ten článek děkuji.Kdo nikdy nežil s pejskem,možná nepochopí,ale byl ochuzen o mnoho krásného.
Obrázek uživatelky
profil
napsáno
Obrázek uživatelky
profil
To je tak krásný!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles