Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chlebová příhoda

18. 11. 2014 | Vaše příběhy

V pekařství, kde jsem vedoucí, máme nejrůznější pečivo. Jen chléb peče naše pekárna jeden jediný druh. Je pšenično-žitný, se semínky, čili velice zdravý a lepší než bílé pečivo. Přesto typický chlap má rád kus bílého chleba a netouží po krájeném, v kterém jsou semínka.

To je výsadou především nás, žen. I můj otec vždy kupoval jen obyčejný kmínový chléb, z kterého lze udělat také topinku na pánvičce s olejem. To se z toho našeho opravdu nedá. Ještě dřív, než taťka naše pekařství poprvé navštívil, se zeptal: „A máte tam i chleba?“

„Máme,“ dmula jsem se pýchou, co vše prodávám.

„Tak mi jeden kup,“ podal mi taťka peníze. Ani jsem se nenamáhala, abych mu vysvětlila, že ten náš je tmavý, krájený a ještě k tomu se semínky. Druhý den jsem ho jednoduše přinesla.

„To je chleba?“ díval se taťka na malý, půlkilový bochánek. Ale nedalo se nic dělat, chléb už měl, musel ho sníst.

Od té doby taťka nekupuje jiný chléb, než ten náš. Přichází co tři dny pro dva bochníčky a náramně si libuje. „Tolik mě netíží a chutná mi,“ usmívá se.

chlebová příhodaTakto si náš chléb postupně získal svou oblibu. Lidé byli zvyklí na různé ověřené pekárenské výrobky, ale naše pekárna dosud v našem městě prodejnu neměla. Naše zboží bylo totiž novinkou a nejobtížněji se probíjel mezi zákazníky právě náš chléb. Ovšem cena zvítězila, lidé ochutnali a rádi se vrací.

Nedávno jsem se věnovala jednomu zákazníkovi, když do prodejny přiběhla uřícená boubelatá paní celá v růžovém: „Máte ještě můj chleba?“

„Náš je!“ usmála jsem se, potěšená tou větou. „My ho pečeme!“

 „Můj je. Od té doby, co jsem ho zkusila, už nechci jiný! Můj manžel nejdřív protestoval, ale když ho zkusil, už taky jiný nechce. Dejte mi hned dva,“ pronesla milá „růžová“ paní.

Ten den chleba brzy došel. Zákazník, kterému jsem se až dosud věnovala, si vzal taky bochník, a pozadu nezůstali ani ostatní lidé, kteří ten den v prodejně právě byli. Tak jsem mohla začít objednávat víc chleba.

V sobotu otvírám již v sedm hodin ráno. Lidé si ale zvykli, že pokud přijdu a stojí u krámku s taškou, pouštím je ihned dovnitř, ještě před otevřením. Mně je jedno, jestli si zboží urovnám do polic při nich, nebo to dělám a mám přitom prodejnu zavřenou. Nemusí tak čekat venku a jsou obslouženi ihned. A tak se také stalo, že se pán přiřítil do krámku jednoho dne pět minut před otevřením, také pro náš chlebíček.

„Už je vyprodaný,“ zněla má odpověď. Skutečně. Ač jsem chleba objednala spoustu, pekárna dodala jen polovinu, která se rozprodala dřív, než odbila hodina otevření.

„Ale vy otevíráte až za pět minut,“ byl pán smutný. A tak jsem mu slíbila, že příště jistě chleba bude mít. A tak si chléb vždy dopředu nechá odložit. Tak také vznikla tradice objednávání zboží v našem krámku. Bylo mi líto, že lidé přišli pro zboží, které bylo již vyprodáno. A přesto, jsme na trhu krátce, nemohu objednat zboží, které z velké části zůstane. Lidé si chodí k nám pro pět grahamových vek na zítra, nebo odložit frgál na narozeniny, další si objedná pět hamburgerových housek, protože je mají jeho děti rády.  Tak vyjdu vstříc všem, pán má svůj chléb, ostatní jiné pečivo, zůstává mi minimum zboží, tržby máme a jsme všichni spokojení.

Pegonela - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Chlebová příhoda:

Chlebová příhoda
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
já mám taky svoji pekárnu s domácím chlebíkem..Smajlíkuž tam jezdím na kole několik let.
Obrázek uživatelky
profil

i já jsem si v zemi, kde je zvykem jíst ke všemu bílý chléb /bagetti ap./ velmi oblíbila chléb s přidáním pěti semen /slunečnicová semena, sezamová, proso, oves, cereálie/. Jsou tu k dostání chleby různé i tmavší a dovážené z různých zemí, ale ten mi chutná nejlépe a neplesniví za pár dní, jako mnohé jiné. Sice není nejlevnější - ale má výbornou chuť.
Kdysi dávno v ČR byl hlavně kmínový chléb, ale vzpomínám si, že někde z Ostravska se letadlem vozíval skvělý chléb přímo na Hrad - a byla to pekárna s tradičními recepty soukromníků Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc pěkný příběhSmajlík
Já si kupuji slunečnicový chléb
Obrázek uživatelky
profil
Aj mne sa tvoje príbehy z pekárne páčia Smajlík.
Cítiť z nich pohodu a ochotu teba ako predavačky a spokojnosť zákazníkov.
Smajlík
Takto by to malo fungovať vo všetkých obchodoch a obchodíkoch. Bolo by menej stresu a viac usmiatych ľudí.
Smajlík
Inak ja mám rada celozrnný chlieb a s manželom si kupujeme tiež taký so semiačkami - ľanový.
Obrázek uživatelky
profil
moc hezké jsou tyhle příběhy z pekárny, doufám, že budou další.SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles