Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Radostná seznámení ve StarDanceRadostná seznámení ve StarDance Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.07. 2024
Dnes má svátek Vítězslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Světový den proti rakovině

6. 02. 2007 | Nemoci

Světový den proti rakovině (World Cancer Day) 4. února 2007 odstartuje světovou kampaň boje proti rakovině. Poselství kampaně nabízí rodičům rady pro zdraví, které mohou sdílet se svými dětmi


Statistika je překvapivá: 43 procentům případů výskytu rakoviny se dá předejít zdravým životním stylem osvojeným v dětství. Světová kampaň proti rakovině - "Dnešní děti, budoucnost světa" - zdůrazňuje význam prevence a rozšiřování informací o zdravém životním stylu.Mezinárodní unie boje proti rakovině (International Union Against Cancer -UICC) je nezávislá nevládní organizace se sídlem v Ženevě. Její členské organizace v 86 zemích zahájí kampaň právě ve Světový den boje proti rakovině. Kampaň, zaměřená na rodiče, zdravotnické profesionály a představitele politického života, čerpá z častého tématu: osvojení zdravých návyků během dětství může v pozdějším věku zabránit rakovině.
Čtyři hlavní poselství Světové kampaně proti rakovině jsou:

 • Zajistit pro děti nekuřácké prostředí
 • Být fyzicky aktivní, dodržovat zdravou životosprávu a vyhýbat se obezitě
 • Být informován o očkování proti druhům rakoviny, které způsobují viry (rakovina jater a děložního hrdla)
 • Vyhýbat se nadměrnému pobytu na slunci

 • Každý rok podlehne rakovině více než sedm milionů lidí a lékaři diagnostikují téměř 11 milionů nových případů. V roce 2006 byla rakovina příčinou úmrtí více lidí než těch, kteří zemřeli na AIDS, malárii a tuberkulózu. Více na oficiálních stránkách Mezinárodní unie boje proti rakovině.


  "Rakovina zasahuje do všech oblastí společnosti v každé zemi. Dobrou zprávou je, že ji lze ve značné míře předcházet," říká Isabel Mortarová, výkonná ředitelka organizace UICC. "Prvním krokem v oblasti prevence musí být vzdělávání a akce. Proto musíme začít u dětí."

  Kromě zaměření na jednotlivce se světová kampaň proti rakovině snaží přesvědčit zástupce politického života, aby o tomto problému začali jednat.


  "Kontrola rakoviny může být účinná pouze tehdy, pokud bude hlavní prioritou i na nejvyšší politické úrovni. Pokud se část světa nebude o tento problém zajímat a neučiní žádná opatření, dojde k tomu, že každoroční počet úmrtí na rakovinu bude do roku 2020 činit více než 10 milionů," říká Dr. Franco Cavalli, prezident UICC.


  Bývalá první dáma Spojených států amerických Barbara Bushová, její královská výsost Lalla Salma z Maroka, nigerijský prezident Olusegun Obasanjo a tenisová hvězda Steffi Grafová se světové kampaně proti rakovině aktivně účastní a snaží se postižené rakovinou podpořit.


  Organizace UICC představuje globální zdroj pro akce více než 270 členských organizacív Africe, na americkém kontinentě, asijsko-pacifické oblasti, Evropě a na Středním Východě.


  ZUZI
  Chytrá Žena.cz
  Tento článek také můžete
  * Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
  GOOGLE Přidat na Google
  TISK Vytisknout Linkuj
   
  Čtěte také  Komentáře
  Žádné komentáře
  Aktuální soutěže
  Komerční prezentace
   
   
   
  Náš tip


  NAVŠTIVTE NÁS ...
  PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

  Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !