Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 19.01. 2021
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Veselý výlet na hory

21. 01. 2018 | Vaše příběhy

Pravidelně každý rok v zimě jezdíme na jednodenní výlety na hory se skupinou místních turistů. Každý si zde zvolí, zda půjde lyžovat na sjezdovku nebo na běžky. Bývá zde i několik pěších, kteří se jdou projít do zasněžené krajiny.

Ve městě v posledních letech moc sněhu nevydrží, tak je to pro každého den podle jeho přání. Spousta starších lidí ocení to, že je autobus doveze z místa bydliště až k zasněženým kopcům. Mladí zase rádi jedou někam bez rodičů, jen se svými kamarády. Zhruba tři čtvrtě autobusu jsou lidé, kteří jezdí pravidelně a dobře se znají. Ostatní jedou třeba jen jednou za sezonu nebo jen náhodně, protože se někde o zájezdu doslechli. Ale i tito lidé většinou zapadnou do party turistů. V autobuse je vždycky veselo, povídá se, zpívá. A i když někdo přišel se špatnou náladou, tak se jí během cesty určitě zbaví.


výlet na horyCesta autobusem je dlouhá, tak se dělá vždy zastávka u benzínové pumpy. Zde si někdo dává teprve snídani, někdo kupuje svačinu… Jsou i tací, kteří se už zde přezouvají do bot na běžky. No a o tom vám chci vyprávět. Stalo se to manželskému páru, který tyto výlety na hory organizuje. Na benzince si vypili kávu a u autobusu se přezouvali. Tedy chtěli se přezout, tak jako to dělají pokaždé. Položili boty na zem a povídali si s dalšími účastníky výletu. Rozhovor byl asi dost poutavý, protože úplně zapomněli na přezouvání a diskutovali. Po zhruba půlhodince řidič nastartoval autobus a všichni nastoupili. Skupina pokračovala v načatém rozhovoru i v autobuse. Až téměř u cíle cesty naší organizátorce došlo, že není přezutá. A v ten okamžik si uvědomila, že boty zůstaly ležet na benzínce. Ihned se obrátila na svého manžela: „Co teď?“ „Vracet se nebudeme, boty si půjčíme,“ rozhodl manžel. V půjčovně u parkoviště si tedy vypůjčili běžecké boty, nasadili lyže a vydali se na naplánovanou trasu po hřebenech.

Tato příhoda se samozřejmě velmi rychle rozkřikla a při návratu domů už o ní věděl celý autobus. A samozřejmě si z našich organizátorů všichni dělali legraci. Když jsme se blížili k benzínové pumpě, kde jsme zastavovali ráno, tak je všichni popoháněli, ať si jdou hledat své boty. To víte, že tam nebyly. Ptali se též u obsluhy v obchodě, jestli je tam třeba náhodou někdo nepřinesl. Nebyly nikde. Což se dalo čekat.

I přes tuto trochu smutnou zkušenost bylo v autobuse veselo. A proč také ne? Každý si užil krásný den na horách dle svého přání. A to, že někdo zapomněl u benzinky staré lyžařské boty, to přeci ten zážitek nezkazí. Boty se koupí nové a za čtrnáct dnů jedeme na další výlet za sněhem.

 A jak si myslíte, že příště u autobusu vítali turisté organizátory? „Máte nové boty? Tak si je hlídejte, ať vám neutečou!“


Jaa123 - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Veselý výlet na hory:

Veselý výlet na hory
Veselý výlet na hory
Veselý výlet na hory
Veselý výlet na hory
Veselý výlet na hory
Veselý výlet na hory
Veselý výlet na hory
Veselý výlet na hory
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Dobrá parta je fajn
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles