Léto - čas jahodLéto - čas jahod Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.06. 2024
Dnes má svátek Alois
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Vosy letos útočily

25. 08. 2006 | Nemoci

Konec teplého léta přinesl trochu deště. Toto počasí se velice líbilo vosám, kterých bylo na celém území České republiky více než dost.Možná vám ještě v těchto dnech znepříjemňují život nejen vosy, ale i další létající potvory. Zabití si ale rozhodně nezaslouží! Pro naše zahrady a parky jsou totiž nepostradatelné – na přelomu jara a léta krmí své larvy housenkami, které napadají stromy a rostliny. Ke konci léta si za to vyberou svou odměnu – pochutnají si na šťávě z vašeho ovoce. Škoda na vaši úrodě je ale takřka neznatelná!Bojíte se vos? Přinášíme několik dobrých rad, jak na ně:

1. Zcela jistě zachovejte klid.

2. Když se k vám vosa blíží, nemávejte chaoticky rukama a zůstaňte v klidu. Vosu brzy přestane bavit Vás „očichávat.“ Vosy nebo sršně nikdy nezabíjejte! Naopak jejich kolegyně vyprovokujete k útoku. Vosa totiž předtím, než ji stačíte rozmáčknout, vypustí varovný feromon. Pro ostatní je to varovný signál k útoku a hned máte na místě činu celý roj !


3. Ani se ji nesnažte sfouknout. Když se cítí ohrožené, bodají.

4. Nápoje, ani odpolední svačinu nenechávejte nikdy odkryté. Stačí poklop ze síťoviny a předejdete hrozícímu nebezpečí.

5. Hlavně děti, které v létě jedí sladkosti by si měly umývat dobře ruce.

6. Miminka v kočárku vždy přikrývejte moskytiérou. Ta by měla být povinnou výbavou každého kočárku.

7. Větší děti nenechávejte běhat bosé pod stromy s opadaným ovocem, právě tam je pro vosy úplný ráj.


Zajímavost:

Dejte vosám na výběr mošt a pivo. Co si myslíte, že si vyberou? Samozřejmě, že pivo! Pak teprve si přičuchnou k moštu. Vosy a sršně milují pivo – ostatně žijí v zemi, kterou pivo proslavilo - a tak by si měli dávat pozor hlavně pivaři, aby ji nespolkli společně s lahodným mokem. A proto tady máte také radu. Nechte sršni nebo vosu loknout si piva a ona dá brzy pokoj. Že by vám celý půllitr vypila se rozhodně nemusíte bát. Její napití ani nepoznáte, ostatně kam by takovou dávku piva dala? - a odmění se tím, že dá pokoj. Zase i tady platí – nemávat rukama !Rady lékaře:

Když se u někoho vyšetřeními potvrdí alergie, dostane pohotovostní balíček, který musí nosit pořád při sobě. Obsahuje antihistaminikum, sprej na uvolnění dýchání s rychlým účinkem, kortikoidy a adrenalín epifén s vystřelovací jehlou. Tak získá čas, než se dostane do nemocnice. Lidé, kteří jsou na štípnutí hmyzu alergičtí nebo mají nějakou jinou potravinovou alergii by měli jako první užít antihistaminikum a osprchovat se studenou vodou na zmírnění svědění. Člověk s těžkou alergií je v ohrožení života a může zemřít do patnácti někdy i do pěti minut. Při poštípání hmyzem probíhá reakce tím rychleji, čím blíže je poštípané místo hlavě, kde je nejvíce sliznic. Ty opuchnou a člověk se dusí. Záleží pak na tom, jak rychle mu bude poskytnuta pomoc.

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
niekedy ma to riadne vytáča, ak sa nedá vonku ani naranajkovať
Obrázek uživatelky
profil
vadia mi , ked sa okolo mna točia a neviem čo majú v pláneSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Nejsem nejmladší, ale nepamatuji si tolik případů, jako letos, kdy bylo tolik zdravotních problémů od poštípání a to nejen od vos, dokoce jeden známý zemřel na poštípání od sršňů. Maminku jsme vezli na pohotovost, kdy jí do hlvy štípla drobná muška, nejdříve tomu nevěnovala pozornost, jenže za pár hodin ji strašně bolela hlava a pak měla plnou hlavu hnisavých vřídků. Tohle jsem ještě nikdy neviděla.
Obrázek uživatelky
profil
že díky postřikům, mají včely, vosy a další havěť jed silnější a alergici větší problém...
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles