Léto - čas jahodLéto - čas jahod Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.06. 2024
Dnes má svátek Alois
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Otázky o plastické chirurgii

18. 08. 2006 | Péče o tělo

V této části se dozvíte několik odpovědí na otázky, týkající se plastické chirurgie a jejich možných zákroků. Počínaje prsními implantáty a konče transplantací vlasů. Máte-li také zkušenosti s těmito zákroky, napište nám Vaše první pocity či životní změnu, která Vás tímto potkala. Vaše články zveřejníme a nejzajímavější odměníme. Pište na redakce@chytrazena.cz.
1. Četla jsem, že jsou momentálně na trhu prsní implantáty od francouzského a od amerického výrobce. Které jsou podle Vás lepší?


Odpověď: Jsou trošku odlišné tvarem, takže někdy jsou pro danou ženou vhodné francouzské, někdy naopak americké. V současné době se trochu více začaly používat ty francouzské, vzhledem k jejich dobré ceně. Kvalitou však určitě za americkými implantáty nezaostávají, to se určitě nebojte.2. O letních prázdninách bych chtěla dceři dát upravit odstávající uši. Existují v tuto roční dobu nějaká omezení??


Odpověď: Žádná zásadní omezení rozhodně nejsou, ale shrňme to: minimální věk dítěte je 5 - 6 let, dítě musí být ochotno s lékařem spolupracovat, vzhledem k nutnému ovázání po operaci je třeba omezit sportovní aktivity na období alespoň 2 - 3 týdnů, v teplém letním období je opravdu nutné zabezpečit přijatelné podmínky, aby nebylo dítě zbytečně vystaveno přímému slunci a nedošlo k zapaření rány. Pro Vaši dceru nebude období prázdnit nejpřijatelnější, protože je nebude moci strávit s kamarády u vody, ale je to rozhodně lepší než absence ve škole.


3. Proč je nutné nosit po operaci zvětšení poprsí korzet?


Odpověď: Nejde o korzet, ale o normální podprsenku trochu sportovnějšího vzhledu. Tato podprsenka pomáhá fixovat vložené prsní implantát na správném a požadovaném místě. Určitým způsobem Vám i trochu pomáhá, protože se po operaci celá váha implantátu přenáší na operační ránu, což je samozřejmě trochu bolestivé.


4. Zajímalo by mě, jak dlouho trvá operace nosu a zda je nutná hospitalizace, případně jak často musí pacient absolvovat kontroly po operaci.


Odpověď: Operace nosu trvá přibližně od jedné do dvou hodin. Co se týká hospitalizace, pacient může jít ještě v den operace domů. Kontrolu je nutné absolvovat každých sedm dní. Počet kontrol je závislý na rozsahu operace, obyčejně jsou dvě až tři.


5. Měl bych zájem o transplantaci vlasů, zajímalo by mě však, odkud se vlasy na transplantování berou.


Odpověď: Z temene hlavy se odebere úzký pás kůže, který se následně zpracovává na jednotlivé vlasové transplantáty. V místě odběru zůstává tenká jizvička, která ve vlasech není vidět.


6. Chtěl bych absolvovat operaci odsátí tuku z oblasti břicha. Jaké množství tuku je možné odsát najednou a kolik to přibližně stojí?


Odpověď: Z důvodu předcházení velkým metabolickým změnám v organismu je možné liposukci – odsání tuku, provést v rozsahu maximálně 2 litrů. Cena za operaci je závislá na rozsahu a složitosti zákroku, předpokládané délky trvání, typu anestézie apod. Z tohoto důvodu není možné určit cenu zákroku bez vyšetření plastickým chirurgem. Kompletní cena za liposukci se obvykle pohybuje okolo 25 000 Kč.

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
ked na to ludia maju...tak prečo nie Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles