Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Jarní prázdniny 2021 - termínyJarní prázdniny 2021 - termíny Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 08.03. 2021
Dnes má svátek Gabriela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Naučte děti pravidla bezpečného koupání v přírodě

7. 08. 2020 | Zajímavosti
Dovádění u vody si užije každé dítě. To, které se s ní teprve seznamuje, a zcela jistě to, které se řadí mezi zkušené plavce. V každém případě je ale nutné nejprve dětem připomenout pár důležitých vodních rad. A je jedno, zda míří na koupaliště, k rybníku nebo k řece…


Skákej jenom tam, kde to znáš
Každé dítě má rádo skákání do vody. Doba letové fáze je tak magická. Připomeňte dítěti, že než skočí do vody, musí se ujistit, že v okolí doskoku není a ani se sem nechystá doplavat žádný jiný plavec. To platí i při sjíždění ze skluzavky. Navíc v přírodních vodách není nikdy jisté, že když jsme tam skákali včera, můžeme i dneska. Je zapotřebí každý den prověřit hloubku vody a zda náhodou do místa doskoku proud vody nepřiplavil nějaké klády a větve.

Jezy, proudy, peřeje
Přírodní voda je něco jiného než ohraničený bazén. Voda, která teče do jezu, má obrovskou moc už mnohem dříve. Vymezte si přesně prostor, kde se děti mohou pohybovat. Zároveň by dítě mělo být předem informováno, co voda umí a jakou má sílu. Můžete ukázat třeba na ulomené větvi, jak voda umí klacek nacucnout a jako silou ho umí odplavit.

koupání dětíTmavá voda, bahnité dno
Někomu je to úplně jedno. Někomu to ale může velmi vadit. Nechte případně dítěti prostor, ať si samo vyzkouší a osahá dno. Může mu chviličku trvat, než získá jistotu a sebedůvěru. Bahno, které prolézá mezi prsty, umí překvapit.

Hluboká voda
Je spousta lidí, kteří umí plavat ve vodách, kde dosáhnou na dno. Ale začnou zbytečně zmatkovat, když jim řeknete jedno slovo: „nestačíš“. Děti by měly vědět, kde jsou v řekách tůňky s hlubokou vodou, neměly by se nechat překvapit a v klidu by měly umět doplavat do prostor, kde je mělčina.

Házení kamínků
To je asi nejoblíbenější hra u řeky. Házet žabky nebo jen tak házet kameny a koukat, jak voda vyšplíchne a jaké obrovské kruhy se vytvoří na hladině. Je ale nutné naučit děti, aby si vždy předem zkontrolovaly, že do míst, kam házejí kameny, se nikdo nepohybuje.

8 doporučení pro rodiče, než vyrazí s dětmi k vodě

1. Děti předškolního věku mějte na dosah. Dětí školního věku na dohled.
2. Plné bříško do vody nepatří.
3. Rozpálené tělo je vždy zapotřebí nejprve postupně zchladit. Jen blázen by skočil rozehřátý rovnou do vody!
4. Pokud je s dítětem více dospělých osob, vždy jmenovitě vyslovte jedince, který děti hlídá. Pokud tak neučiníte, stává se, že hlídají všichni, a zároveň nikdo.
5. Děti by vás měly vždy informovat o svém pohybu: „Jdu do vody, jdu na záchod, jdu pro zmrzlinu...“
6. Respektujte vymezené plavební dráhy i vymezené prostory pro koupání. A samozřejmě respektujte všechny zákazové značky.
7. Nepodceňujte své plavecké schopnosti a fyzické síly.
8. Pokud plavete na delší vzdálenost, mějte s sebou plaveckou pomůcku nebo doprovodnou loďku.


Zdroj, foto: Juklik.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !