Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 01.12. 2021
Dnes má svátek Iva
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Rozhněvaní otcové: Dejte Tobiáši a Andělínovi svůj den v kalendáři

16. 08. 2009 | Svátky
Křestní jméno má každý z nás, ne všichni ho však naleznou v kalendáři, což se nelíbí otcům Tobiáše a Andělína z Královéhradeckého kraje. Jména jejich dětí si navzdory kalendářní absenci získávají na stále větší oblibě u rodičů novorozených chlapečků, avšak do současných kalendářů se ještě nedostala.
   
„Byl bych velice rád, kdyby náš syn Tobiáš mohl slavit svátek podle kalendáře jako ostatní děti,“ řekl nám otec čtyřletého Tobiáše Tomáš Zdechovský z Třebechovic pod Orebem. A takových nespokojených tatínků podle statistiky stále přibývá. V lednu tohoto roku Tobiáš kraloval 28. příčce nejčetnějších jmen pro novorozené chlapce a jeho obliba za posledních pět roků výrazně stoupla.

Tatínek malého Andělína Jiří Seidler z Rychnova si pro svého syna také přeje den, který by oslavoval jeho jméno. „V České republice žije bezmála sto Andělínů. Naproti tomu Pankráců a Řehořů, kteří v našem kalendáři svůj den mají, je dohromady přibližně polovina,“ vysvětluje Seidler, u kterého je jméno Andělín předáváno z generace na generaci.
Rozhněvaní otcové: Dejte Tobiáši a Andělínovi svůj den v kalendáři   

Tobiášů a Andělínů přibývá


Otcové obou chlapců nepochybují o nároku na umístění jmen svých chlapců do českého kalendáře. Na jejich straně stojí neopomenutelný fakt, že Tobiášů a Andělínů stále přibývá.
   
„Jediný způsob, jak dostat obě jména do kalendáře, je obrátit se na vydavatele kalendářů. Ti de facto rozhodují o tom, kdo v kalendáři bude a kdo ne,“ říká Jiří Seidler, který si nechal na umístění jména Andělín v kalendáři dokonce zpracovat studii.

Tobiáš se slaví na Památku zesnulých


Například Tobiáš, který slaví svátek 2. listopadu na Památku zesnulých, by se mohl v kalendáři bez problémů objevit. Andělín slaví svátek 7. Listopadu společně s nepříliš užívaným jménem Saskie. „Pevně věřím, že se nám podaří vydavatele přesvědčit. Byl bych rád, kdyby se Tobiáš s Andělínem objevili v kalendáři nejpozději v roce 2011,“ uzavírají otcové Tobiáše a Andělína z Královéhradeckého kraje.

Lydias
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4   5  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Andělín? chudák dítěSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Andělín? chudák dítěSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
tak to je fakt problém
Obrázek uživatelky
profil
Tobiáš je krásné jméno,ale Andělín no nevím nevím jestli to rodiče nepřehnali.Máme tost krásných jmen.SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
a jméno Andělín je ještě "nádhera" oproti např. Pětiletce SmajlíkSmajlík - to je fakt pomsta Smajlík!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles