Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak zvítězit nad pálením a řezáním očí

26. 04. 2018 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Syndrom suchých očí není žádné vzácné onemocnění. Častá potřeba mrkat a silou tisknout víčka k sobě, pálení nebo pocit písku v očích trápí až třetinu z nás.i Syndrom suchého oka vzniká, pokud dojde k porušení slzného filmu chránícího oční epitel. Na vině je jak životní styl, tak neovlivnitelné faktory. Zhoršování přitom nezabrání častější pláč ani kapky na červené oči a alergii, které navíc není vhodné užívat dlouhodobě. Důležité jsou zvlhčení kvalitními „umělými slzami“ ve formě očních kapek a úprava životního stylu.

oční kapky Systane


Kdo za to může


Syndrom suchého oka mnoho lidí spojuje s rozvojem počítačů a telefonů. To je ale pravda pouze napůl. K svítícím obrazovkám je nutné přidat také umělé světlo, klimatizaci nebo kontaktní čočky. Kromě těchto ovlivnitelných faktorů jsou tady ještě jiné, se kterými nic neuděláme. Mezi viníky patří například znečištěné ovzduší, nemoci, léky a věk nad 50 let. Syndrom suchých očí totiž může způsobit i sama příroda hormonálními změnami (hlavně u žen) nebo častým vystavením očí slunci nebo větru.


OTESTUJTE SE

Týká se vás syndrom suchých očí?
Nikdy


Někdy


Často


Stále

Jak často máte červené oči nebo pocit písku v očích?

Jak často vás oči pálí a slzí nebo vidíte rozmazaně?

Jak často vám vadí kouř, světlo, vítr,
obrazovka počítače nebo klimatizace?

Jak často vám jsou nepříjemné kontaktní čočky?

Jak často používáte oční kapky?
oční kapky Systane Většina vašich odpovědí „nikdy“ – gratulujeme. Syndromu suchých očí se aktuálně obávat nemusíte. Přesto ale o své oči pečujte a při dlouhodobém pobytu v klimatizovaných místnostech či dopravních prostředcích raději s sebou mějte zvlhčující oční kapky.


Odpověď na 3 a více otázek „někdy“ – je čas zajít do lékárny a koupit si zvlhčující oční kapky. Cena by neměla být jediným ukazatelem – oči jsou velmi citlivý orgán a nevyplatí se zde šetřit. Kvalitní oční kapky mají prodloužený účinek, nemusíte je tedy používat tak často. Vyzkoušet můžete např. některé z řady Systane. K dispozici je 7 výrobků, mezi kterými můžete vybírat podle toho, kdy vás příznaky trápí nejčastěji a jak často je cítíte, zda máte citlivé oči a zda nosíte kontaktní čočky. Vybere si tak každý (za zvýhodněnou cenu na e-lékárnách www.apotek.cz a www.sleky.cz). Poraďte se s lékařem.


Pokud zní odpověď na 3 a více otázek „často“ nebo „stále“ – navštivte očního lékaře. Neléčený syndrom suchých očí a poškozený slzný film mohou mít za následek nevratné poškození oka. Jak zachránit slzy oční kapky Systane


Syndrom suchého oka je často podceňován. Následky neléčeného syndromu suchého oka přitom mohou být vážné a jejich léčba dlouhotrvající. Oko se nejprve snaží s nedostatkem vlhkosti vyrovnat samo. Proto můžete lidi se syndromem suchého oka poznat tak, že častěji mrkají, mají oči unavené, mhouří je při ostrém světle nebo jim oči více slzí. 
 
Při příznacích syndromu suchého oka je důležité snažit se omezit spouštěcí faktory.


Při práci s počítačem nechat oči pravidelně odpočinout a vědomě mrkat (při upřeném pohledu na obrazovku se výrazně prodlužuje doba mrkání, což může vést k porušení slzného filmu).Suchý vzduch v místnosti zvlhčit větráním a zvlhčovačem vzduchu a denně vypít alespoň 2 litry tekutin.


Dlouhodobě používat tzv. umělé slzy – jedná se o zvlhčující oční kapky, které můžete koupit v lékárně bez předpisu. Není možné jednoznačně doporučit jeden přípravek. Syndrom suchého oka má totiž více forem. Jiný typ kapek se kape, pokud jsou potíže větší ráno po probuzení a ke konci dne se spíše zlepšují, jiný typ se kape, pokud se stav naopak zhoršuje během dne. Obecně platí, že je dobré kapat tak často, aby potíže byly co nejmenší. Vhodné je přitom vybírat kvalitní kapky, které se díky svému složení nemusí kapat tak často.


Vyloučit záměnu s alergií, při které je nejčastějším projevem spíše svědění než řezání a pocit cizího tělíska v oku.Syndrom suchého oka neohrožuje život, ale dokáže ho velmi znepříjemnit. Příznaky je možné „vidět“ hned v prvních stadiích. Důležité je nezlehčovat je a zabránit dalšímu zhoršení stavu očí.

oční kapky Systane


Využít můžete také bohatou nabídku e-lékáren

www.apotek.cz nebo www.sleky.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil

autem jsem si dojela pro 7 kousků

09. 06. 2018 18:28 Sebrán "Vstupenka" za 5 bodů
09. 06. 2018 18:24 Sebrán "Vstupenka" za 5 bodů
09. 06. 2018 18:20 Sebrán "Vstupenka" za 5 bodů
09. 06. 2018 18:16 Sebrán "Vstupenka" za 5 bodů
09. 06. 2018 18:12 Sebrán "Vstupenka" za 5 bodů
09. 06. 2018 18:08 Sebrán "Vstupenka" za 5 bodů
09. 06. 2018 18:04 Sebrán "Vstupenka" za 5 bodů
09. 06. 2018 18:00 Sebrán "Auto" za 20 bodů

Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
také ještě jednaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
ještě devátá
09. 06. 2018 18:32 Sebrán "Vstupenka" za 5 bodů
Obrázek uživatelky
profil
7xSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
pětkrátSmajlík,tentokrát Bohoušek pokládal jasné otázkySmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků