Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 10.12. 2018
Dnes má svátek Julie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

13. komnata Michaela Kocába

14. 11. 2017 | Televizní tipy
Známý hudebník, občanský aktivista i politik trpěl v dětství šikanou a své zážitky zúročil v dospělosti v boji proti bezpráví (2015). Pořad 13. komnata Michaela Kocába připravili: L. Hostačná, J. Kačer a Monika Le Fay.

Hudebník, skladatel, někdejší předseda parlamentní komise pro dohled nad odsunem sovětských vojsk z Československa a poradce prezidenta Václava Havla Michael Kocáb se narodil roku 1954 ve Zruči nad Sázavou. Maminka byla psycholožka a tatínek evangelický farář.

Dětství prožil v Chodově u Karlových Varů v okrese Sokolov. Tady zažíval, jak ho spolužáci na základní škole hned od první třídy vyloučili ze svého středu. Pokřikovali na něj, že je kostelní krysa, protože jeho tatínek sloužil jako farář a on místo do oddílu Jisker a Pionýra chodil na náboženství. Za svou jinakost byl tedy velice záhy vystaven kruté šikaně; spolužáci mu nadávali a bili ho.

13. komnata Michaela KocábaMichael Kocáb sám přiznává, že byl odmalička ostrakizován a že mu nezbylo než si z těchto zážitků brát sílu do dalšího života. Jeho příběh má šťastný konec a katarzi, neboť svá traumata zpracoval.

Zážitky z dětství zúročil ve své pozdější práci, když se jako dospělý podílel na historickém odchodu sovětských vojsk z naší země.

 I ve své práci vládního zmocněnce využil zkušenosti šikanovaného, ale dokázal se nikdy nemstít, naopak trpělivě a velkoryse vyjednával o demokratických způsobech chování při zásadních diplomatických jednáních na nejvyšší státní úrovni.

Pořad 13. komnata Michaela Kocába lze sledovat 14. 11. 2017 od 14 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 13. komnata Michaela Kocába:

13. komnata Michaela Kocába
13. komnata Michaela Kocába
13. komnata Michaela Kocába
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !