Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Léto - čas jahodLéto - čas jahod Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.05. 2024
Dnes má svátek Emil
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 33. týden

14. 08. 2023 | Televizní tipy
Vydejte se na cestu poznání s Prima ZOOM.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 33. týden:


14. 8. 23.00 – Výpravy do vesmíru (Do neznáma)

Dobývání vesmíru nebylo nikdy jednoduché. A nikdy nebude. Zatímco se lidstvo připravuje posunout hranice a vyrazit ještě dál od Země, ohlédněte se spolu s námi za přelomovými momenty, díky nimž můžou proběhnout budoucí výpravy do vesmíru. V tomto historickém seriálu se blíže seznámíme s roverem Curiosity, který je špičkovou ukázkou moderní techniky 21. století, jež by nikdy nemohla vzniknout bez toho, co zjistili a zažili astronauti ve vesmíru i několik desetiletí předtím, než Curiosity začal brázdit rudou planetu. Podíváme se, jak se NASA snaží přehodnotit výpravy do vesmíru, aby mohla vyslat člověka na asteroid nebo až na Mars. Zajistíme, jak pokračují přípravy na stavbu orbitální vesmírné stanice u Měsíce, díky které by se létání do vesmíru mohlo stát poměrně běžnou záležitostí. A ještě mnohem více… Nezůstávejte zbytečně při zemi, nenechte si ujít fascinující Výpravy do vesmíru!

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 33. týden15. 8. 20.00 – Studená válka: Technologický závod (Hybatel zkázy)

Období studené války bylo především závodem o technologickou nadvládu. Nesmiřitelný souboj dvou velkých mocností zavedl svět na pokraj absolutní zkázy. Ale kromě neustálé hrozby hromadného vyhlazení jsme se díky ní dočkali také mnoha neuvěřitelných vědeckých objevů a vynálezů. Historická dokumentární mini série Studená válka: Technologický závod se ohlíží za tím, jak rozvoj nukleárního věku a jeho strašlivého ničivého potenciálu změnil a ovlivnil celý svět. Dozvíte se, jak obrovský nárůst financování armád vedl ke vzniku a rozšíření moderních vědeckých disciplín. A jak předznamenal novou zlatou éru vědeckých poznatků. Jak počátky naší dnešní digitální doby sahají až k úžasným inovacím informačních technologií studené války. Jak zbraně vyvinuté oběma mocnostmi k tomu, aby si zajistily ničivou nadvládu, nakonec vedly dosažení jednoho z nejvýznamnějších a nejdůležitějších cílů v historii lidstva: letů do vesmíru.  

15. 8. 21.00 – Austrálie v barvě II (Rodina)

Když se původně černobílé záznamy z australských filmových archivů zářivě vybarví, najednou ožívají v dosud nevídané podobě. Sledujte poutavé ohlédnutí za historií Austrálie v pokračování zajímavého dokumentárního seriálu.

16. 8. 20.00 – Divoké Řecko: Pohledem bohů

Řecko je zemí divokých rozporů. Najdeme tady volně žijící zvířata, která už z většiny ostatních koutů Evropy dávno vymizela. Vysoko na obloze létají pelikáni a přímo pod nimi se medvědice a její mláďata těší z paprsku jarního slunce na úpatí pohoří Pindos. Na 300 metrů vysokých skalních stěnách světově proslulého klášteru Meteora se ukrývá poslední řecký pár supů mrchožravých. Hluboko pod nimi bojuje strašilka na život a na smrt proti beznohé ještěrce. To všechno se odehrává ve stínu majestátní hory Olymp, která je nejvyšším vrcholem celého Řecka a zároveň kolébkou nejen evropských civilizací, ale i mnoha přírodních druhů kdysi zachráněných před dobou ledovou.

17. 8. 21.00 – Nacisté na drogách

V roce 1938 byla v nacistickém Německu vytvořena droga nazvaná pervitin. Stimulující pilulka na bázi metamfetaminu byla k dostání v každé lékárně a prodávala se volně, bez lékařského předpisu. Byla to ta samá droga, kterou během druhé světové války distribuovali německým vojákům. Adolf Hitler nebyl žádnou výjimkou, drogové koktejly mu připravoval jeho osobní lékař Theodor Morell. Tento historický film odhaluje užívání drog za druhé světové války a zabývá se potenciálními účinky, které mohly mít na Hitlera, jeho vojáky i válku jako takovou.

17. 8. 22.00 – Opeření přátelé

Utajená dramata, propracované strategie přežití a silné osobnosti. To všechno najdeme mezi ptáky v idylickém prostředí typické evropské zahrady. V průběhu všech čtyř ročních období pěvci soutěží a zápasí o zdroje potravy a přitom se snaží za všech okolností dávat pozor, jestli po nich nejdou jejich nebezpeční úhlavní nepřátelé: kočka, která se nenápadně plíží po hromadě suti, nebo krahujec, který hladově vykukuje zpoza plotu. A pak jsou tady ještě hadi. Stačí jen chvilka nepozornosti a rychle se zmocní nehlídaných ptačích vajec. Červenky, kvíčaly, sýkory modřinky, kosi, vlaštovky, čížci a špačci jsou hlavními hvězdami tohoto okouzlujícího přírodovědného filmu, který zaručeně změní váš pohled na jen zdánlivě dobře známé prostředí „obyčejné” zahrady za domem.

18. 8. 20.00 – Peklo i ráj: Divoké ruské moře (1. část)

Šest tisíc kilometrů od Moskvy, v ruské části Dálného východu, leží jedno z nejbohatších a zároveň nejnehostinnějších míst světa. Během zimy je místní moře pokryto ledem. V létě ho naopak bičují pravidelné divoké tajfuny, kvůli kterým je voda mrazivě studená. Celou oblast běžně postihují zemětřesení a tsunami. A každou chvíli tady může dojít k výbuchu některé z mnoha sopek. Je to peklo. Ale je to i ráj divokých zvířat. Člověkem nedotčené kamenitá pobřeží, tisíce nezkrocených řek a nekonečných původních lesů  jsou domovem milionů volně žijících zvířat. Vydejte se na návštěvu pozoruhodného místa, o kterém slyšelo jen málo obyvatel Západu. Odhalte divoké Ochotské moře.  
19. 8. 20.00 – Vlci: Touha po svobodě

Všichni ví, že vlk je divoká šelma. V mnohých z nás vyvolává strach. A přesto se spisovatel Rudyard Kipling rozhodl umístit mladého hlavního hrdinu románu Kniha džunglí přímo doprostřed vlčí smečky. Není to zajímavé? Jak obyčejný vlk opravdu smýšlí o své smečce? Vybere si žít v její společnosti, nebo zatouží po svobodě a raději se rozhodne zůstat osamělý, závislý jedině sám na sobě? Přírodovědný film Vlci: Touha po svobodě nabízí jedinečnou příležitost odhalit skutečné vztahy ve vlčí smečce. Sledujte příběhy dvojice milujících vlků i život samotáře. Uvidíte, že nakonec zjistíte to, co Mauglí věděl už dávno.  

Unikátní dokumenty uvidíte každý den od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !