Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chcete, aby vám to lépe myslelo? Na chvíli si stoupněte!

25. 05. 2015 | Péče o tělo
Pokud prosedíte polovinu své pracovní doby, koledujete si o zdravotní problémy. Tvrdí to vědci z Mayo Clinic a institutu obezity na Universitě v Arizoně. Nestačí pouze jít si zacvičit po práci, ale během dne si naplánovat čas, kdy se na chvilku projdete a ideálně každých 30 minut se nad počítačem postavíte. Stačí minuta, která dokáže rozpohybovat metabolismus a udělat zázraky. Kontinuální sezení déle než 50 minut může být naopak časem velmi destruktivní.

V Americe zjistili, že zdravotní stav zaměstnanců i jejich efektivitu pomáhá zlepšit zavedení vyvýšených stolků, které mají lidé vedle svých stolů nízkých. Nejde o žádnou složitou konstrukci, ale o zcela jednoduchou záležitost, kdy si prostě stoupnete a svůj notebook nebo klávesnici položíte na vyvýšený stolek, takže můžete pracovat dál a zároveň udělat něco pro své zdraví.

Velkým trendem zejména u velkých společností je pak přítomnost běhacích nebo chodících pásů v budově, často dokonce přímo v kanceláři. Neznamená to, že se musíte zpotit, projít se můžete klidně v saku a ještě přitom třeba telefonovat. Člověk je geneticky navržen tak, aby byl více či méně stále v pohybu. Dnes je ale trend takový, že sedíme osm až deset hodin v práci, pak se domů dovezeme autem a opět se usadíme – pro změnu k televizi. V takovém těle se pak prokazatelně začnou rozvíjet chorobné procesy. Světová zdravotnická organizace dnes uvádí „nečinnost“ jako čtvrtého největšího zabijáka dospělých, který je zodpovědný za 9 % předčasných úmrtí!

Chcete, aby vám to lépe myslelo? Na chvíli si stoupněte!10 rad, jak si sezením nesnížit pracovní výkon

1. Každých 30 minut vstaňte ze židle a na minutku se projděte nebo se alespoň zvedněte a protáhněte – klidně i v obleku, stačí jen rotace trupu ve stoje a dřep s otočením trupu.
2. Vytvořte si alternativní variantu zvýšeného stolu, abyste mohli pracovat i ve stoje.
3. Pokud je to možné, neposílejte kolegům pořád jen maily, zvedněte se a běžte mu říct, co potřebujete.
4. Zapomeňte na výtah, schody vždy vyjděte.
5. Parkujte dále od vchodu do firmy, než jste zvyklí.
6. Choďte ke svému pracovnímu stolu delší cestou, každý pohyb a krok se počítá.
7. Používejte v kanceláři míč a poseďte si na něm.
8. Během oběda si udělejte malou procházku.
9. Každý den choďte alespoň 20 minut tak rychle, abyste se zpotili
10. Každé ráno udělejte pár kroků, dřepů nebo speciálních a přitom jednoduchých kroutících cviků.

Alarmující čísla

Lidé, kteří prosedí denně více než patnáct hodin, mají větší pravděpodobnost, že zemřou dříve. Uvádí to studie Stevena Blaira z univerzity v Jižní Karolíně, která zkoumala v letech 1982 až 2003 celkem 7 744 lidí ve věku od 20 do 89 let. Z té dále vyplývá, že ti, kdo stráví sedacími činnostmi více než 23 hodin za týden, jsou o 64 % více ohroženi rizikem úmrtí na srdečně cévní onemocnění, než ti, kteří sedí "jen" 11 hodin týdně. Ing. Martin ŠkábaKaždá hodina u televize strávená vsedě, zvyšuje o 18 % nárůst vzniku srdečně cévních onemocnění.


Autor: Ing. Martin Škába
Výživový specialista
www.skaba.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Vstávat a cvičit!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles