Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.05. 2020
Dnes má svátek Viola
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kariéra nebo dítě?

15. 11. 2019 | Zajímavosti
Zásadní otázka, která jednou přichází do života téměř každé ženy. Ať už prostřednictvím vlastních myšlenek a tikajících hodin, nebo tlaku společnosti a rodiny. Kdy je vhodná doba si miminko pořídit a jak na to své tělo připravit, pokud už nejsme nejmladší?

„Ideální věk pro pořízení dítěte je určitě okolo 25 let, ale v současné době není pro většinu žen reálný. V současné době ženy nejčastěji řeší neplodnost po 35. roce věku,“ říká MUDr. Radka Gregorová.

Ženy toho dnes ale musí stihnout v životě tolik, přitom vše skloubit dohromady není jednoduché. Často můžeme pozorovat, že přednost dostane kariéra před mateřstvím, protože čerstvě nabyté znalosti a elán z vysoké školy je potřeba uplatnit a vybudovat si jisté postavení v rámci svého oboru. Na miminko tak přijde řada až po několika či mnoha letech, kdy se život ustálí a vytoužené pracovní úspěchy jsou zdolány. To ale není pro tělo vždy úplně jednoduché, protože v té době je na tak náročný proces zahrnující mnoho změn už většinou staré.

kancelářO to důležitější je věnovat péči výběru vhodných doplňků stravy už při plánování těhotenství. Zaměřit bychom se měli převážně na vitamíny, kyselinu listovou a inositoly spadající mezi méně známou skupinu vitamínů B. Pro ženu jsou důležité hlavně vitamíny ze skupiny B, vitamín D, E a C. Ideální pro podporu plodnosti je přípravek, který současně kromě vitamínů, naštěpené kyseliny listové neboli folátů, obsahuje i látku inositol. Ženám je také obvykle doporučeno cvičení zaměřující se na pánevní dno.

Jestli zvolit kariéru nebo dítě, to je na každé z nás. Mnoho žen dokáže obojí skloubit, je zde ale riziko, že budete dělat vše jen na půl, s čímž přijdou výčitky. Jisté ale je, že se nedoporučuje nechávat těhotenství po 35. roce života, kdy se rapidně snižuje šance otěhotnění a donošení zdravého dítěte. Časy se mění, a tak není pravidlo, že po 45. roce jsou lidé nepoužitelní, určitě si tak můžete udělat v životě chvíli „volno“ od klasické práce a prožít si mateřství se vším všudy.

Páry chtějí budovat kariéru, cestovat a být materiálně zajištěné. Mnohdy si opravdu neuvědomují, že otěhotnění ve vyšším věku může být velkým problémem a následné těhotenství velmi rizikové. Plod je ve vyšší míře ohrožen vrozenými vývojovými vadami. Ženám přináší těhotenství v pokročilém věku vyšší riziko samovolných potratů, těhotenských komplikací (těhotenská cukrovka, preeklampsie, nitroděložní růstová retardace plodu, předčasný porod), ale i porodnických komplikací.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !