Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Z Rodena se stane indián ve stejnojmenné komedii IndiánZ Rodena se stane indián ve stejnojmenné komedii Indián Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 17.05. 2022
Dnes má svátek Aneta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 42. týden

18. 10. 2021 | Televizní tipy
Dva týdny dokumentární zábavy s Prima ZOOM. Dopřejte si bezpečnou cestu za poznáním díky Prima ZOOM.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 42. týden:


18. 10. 20.00 – Laos z výšky

Vydejte se na leteckou výpravu od hlavního města Vientiane až po historický poklad Luang Prabang na severu Laosu. Díky neobvyklému pohledu z výšky odhalíte okouzlující chrámy a jiné svatostánky, působivé vodopády a unikátní města na území tří dávných království. Přestože Laos je pořád plný jizev a hořkých vzpomínek na neklidnou, válečnou minulost, kdy se stal nejvíce bombardovanou zemí v dějinách, může se také pochlubit ambiciózní moderní architekturou, vzkvétajícími tradicemi i fascinující historií a kulturou. Vychutnejte si to všechno z ptačí perspektivy tak, jak jste Laos ještě nikdy neviděli.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 42. týden18. 10. 23.30 – Objevování vesmíru: Síla pokroku (Nosné rakety)

Právě teď probíhá velká revoluce ve vývoji moderních vesmírných technologií. Objevují se noví významní hráči, kteří zásadně snižují finanční nároky potřebné na to, aby raketa úspěšně odstartovala. A díky pokrokům ve výzkumu kosmu získáváme čím dál tím víc důležitých poznatků. Tento třináctidílný seriál se zaměřuje na všechno, co se týká vesmíru, od Jupiteru po komunikaci v kosmickém prostoru. Odhalte nejnovější objevy, ale i to, díky jakým technologickým novinkám se nám k nim podařilo dojít. Každá epizoda přibližuje některou z planet nebo některý z vynálezů, díky nimž se významně posunulo naše chápání vesmíru.

20. 10. 20.00 – Podzim: Svět barev

Podzim je jediné roční období, ve kterém se setkává život se smrtí. Je to období loučení s teplým počasím a příprav na příchod zimy. Naposledy v roce se příroda obléká do pestrobarevných tónů a nabízí sladkou odměnu. Hojnost potravy je nejen vítaná, ale také potřebná – teď víc než kdy dřív. Krutá a nemilosrdná zima už číhá za rohem, a tak začíná závod s časem. Dokument Podzim: Svět barev je plný nádherně výrazných barev a neobvyklých příběhů o tom, jak zvířata bojují o přežití. Podívejte se, jak se příroda vyrovnává s obdobím dramatických překážek, proměn a nebezpečí.

24. 10. 20.00 – Zkáza Ďatlovovy výpravy (1. díl)

Na začátku února 1959 na Uralu v Sovětském svazu zmizelo devět turistů. Na záchranu těchto mladých lidí vyrazila pátrací četa. Tomu, co její členové našli, bylo těžké uvěřit: od rozřezaného stanu vedly stopy bosých nohou. Během několika následujících měsíců byla nalezena také těla zmizelých studentů – ve čtyřkilometrové vzdálenosti všemi směry od jejich opuštěného tábora. Někteří zemřeli mrazem, protože na sobě neměli nic než spodní prádlo nebo jednu jedinou ponožku. Jiní měli rozbitou hlavu, rozdrcený hrudník, vytlačené oči nebo vyrvaný jazyk. Záhadná zkáza Ďatlovovy výpravy zůstává i po šedesáti letech stále nevysvětlena.

Oficiální vyšetřování skončilo ve slepé uličce. Ale soukromí vyšetřovatelé i výzkumníci ze všech koutů světa přicházejí s novými verzemi teorií o tom, co se vlastně přihodilo. Jejich vysvětlení se různí – od útoku uprchlých vězňů, přes zdivočelého sněžného muže Yettiho, tajné vojenské experimenty, až po mimozemšťany. Nejen v Rusku, ale i po celém světě se ze zkázy Ďatlovovy výpravy stal mýtus. O jejích okolnostech psaly anglické noviny Daily Mail, švédské Dagens Nyheter, americký list The Atlantic nebo německý Stern Crime. Speciální reportáže odvysílaly televize BBC, CNN nebo Vice.

U příležitosti 60. výročí zkázy Ďatlovovy výpravy se rozhodl nejvyšší prokurátor Ruské federace případ znovu oficiálně otevřít. Přesto s jen mizivou nadějí, že bude mít nějaký úspěch. Vždyť tehdejší vyšetřování měli na starost uralští policisté, kteří odjakživa propadali pocitu, že mají na práci mnohem důležitější věci. Ale všechno teď může být jinak kvůli jiné tragédii, ke které také došlo vysoko v horách. V roce 2012 horolezkyně a cestovatelka Teodora Hadjiyska málem zahynula v Indonésii. Zatímco ležela v nemocnici a čekala, až se jí zahojí zranění, krátila si čas celovečerním filmem o zkáze Ďatlovovy výpravy.

Toto tajuplné téma ji natolik zaujalo, že začala pátrat po dalších informacích, shromažďovat je, třídit je a překládat je do angličtiny. Všechny dokumenty, ke kterým se dokázala dostat, následně publikovala na internetu. Postupně se k ní přidali badatelé a takzvaní amatérští detektivové ze čtyřiceti různých zemí a společně provedli vlastní vyšetřování. Dnešní internetoví badatelé dokážou odhalit špionážní hry světových mocností i spiknutí mezinárodních zločinců. Povedlo se nadšencům z Teodořiny skupiny vyřešit šedesát let starou záhadu, na které si profesionální vyšetřovatelé vylámali zuby?

24. 10. 22.00 – Boeing 737 Max: Kde se stala chyba?

Dopravní letoun Boeing 737 Max vzlétnul na nebe jako předzvěst budoucího komerčního letectví. Stal se nejrychleji prodávaným letadlem v dějinách. A měl se stát vrcholem legendární řady 737. Jenže 29. října 2018 se stalo nemyslitelné. Třináct minut po startu se let 610 společnosti Lion Air zřítil do vln Jávského moře. Všech 189 lidí na jeho palubě tragicky zahynulo. Ani ne o pět měsíců později, 10. března 2019, se katastrofa opakovala. Tentokrát se zřítil let etiopských aerolinek sedm minut od startu Boeingu 737 Max z letiště Addis Abeba. Všech 157 cestujících na jeho palubě opět zahynulo. Tvůrci tohoto filmu získali jedinečný přístup k pilotům, inženýrům i vyšetřovatelům nehod a podařilo se jim natočit naprosto přesný dokument o tom, proč došlo k haváriím Boeingu 737 a kde se stala chyba!

24. 10. 23.00 – Úžasné jetpacky

Lidé už téměř celé století sní o tom, že si budou moct dát na záda parádní batoh vybavený tryskovými raketami. Že by se teď z fantastického snu konečně stal dostupný dopravní prostředek? Seznamte se s vynálezci úžasných jetpacků, prozkoumejte klady a zápory několika různých vyvíjených technologií a pohonných systémů, podívejte se, jak se tento koncept prosadil díky sci-fi příběhům, a analyzujte překážky ve strojírenství, které doposud držely jetpacky při zemi.

Unikátní dokumenty uvidíte každý den od 20:00 – 24:00
hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !