Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dovolená v Tatrách

22. 03. 2015 | Vaše příběhy

Byly prázdniny a já si vzal dovolenou, abych vyvezl svou tehdy čtrnáctiletou dceru na pobyt na horách. S mámou byla u moře, se mnou se vypravila do hor. Vybrali jsme si krásný hotel v srdci Tater, kde jsme si zarezervovali desetidenní pobyt s polopenzí.

První den jsme věnovali prohlídce okolí a hned druhý den jsme si naplánovali celodenní túru. Vyzbrojeni mapou jsme usedli do auta. To fungovalo jako přibližovadlo k výchozímu bodu, odkud jsme už šli pěšky. S batohy na zádech jsme vyrazili. Den byl jako malovaný, a proto jsme vynechali lanovku a vyzkoušeli jsme své fyzické síly pěší túrou. Zhruba desetikilometrový výstup jsme zdolali poměrně lehce, dokonce jsme se při něm i opálili. „Budeme vypadat jako ze solárka,“ radovala se má dcera Markéta.

„Hory jsou zrádné, ale na obloze není ani mráček, dobře jsme si den vybrali,“ liboval jsem si i já.

Nahoře jsme snědli svačinu a odlehčili tak batohům. Batohy byly rázem jako pírko a my se radovali, že jsme nebrali zbytečně pláštěnky. Modrá obloha nás ráno přesvědčila, že budou zbytečné.

„Tak, chvilku si odpočineme, a půjdeme zpět,“ zavelel jsem.

„Podívám se do lesa, jestli nenajdu nějakou houbu,“ řekla Markéta, a odběhla mezi stromy.

dovolená v TatráchJá sledoval oblohu, která najednou, zčista jasna začínala ze severu černat.

„Tati, hele!“ vyběhla Markéta a prstem ukazovala na oblohu.

„Jo, vidím. Asi bude pršet. Musíme jít rychle zpět,“ řekl jsem a zvedli jsme se.

Po pár metrech nás zastihla hrozná průtrž mračen. Z nebe najednou padaly obrovské ledové kapky velikosti cherry rajčátek.

„Tati, to je ledové!“ vřeštěla Markéta. Ale ani mně nebylo veselo.

„Musíme se schovat,“ zavelel jsem a hledal v okolí něco, kam bychom zalezli. V okolí nebylo nic, jen jeden krmelec.

„Kam se schováme?“ pištěla Markéta.

„Tam,“ ukázal jsem na krmelec.

V mžiku jsme se do něj zahrabali.

„Tati, tady taky prší,“ stěžovala si po chvilce dcera a i já pochopil, že krmelec nebyl zrovna dobrý nápad. Vysoukali jsme se z něj a mokří až na kost, navíc obalení vším, co bylo v krmelci, jsme utíkali cestou necestou dolů. Klouzalo to po kamenech, ledová voda po nás tekla v pramenech a my po chvilce drkotali zuby.

„Už to nevydržím!“ plakala dcera a ani mně nebylo do zpěvu.

„Vydrž, Markétko, už tam budeme,“ utěšoval jsem dcerku, když jsme byli zhruba kilometr od auta.

Doběhli jsme k autu jako vodníci.

„Zatopím a bude lépe. Jen musíme sundat to promočené oblečení,“ řekl jsem.

Jen ve spodním prádle jsem dceru zabalil do spacáku, který jsem měl v kufru. Já jsem se zabalil do malé deky, kterou v autě vozívám a složená mi slouží jako polštářek. Mokré oblečení jsme nasoukali do igelitového pytle. Zatopil jsem a rázem nám bylo jako v ráji.

Když jsme zaparkovali u hotelu, Markéta se zeptala: „A to si jako vezmeme to mokré oblečení?“

Šáhl jsem do pytle. „Já rozhodně ne,“ odmítl jsem ledové, vodou nasáklé triko i kalhoty.

Markéta šáhla do pytle po mně a odmítla také.

A tak jsme opustili podivně odění automobil. Venku zrovna nikdo nebyl, oddechl jsem si. Markéta jako dospívající jen v kalhotkách a podprsence, zabalená do fialového spacáku, a já s dekou kolem pasu, z které mi stejně koukal zadek. Vidět nás někdo, tak mě snad zatknou za pedofilii. A sotva jsem si to představil, z hotelové restaurace vyšlo několik lidí. Byly to rodiny ubytované v našem hotelu. Bylo po dešti a hoteloví hosté si vyšli na výlet. Mihli jsme se kolem nich, ale nebylo pochyb, že nás zaregistrovali.

Na pokoji jsme se postupně vyhřáli ve sprše, oblékli se do suchého a promočené šatstvo jsme dali sušit. A vydali jsme se na večeři. To už u stolu byli i hoteloví hosté, kteří se vydali na procházku ve chvíli, kdy jsme prchali z auta. Nemohl jsem si nevšimnout jejich zvědavých pohledů.

„Nic si z toho nedělej, tati. Kdo ví, jak by dopadli oni, kdyby schytali tak ledový liják, jako my,“ dloubla do mě Markéta a s chutí jsme se pustili do večeře.


čtenář
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Dovolená v Tatrách:

Dovolená v Tatrách
Dovolená v Tatrách
Dovolená v Tatrách
Dovolená v Tatrách
Dovolená v Tatrách
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Poučný príbeh.

Tatry sú moja srdcovka, keď sme bývali v Sp. N. Vsi a Lipt. Mikuláši chodili sme tam veľmi často. Aj teraz tam ideme vždy, keď sa naskytne príležitosť.
A preto, že sme boli v turistickom oddiely, tak sme sa tam naučili, že do hôr sa bez pláštenky a náhradného oblečenia nechodí.
Ja mám stále zbalenú taštičku s pláštenkou, náhradným oblečením vrátanie ponožiek + zimnú čiapku a rukavice a keď ideme na hory (nemusia to byť len Tatry a nemusí to byť v zime) hodím ju do batoha.

Myslím, že ste sa s dcérou poučili a už viete aj vy, že v horách sa počasie mení veľmi rýchlo a správny turista musí byť na zmenu pripravený.
A že na vás hoteloví hostia pozerali - no a čo!!!
Kto niečo podobné nezažil, ťažko pochopí a možno pri ďalšom daždi sa to isté prihodilo im Smajlík.
Hlavne že vás nezastihla búrka a vrátili ste sa šťastne do hotela.
Aspoň máte teraz na čo spomínať.
Obrázek uživatelky
profil

hezký příběh - SmajlíkSmajlíkSmajlík

jen nechápu mužskou logiku Smajlík pláštěnka přece neváží ani půl kg a v autě je dobré mít vždy náhradní oblečení, obuv, deku, ručníky ap. Dělávám výlety pouze polodenní, ale pro jistotu vezu v autě vše důležité, vč. nápoje, čokolády atd.atd.
Konec dobrý - všechno dobré Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Do hor vždy pláštěnku...tam se mění počasí i několikrát za den..SmajlíkSmajlíkHlavně, že jste to neodmarodili..Smajlíkbyli jste mokří a svlečení dlouhoSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak, tak, v horách člověk nikdy neví. Příště tedy s pláštěnkou.Smajlík
Další dny jste si snad užili bez karambolů.
Obrázek uživatelky
profil
je při túrách v horách nejdůležitější věc. Doufám, že pro příště si budete pamatovat, že i kdyby bylo v Tatrách to nejkrásnější počasí, nikdy nesmí v batohu chybět pláštěnka. A taky není na škodu náhradní tričko a suché ponožky pro případ promoknutí. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles