Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 13.05. 2021
Dnes má svátek Servác
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

ZOO Praha opět propouštěla

31. 08. 2006 | Novinky

V pražské Zoologické zahradě se o těchto prázdninách propouštělo. Nejednalo se ale naštěstí o žádná personální opatření, na které by doplatili zaměstnanci. To se jen do volné přírody dostanou zástupci čtyř živočišných druhů: sysla obecného, koně Převalského, sovy pálené a zubra.


Jak bude jejich vypouštění "na svobodu" probíhat?

Sysel

Jako první se podařilo realizovat vypuštění sysla obecného a to v rámci nedaleké Trojské kotliny. Syslové budou mít nejdříve voliéru, aby vypuštění hned na začátku bylo úspěšné a měli klid na vybudování svých nor, aby je neohrožovali nějací dravci a podobně, a posléze se voliéra odstraní.


Kůň

Kůň Převalský bude vysazen přímo ve své domovině, to znamená v Mongolsku, nicméně bude mít mezistanici na Ukrajině v rezervaci, která má velkou tradici v chovu koně Převalského, která se jmenuje Askania. To pro ně bude taková aklimatizační, přestupní stanice.


Sova

Se sovou pálenou to bude probíhat obdobným mechanizmem, jako u sysla. Nejdříve vyvede dospělý pár sovy pálené mláďata ve voliéře, a ta bude posléze také odstraněna.


Zubr

Zubr bude vypuštěn na pomezí jihovýchodního Polska, Slovenska a Ukrajiny. Turisté nemusí mít strach ani při procházce lesem v dané oblasti, protože zubr má vynikající sluch a je to poměrně plaché zvíře.


Proč právě tyto druhy?

Co se týče koně Převalského, je to nasnadě, protože to je v podstatě taková erbovní chlouba, takové rodinné stříbro pražské ZOO. Již od 30. let minulého století datující se chov v podstatě znamenal záchranu tohoto druhu, protože mnoho koní Převalského, kteří se dostali do volné přírody, pochází právě z Prahy.

Ve 30. letech bylo celosvětově počítáno pouze pár kusů koně Převalského, v dnešní době je to necelých 2000 kusů, což je obrovský úspěch. Lidstvo to dotáhlo tak daleko, že vymírají vzácné zvířecí druhy. Zoologické zahrady mají za jedno ze svých velkých poslání vzácné zvířecí druhy chránit a zajistit jejich další existenci, další vývoj. Pražská ZOO chtěla také upozornit na zástupce naší fauny, typicky středoevropské, což je právě sysel obecný, jehož rapidní úbytek ve 20. a 21. století byl způsoben tím, že dramaticky vymizely pastviny s tzv. krátkými stébly, především pastviny ovcí. V České republice tak v současné době syslové žijí pouze na golfových hřištích.


Navštivte krátkou virtuální procházku pražskou ZOO na internetu.

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
šíleně moc a moc fandím naší pražské zoo,je čím dál více krásnější,zajímavější a hlavně pro nás všechny návštěvníky poutavější než za mých mladých let,to jsou léta šedesátá a to tam bylo hrůza pohledět!!!!!!!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles