Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.09. 2023
Dnes má svátek Berta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 32. týden

7. 08. 2023 | Televizní tipy
Dokumentární klasika i úplné novinky všech žánrů nabízí Prima ZOOM.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 32. týden:


7. 8. 23.00 – Vesmír bez barevných hranic

Vesmír nezná hranice. Seznamte se s černými astronauty, vědci a inženýry, kteří se postavili na křižovatku hnutí za občanská práva v Americe a zúčastnili se i velkého závodu do kosmu. Neuvěřitelný příběh z dějin amerického boje za občanská práva, studené války a velkého vesmírného závodu mezi Spojenými státy a Sovětským svazem – to je snaha dostat prvního černého muže do vesmíru. Historický film Vesmír bez barevných hranic zachycuje úsilí americké administrativy, která už od dob prezidenta Kennedyho v šedesátých letech 20. století chtěla dostat do kosmu prvního Afroameričana. A jak to nečekaně jako první dokázal „konkurenční” Sovětský svaz, když v roce 1980 odstartoval kubánský kosmonaut afrického původu. A nechybí ani nečekaný tragický příběh jednoho ze tří mužů, které vybrala NASA, aby se připojili k posádce jednoho raketoplánu.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 32. týden8. 8. 22.00 – Letecké katastrofy: Nové důkazy III (Osudová rozhodnutí)

Další speciální řada populárního seriálu Letecké katastrofy přináší nové nervydrásající případy. Sledujte rozhodnutí mezi životem a smrtí, ke kterým došlo doslova na poslední chvíli a které vedly ke strašné tragédii. Odhalte, jak opomenutí jednoho důležitého kroku během rutinní kontroly před startem způsobí zkázu celého letu. A sledujte hrozivé příběhy skutečných pasažérů, kteří jako zázrakem přežili leteckou katastrofu. Dokumentární seriál Letecké katastrofy: Nové důkazy odhaluje mrazivou pravdu o tom, že bezpečnost leteckého provozuje se postupně zlepšuje díky nehodám, k nimž dochází. 

Ohlédněte se za nechvalně proslulými nehodami a tragédiemi. Zjistěte, co se pokazilo a proč. Každá epizoda vychází z nahrávek pořízených v kokpitu osudových letadel, oficiálních zpráv o nehodách a výpovědí svědků, kteří byli u toho a přežili. Navíc přidává rozhovory s experty, napínavé dramatické rekonstrukce a špičkové digitální animace i efekty. Ať už se jednalo o potíže s údržbou, nebezpečný náklad nebo extrémní výkyvy počasí, vyšetřovatelé poctivě odhalují, co způsobilo nejhorší a nejpodivnější letecké katastrofy. Hledají jejich příčinu, aby zajistili, že k něčemu podobnému už nikdy znovu nedojde.

8. 8. 23.00 a 23.30 – Svět sportu: Rok za rokem (11. a 12. díl)

Každé úterý vám přineseme 2x více sportu – dva díly nejen sportovně neskutečně zajímavého seriálu za sebou. Vydejte se na kouzelnou cestu časem. Ve strhujícím seriálu Svět sportu rok za rokem prožijeme všechny nejslavnější a někdy nervydrásající momenty, které se udály. Veškerá zlatá období v celé jejich kráse a nejzářivějších barvách. Každá epizoda je návrat do historie, každý díl se věnuje jednomu roku od r. 1970 dále. Nejslavnější a neoslavovanější momenty se vrací ve Světě sportu rok za rokem.

9. 8. 22.00 – Dálnice vedoucí peklem VIII (Zima je tu)

Na dálnici Coquihalla v Britské Kolumbii udeří nečekaně brzy sněhová bouře a zaskočí řidiče uprostřed cesty. Jamie Davis si tím pádem musí poradit s těžkým tankerem, který převáží vysoce vznětlivé palivo. Jiskry létají i ve chvíli, kdy se James Luke snaží vyprostit vozidlo zapadlé v hlubokém sněhu. Nebezpečí a napětí jsou stálým průvodcem dalšího pokračování adrenalinové dokumentární reality show Dálnice vedoucí peklem. Vzrušující a životu nebezpečné situace jsou každodenním údělem a takřka rutinní odvážného týmu, který pracuje na Dálnici vedoucí peklem. 

V hlavních rolích stejnojmenného dokumentárního seriálu vystupují skuteční hrdinové, kteří nasazují vlastní životy, aby důležité dopravní tepny zůstaly za všech okolností průjezdné. Dokonce i v tak těžkých a extrémních podmínkách, jaké jste na televizní obrazovce ještě neviděli. Coquihalla a další dálnice protínající kanadskou část Kaskádového pohoří jsou nechvalně proslulé neúprosným počasím. Když na vrcholu Cog udeří sněhová bouře, údolí Fraser o 1200 metrů níže bičují přívalové deště, které ohrožují průjezdnost a bezpečnost dálnice Trans-Canada. Jako by nestačilo, že je ochromena nejrušnější cesta na západ země i zpátky, bezpečí řidičů navíc ohrožuje také „Bermudský trojúhelník náklaďáků”. Tam, kde se všichni ostatní otáčejí, dálniční týmy a záchranáři okamžitě odpovídají na volání o pomoc a neohroženě vyrážejí přímo do srdce bouře.

10. 8. 21.00 – Letadlová loď budoucnosti

Není to sice taková létající loď, jakou používají Avengers, přesto je to jedno z největších vojenských plavidel světa. A je připraveno na pořádný upgrade! Bude na to zapotřebí 2000 dělníků, kteří budou pracovat čtyři miliony hodin. Bude to stát 1,3 miliardy eur. A neskončí to dříve, než proběhne několik tisíc zkušebních plaveb. Teprve potom bude letadlová loď Charlese de Gaulle připravena na budoucnost. Jak probíhá generální rekonstrukce obří jaderné letadlové lodi a chlouby francouzského námořnictva Charles de Gaulle? V tomto fascinujícím filmu navštívíme opravdu velké staveniště, kde po dobu 18 měsíců probíhala modernizace epických rozměrů. Sledujte, jaké technické, průmyslové, vojenské a technologické výzvy a problémy bylo nutné překonat a vyřešit, aby se letadlová loď z osmdesátých let 20. století proměnila na moderní plavidlo budoucnosti.

10. 8. 22.00 – Velká ptačí migrace (Zimní útočiště)

Každý pták rád jí a většinu dne mu zabere hledání potravy. Cpe si břicho tak dlouho, dokud už nemůže nic pozřít. Tak to prostě chodí a ještě se nenašel opeřenec, kterému by to vadilo! Ale co dělají ptáci v zimě, když neodletí do teplých krajin? Labutě využívají své dlouhé krky k tomu, aby se potopily hluboko pod hladinu, kde by mohlo být nějaké jídlo, takže nahoře zůstávají jenom jejich ocásky. Nic je nezastaví. Kachny se dokážou ponořit do vody úplně celé, ale nevydrží to moc dlouho. Takoví kormoráni se většinou pořádně nažerou a pak si dají siestu. Na první pohled to vypadá jako běžná idyla. Jenže ve skutečnosti je zima. Tlustá vrstva ledu pokrývá celé jezero a všichni z těchto ptáků mají být dávno za horami, daleko na jihu v teplých krajích. Co tady ještě pořád chtějí?  

12. 8. 20.00 – Divoké Irsko: Na okraji světa

Odhalte divoké krásy Irska v takové podobě, v jaké je ještě nikdo předtím nemohl vidět – od plejtváků, kteří rozbíjejí mořské vlny nedaleko jižního pobřeží, až po orly skalní tváří v tvář bouřlivým vichřicím severní Vysočiny a jejich mláďata usazená v hnízdech na strmých skaliscích. Sledujte, jak se majestátní lososi vracejí z Arktidy a plavou proti proudu řek směrem k nejčistším a nejprůzračnějším vodám celé Evropy a jak přitom musí překonávat smrtící síť vodopádů a nenechavých rybářů. Tak to vypadá na okraji světa, kam vás zveme na návštěvu v tomto fascinujícím přírodovědném dokumentu.

12. 8. 21.00 – Putování po Kubě (Karibská cesta první část)

Cestopisný film Putování po Kubě nás zavede padesát let do minulosti do doby, kdy se zdálo, že divokých zvířat i rostlin je všude více než dost. Přidejte se k nám na výpravu do ztraceného světa, který může brzy zmizet přímo před našima očima. Na přírodní krásy Kuby už si mnozí brousí brzy. Nepotrvá dlouho a všechno se změní. Putování po Kubě začíná na jihu tohoto exotického ostrova ve vyhlášeném bažinatém národním parku Ciénaga de Zapata. Největší chráněná přírodní rezervace v celém Karibiku je domovem nejmenšího ptáka na světě, miniaturního kolibříka včelího. Ponořte se s námi hluboko do pralesa a odhalte krásy matky přírody, které už nikde jinde nenajdete.  
12. 8. 22.00 – Alkohol, zločin a prohibice (Emancipované ženy a pašeráci)

Historickým odkazem prohibice se stalo selhání na celé čáře. Snaha vystřízlivět Ameriku vedla k oslabení respektu vůči zákonům, umožnila rozšíření organizovaného zločinu a změnila městské ulice na bitevní pole. Éra prohibice se ale zároveň stala obdobím velkých následků, vedla k posílení federálního trestního práva a rozšíření amerického vězeňského systému. Vraťme se společně k tomuto klíčovému momentu americké historie a sledujme, jak prohibice předurčila směr, kterým se ubíralo 20. století, a jak se její následky projevují dodnes.

12. 8. 23.00 – Zrod impérií: Starověké Řecko (1. část)

Starověká řecká civilizace zřejmě ovlivnila celý západní svět více než jakákoliv jiná kultura v historii lidstva. Odhalte starověké Řecko a zjistěte, jak se zrodilo jedno velké impérium. Celý moderní svět se může dnes a denně přesvědčovat o tom, že antické Řecko významným způsobem přispělo k současné vědě, filozofii, architektuře, politice i divadelnímu umění. Vydejme se společně na velkou historickou cestu, během které prozkoumáme řeckou mytologii, slavné soupeření mezi Athénami a Spartou, Perské války, ale i vítězství Alexandra Velkého. Zároveň také odhalíme významné archeologické vykopávky.  

13. 8. 23.00 – Výstavba obrů III (Ledové město v Číně)

V Chicagu se nejlepší inženýři snaží předehnat čas, aby postavili super vysoký mrakodrap, který se stane jedním z nejluxusnějších na světě. Jenže si přitom musí poradit s divokým, mrazivě studeným větrem a extrémními výškami. Když to nezvládnou, světově známé panorama města se bude muset obejít bez očekávaného nového přírůstku. V Irsku naopak vzniká největší most. Jeho stavitelé sice využívají nejmodernější techniku a inovativní konstrukční metody, ale práci jim komplikuje nepředvídatelné počasí. A také oni si musí poradit se smrtícími výškami i rychle ubíhajícím časem. Toho není nikdy dost, ani když jde o stavbu největší dopravní lodě světa nebo mega hotelu, který vypadá, jako by se vznášel ve vzduchu. Přesvědčíte se o tom ve třetím pokračování fascinujícího dokumentárního seriálu Výstavba obrů.

Unikátní dokumenty uvidíte každý den od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !