Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 22.01. 2021
Dnes má svátek Slavomír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny

3. 04. 2018 | Krása
Návštěva specializovaného pracoviště, kde vám znaménka zkontrolují a případně odstraní, by měla být součástí standardní péče o sebe sama. V případě, že se znaménko nijak nemění, stačí pouze jedna kontrola ročně. Přestože je osvěta na toto téma dobrá a pacienti mají veškeré potřebné informace k dispozici, většina Čechů stále nevěnuje dostatečnou pozornost především změně svých pigmentací.

Vždy záleží na typu znamének, kontrola na specializovaném pracovišti by měla být jednou ročně většinou dostačující a měli bychom ji absolvovat všichni. Výjimku tvoří takzvaná dysplastická znaménka, která by se v případě většího počtu měla kontrolovat jednou za šest měsíců. Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat také těm znaménkům, která vznikají během života a především pak těm, která se objeví v létě po slunění. V rámci prevence je důležité si všímat jakékoliv změny tvaru, barvy a velikosti znamének. Taková znaménka mohou být zdravotně nebezpečná a s návštěvou lékaře bychom v takovém případě neměli nikdy otálet.

Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrnyNěkteré typy znamének se dají odstranit laserem. Jedná se o běžná znaménka, která nepředstavují žádné zdravotní riziko, a pacient se rozhodne k jejich odstranění spíše z estetického důvodu. Nejčastěji se znaménka odstraňují z kosmetických důvodů, nebo když jsou v místech, kde je riziko, že by se mohla mechanicky poškodit nebo kde jsou opakovaně zatrhávána. Zde je možno použít radiofrekvenční způsob odstranění. Ostatní riziková znaménka je třeba odstranit chirurgicky, tedy jejich vyříznutím, aby bylo možné je následně poslat na histologický rozbor. V případě jakékoliv změny v barvě nebo velikosti je nutno znaménko odstranit vždy, a to jeho vyříznutím. Rozsah -  šířka a hloubka vyříznutí, záleží přímo úměrně na charakteru a zhoubnosti znaménka. I v případě větších výkonů dbáme vždy na výsledný kosmetický efekt. Každé takto odstraněné znaménko se posílá na histologické vyšetření. Samotný zákrok je prováděn v místním znecitlivění za použití kvalitních anestetik, aby samotný výkon ani doba po operaci nebyly bolestivé.

Po odstranění znaménka by se daná oblast neměla zbytečně namáhat až do úplného zahojení. To trvá zhruba tři týdny. Dále platí, že bychom oblast, ze které nám bylo znaménko odstraněno, neměli vystavovat nějakou dobu /6 týdnů/ slunci (případně navštěvovat solária), protože hrozí riziko vzniku pigmentací. I z tohoto důvodu je ideální doba na odstranění znamének, a tedy i kontrolu u lékaře, na podzim nebo během zimních měsíců.

Pokud si však všimnete jakékoliv změny na vaší kůži, na nic nečekejte a specialistu navštivte co nejdříve. Nejzodpovědnější většinou bývají pacienti, kteří jsou dostatečně informováni o prevenci a ochraně kůže před účinky slunečního záření, tyto informace akceptují a vůči svému zdraví nejsou lhostejní. Zároveň platí, že odstranění znamének není nijak finančně náročné a dovolit si je může opravdu každý.

Zdroj, foto: Žilní klinika

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny:

Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny
Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny
Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny
Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny
Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny
Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny
Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny
Pihy, mateřská znaménka a pigmentové skvrny
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !