Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek? Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 08.05. 2024
Dnes má svátek všichni osvobození
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Rooibos má pozitivní vliv na Váš organismus

12. 04. 2008 | Péče o tělo
Použití rooibosu:
Neobsahuje kofein a obsahuje jen minimální množství tříslovin, nezpůsobí zácpu. Obsahuje také řadu důležitých minerálních látek jako železo, mangan, vápník, zinek, draslík, měď, hořčík, fluor a sodík. V současnosti je podrobován řadě výzkumů, které potvrzují jeho pozitivní vliv na řadu zdravotních problémů.

Roibos má zklidňující účinky, pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy, podráždění. Jeho mírné antidepresivní účinky zmírňují úzkostné stavy nebo stres, který je běžnou součástí života každého z nás.

RooibosRoibos se také používá ke zklidnění alergických reakcí, léčbě ekzémů, podrážděnosti kůže (používáme zevní léčbu).Tato bylina obsahuje látky, které stimulují imunitní systém, pomáhá tělu v boji s volnými radiáky (obsahuje vitamín C, antioxydanty).
Díky pití tohoto čaje si pomáháte v prevenci kardiovaskulárních chorob. Některé složky nápoje jsou nápomocny při snižování hladiny cukru v krvi.

Sbíraná část rooibosu: zelené jehlicovité listy

Obsahové látky rooibosu:

Kyselina askorbová, fluoridy, stopy silice, fenolové kyseliny, flavonoidy (aspalathin, orientin, rutin, isoquercitrin), minerální látky.


Doba sběru rooibosu:
Leden až březen


Charakteristika rooibosu:
Rooibos je vysoký keř se zelenými jehlicovitými listy. Sklízí se v lednu až březnu (počátek podzimu v Jižní Africe), keře se seřezávají asi 30 cm nad zemí, nařežou se a v hromadách se fermentují. Fermentace trvá asi 8 - 24 hod. Tím se získává charakteristická hnědočervená barva a nezaměnitelná chuť. Po kropení a provzdušnění se ponechá dále fermentovat a pak sušit. Pak se vysává, čistí a třídí. Následuje pasterizace a konečné sítování.



Zdroj: LEROS

ZUZI
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Děkuji Vám mockrát za rady, hned zítra se po něm podívám. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
dá se to koupit i v normálních potravinách. Čaj z rooibodu dělá např. i Pickwick, Jemča atd., takže stačí prohlídnout regály s čajema v obyčejným obchodě. Ale pokud se nechceš spokojit jen tak s něčím, tak je určitě vhodný zajít do specializovanýho obchodu s čajema.
Obrázek uživatelky
profil
čaje rooibos seženeš všude, i v lékárně by je mohli mít....jsou velmi chutné, v zimě je výborný rooibos s medem. Pokud jsi z většího města, tak v různých spešl čajových prodejnách objevíš spoustu druhů rooibose...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Nevíte někdo, kde ho můžu sehnat? V lékárně?
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles