Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.02. 2018
Dnes má svátek Matěj
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Další zajímavosti o kojení

27. 07. 2017 | Kojení

V dnešní době, kdy jsou podporovány především všemožné uměliny, je kojení jediný přirozený způsob výživy. Některé maminky mají od přírody spousty mateřského mléka a u jiných je příroda méně štědrá. Ideální je kojit dítě první půlrok. Když to ale úplně nejde, tak by se mělo snažit aspoň tři měsíce. Říká se či spíše je to pravda, že chvíle kojení jsou neopakovatelným intimním kontaktem mezi matkou a dítětem. Někdy jsou maminky příliš úzkostlivé, jestli se dítě dostatečně napilo či podobné věci a při kojení bývají takové strnulé. Příprava na kojení by měla začít už pár měsíců před porodem, prostě v těhotenství. 

Říká se, že maminka by si měla omývat bradavky mýdlem a vodou, ne zrovna měkkou žínkou. Kůže se tímto způsobem masíruje, otužuje a odolá lépe náporu dětských dásní. Pokud bývají bradavky vpáčené, tak je během těhotenství zkusíme vytahovat savičkou s balónkem, která se v pozdějším údobí může používat i k odstřikování mléka. Ihned po porodu se v prsou utvoří kolostrum, což je žlutavé mléko s vysokým obsahem protilátek. Mateřské mléko a jeho tvorba nastupuje až teprve několik dní po porodu. To je a bývá spojeno s napětím v prsou a tím pádem dítě nemůže dobře sát. V tom případě je účelné před kojením trochu mléka odstříkat.


kojeníPrs se vždy přidržuje nad dvorcem trochu stisknutý, aby mohlo dítě dýchat nosem. V prvním měsíci je dobře po kojení odstříkat, aby se vyprázdnil. Pokud se někomu zdá, že se dítě málo z jednoho prsu napilo, tak můžete kojit z obou najednou, v tom není žádný problém. Dokonce se to doporučuje, i když je mléka v jednom prsu dost. Čím častěji se dítě dostává k sání, tím častěji a tím více se vyprodukuje mléko. Další rada, která se říká či uvádí, tak je, že dítěti dáváme pít tehdy, když má hlad, ne když chceme my kojit. Přes den se většinou kojí každé tři hodiny, v noci si to dítě řídí samo. 

Obvykle se v noci krmí jednou až dvakrát. Občas se stane, že kojenec či novorozeně odchází z porodnice domů s tzv. novorozeneckou žloutenkou. Poté bývá spavý, při kojení se rychle unaví a usne u maminky. V tom případě není jiné cesty, než že kojit častěji nebo s přestávkami. Vypadá to obvykle tak, že dítěti dáme napít, ono po pár minutách usne, po malé chvilce ho vzbudíme, například tak, že ho zkusíme dát odříhnout a znovu přiložíme k prsu, třeba tentokrát ke druhému. Bradavky by se měly udržovat v čistotě a suchu. Před a po kojení nebo odstříkání by se měly omývat převařenou vodou, osušit a do podprsenky vložit nějakou čistou látku. 

Takto se to praktikovalo v některých případech dříve, ale dnes už tomu s největší pravděpodobností tak není. Občas se stane, že vzniknou trhlinky, v tom případě se musí ještě více než normálně dbát na čistotu. Pokud má někdo pocit, že mu ty trhlinky vadí, tak musí vést cesta k lékaři, který předepisuje speciální mastičku. Můžou se klidně nechat prsa odpočinout jedno či dvě kojení a jen z něj ustříkávat a mléko dodávat dítěti lžičkou.


Jenetka - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !