Z Rodena se stane indián ve stejnojmenné komedii IndiánZ Rodena se stane indián ve stejnojmenné komedii Indián Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 20.05. 2022
Dnes má svátek Zbyšek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zahrádka

6. 04. 2011 | Vaše příběhy
Máte zahrádku? Tak potom pozor. Mí rodiče koupili zahrádku, když jsme byly se sestrou malé holky. Znáte to, abychom měli kam jezdit, kde trávit čas na trošku lepším vzduchu, než je ten na panelákovém sídlišti, aby byla čerstvá a nepráškovaná zelenina, ovoce atd.

Skutečně jsme se jako malé děti vyřádily především v okolí zahrádky. Stavěly jsme si se sestrou bunkry na zemi i ve větvích stromů, prolézaly okolní lesíky, z kterých jsme občas donesly i nějakou tu jedlou houbu, sbíraly lískové oříšky rostoucí volně za zahrádkou, houpaly se na houpačce z prkýnka pověšeného na stromě, házely šipky před zahrádkou atd.
Celé roky rodiče platili poplatky spojené s užíváním zahrádky. Dokonce taťka musel i na několik povinných brigád organizovaných Českým svazem zahrádkářů. Vše bylo v pořádku a roky šly.

Až při posledních povodních voda podemlela jeden pilíř mostu přes řeku Olši, protékající kousek od zahrádky. Malér, s kterým se musí něco dělat. Most je hlavní spojnicí na Slovensko, hodně frekventovaný. Přesto, jak statik rozhodl, se musí most zbourat a postavit nový. Jak ale vyřešit objízdné trasy, když po mostě jezdila spousta linkových autobusů? Magistrát přišel na geniální nápad: Všechny autobusy budou jezdit přes část města, kde mají rodiče zahrádku. Jsou zde úzké komunikace, proto je vjezd sem povolen již jen autobusům městské hromadné dopravy, linkovým autobusům, dopravním prostředkům záchranného systému a lidem, kteří v těchto místech bydlí nebo zde mají smluvní vztah např. právě k zahrádce. Vše v pořádku, vypravila jsem se na magistrát se smlouvou a všemi doklady k zahrádce, abych otci vyřídila výjimku. Je po operaci kolene, nemůže využívat autobus. Navíc, vezte autobusem psa, žebřík, krytinu na opravu střechy zahradní chatky, později třeba sazenice, nový rýč, hrábě atd. Nemožné, a uzavírka mostu potrvá dle úředního oznámení pět měsíců, vzato do reálu rok.

Paní na magistrátu byla milá a vstřícná. Alespoň do doby, než zadala číslo parcely do počítače. „Takový pozemek neexistuje!“, řekla mi. Hleděly jsme obě na úředně ověřenou smlouvu, sice z roku 1983, která obsahovala dané číslo parcely a byla orazítkovaná razítkem tehdejšího MNV. „Ale otec tam má zahrádku.“ „Vyloučeno. Taková parcela prostě není.“
Tak jsme se chvilku přely, kde jsme to vlastně se sestrou jako děti stavěly ty bunkry, jedly nepráškovaná rajčata a trhaly jsme si jahody přímo ze záhonku. Pak paní přišla na to, že parcela existovala a existuje i nadále, ale už to není parcela č. xyz, ale je očíslována úplně jinak. Pro mě to nebyl problém, číslo se ztotožní se současným číslem a já otci konečně donesu doklad, který ho bude opravňovat k návštěvě jeho vlastní zahrádky. Pro úřednici to ale problém byl. „Tato smlouva je tímto neplatná a vy mi musíte donést platnou smlouvu,“ přikázala mi rozkazovacím tónem.
„A kdo za to může?“, ptala jsem se nechápavě. „Smlouvu uzavřelo město, město se přece mělo postarat o změnu nebo dodatek smlouvy. Vždyť naši ani neví, že číslo pozemku se změnilo!“
Kdepak. Paní svalovala vinu na předsedu zahrádkářského spolku, na finanční úřad atd.
Už týden se nesmí vjíždět do části, kde má můj otec zahrádku. Otec ten týden, místo, aby odpočíval po operaci, nahání předsedu zahrádkářského spolku, aby magistrátu potvrdil, že skutečně zahrádka existuje. S otcem do části města nesmí ani zbývajících 20 zahrádkářů, kteří mají také onu neexistující zahrádku.
     Otec teď čeká, až mu přijde poukázka na roční placení poplatku za zahrádku. Za onu neexistující zahrádku, která je na neexistující parcele. Rok co rok za ni platí skutečné, těžce vydělané peníze. Že by letos také poslal jen neexistující peníze? Škoda, že jsou zrušeny povinné brigády zahrádkářského spolku. Mohli by tam přijít neexistující brigádníci a vykonat neexistující práci.

     Pak mě napadla ještě jedna spásná myšlenka. Paní úřednice, ve snaze otci pomoci, jsem se zeptala na nové číslo parcely. Nakonec mi ho sdělila. Smlouva měla čtyři čísla, nyní bylo jen to první vypuštěno. Tak jsem navrhla, že půjdu za dveře, první číslo škrtnu a vrátím se již s platnou smlouvou. „To nejde, ve smlouvě se nesmí škrtat!“, byla jsem napomenuta.
Ale tehdy se mohlo škrtat a přepisovat dle libosti. Ve smlouvě jsem totiž našla 6 přepsaných údajů, včetně např. data uzavření smlouvy.

     A tak pozor na to, abychom nevlastnili něco, co vlastně ani neexistuje!!! 

Pegonela - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
bych to dala k soudu!!!SmajlíkSmajlíkto je fakt neuvěřitelnýSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Já už se nedivím ničemu Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Jeden žasne,co vše je tady v této zemi možné či nemožné
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles