Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Léto - čas jahodLéto - čas jahod Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.06. 2019
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Budou hypotéky i v roce 2019 zdražovat a zpřísňovat?

30. 01. 2019 | Finance
-Komerční sdělení-

Bouře na hypotečním trhu byla v roce 2018 opravdu pořádná. Banky spolu s Českou národní bankou připravily klientům nejedno nemilé překvapení. Kromě zdražování došlo i na zpřísňování. Co všechno si loňský rok pro hypotéky připravil a jaký bude jejich vývoj v novém roce?

Co přinesl rok 2018 hypotečnímu trhu?


Celý loňský rok se nesl v duchu zdražování hypoték. Úrokové sazby se zvyšovaly v průběhu celého roku, nejvíce však v posledních měsících. K tomu navíc v říjnu vstoupila v platnost dvě nová doporučení od České národní banky, která se rozhodla do schvalovacího hypotečního procesu zařadit i dva ukazatele zadluženosti.

    • DTI - Domácnost, která žádá o hypotéku, nesmí žádat o více jak devítinásobek svého ročního příjmu.
    • DSTI - Veškeré splátky všech úvěrových produktů nesmí překročit 45 % měsíčního příjmu domácnosti.

Bohužel tato omezení zavřela vrátka k vlastnímu bydlení nejedné domácnosti. Jak ale bude vypadat rok 2019? Čekají nás opět dražší hypotéky a růst cen nemovitostí?

Jaký bude vývoj hypoték v roce 2019?


www.pujcka.coÚrokové sazby rostly hned z několika důvodů, jedním z nich je relativně slabá česká koruna vůči světovým měnám, především pak dolaru, dalším důvodem bylo i předlužování českých domácností.

Bohužel řada důvodů, které vedou ke zdražování, budou přetrvávat i v roce 2019, proto lze očekávat vyšší úrokové sazby u všech úvěrových produktů. Více klient zaplatí, ať už bude mít zájem například o rychlé půjčky, spotřebitelské úvěry nebo hypotéky. U hypoték by pak sazba mohla překročit hranici 3 %, která ale do budoucna rozhodně není konečným číslem. Na druhou stranu tempo růstu, na jaké jsme byli zvyklí v posledních měsících, poleví, zdražování tak bude pozvolné.

Chybějící úspory vedou k nižšímu zájmu o vlastní bydlení


Rok 2019 se ponese v duchu klesajícího zájmu o hypotéky. Může za to jak zmiňující zvyšování sazeb, tak zpřísňující podmínky ČNB. Řada zájemců o vlastní bydlení prostě zjistí, že na hypotéku nemá. Kromě toho, že je nutné splnit dvě nové podmínky centrální banky týkající se zadluženosti, je zapotřebí mít i vlastní úspory, a to alespoň ve výši 14 až 24 % z ceny nemovitosti, což je částka, která především ve velkých městech dokáže mnohým překazit plány. Na druhou stranu se nám ale letos bude spořit o něco lépe, spořící účty přinesou v roce 2019 o něco málo vyšší zhodnocení.

Nadšení z lepšího úročení spořicích účtů bohužel zkazí ceny bytů, ani ty v letošním roce moc nepotěší. V některých regionech se poklesu přeci jen dočkáme, avšak v řadě krajských měst nikoliv. S tím jde ruku v ruce i zdražování nájmu, více tak zaplatíme za bydlení, ať už ve vlastním, nebo v pronajatém.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
My už hypotéku máme a máme ji zafixovanou na 5 let, takže mně je to teď jedno, jak se bude chovat. Našli jsme si vloni krásný byt přes https://www.psn.cz/ a museli jsme ho mít. Tak jsme si vzali hypotéku, aby nám ho někdo nevyfoukl.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles