Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.09. 2018
Dnes má svátek Berta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Míšeňský Albrechtsburg: gotický klenot jen kousek za hranicemi

6. 10. 2017 | Evropa
Jen kousek za česko-německými hranicemi se nad korytem řeky Labe tyčí majestátní zámek Albrechtsburg. Klenot městečka Míšeň postavený v 15. století v pozdně gotickém stylu se může pochlubit titulem nejstaršího zámku v Německu. Už tenkrát fascinoval svou dokonale propracovanou architekturou a to se dodnes nezměnilo. Právem tak patří mezi oblíbené výletní cíle pro turisty nejen z okolí, ale i ze vzdálenějších míst.

Zámek je pro veřejnost otevřený po celý rok, není tedy rozhodně nutné jeho návštěvu odkládat až na příští léto. Největší zajímavostí je stálá interaktivní výstava s názvem „Trendsetter od roku 1471“, která představuje historii tohoto sídla. Exhibice je rozdělená celkem do pěti částí: Fascinující architektura, Wettinové jako obyvatelé a panovníci, Albrechtsburg jako obytné sídlo, Albrechtsburg jako místo výroby porcelánu, Malovaná kniha historie dynastie a země.
Během jedné až dvou hodin, které je dobré si na prohlídku zámku a výstavy vyhradit, se návštěvníci dozví všechny důležité a hlavně zajímavé detaily z historie nejen samotného zámku, ale také místních obyvatel a jejich životního stylu.

Ačkoli zámek pochází z 15. století, historie tohoto místa je ještě starší. Dávno před založením samotného Albrechtsburgu tu totiž nechal král Jindřich I. postavit dřevěný obranný areál. Míšeň se tak stala střediskem stejnojmenné hraniční marky, jejíž markrabě sídlil v budově stojící přímo na místě budoucího zámku. Dokonalý obraz saské historie dodnes poskytují malby z 19. století.

zámek AlbrechtsburgExkurze do výroby míšeňského porcelánu


Zámek Albrechtsburg ale rozhodně není to jediné, co v tomto malebném městě stojí za návštěvu. Asi každému se s Míšní pojí hlavně jedinečný porcelán. Ten se tu vyrábí už od roku 1710, tedy více než tři sta let, a za tu dobu si vybudoval exkluzivní jméno po celém světě. Stal se v podstatě jakýmsi symbolem tradice.
Proč se tedy nepodívat na to, jak takový hrneček nebo talířek vlastně vzniká? Takovou možnost nabízí Svět prožitků HAUS MEISSEN®, který se nachází přímo vedle výrobních prostor Míšeňské manufaktury. V těchto ukázkových dílnách návštěvníci zjistí, kolik zručnosti, trpělivosti a pečlivosti se za jedním kouskem míšeňského porcelánu skrývá. Mimochodem, tento porcelán původně vznikal právě na Albrechtsburgu, odkud se výroba přesunula až po 150 letech.
Kdo by se chtěl nechat unést historií a zároveň si pár těch krásně zdobených kousků prohlédnout, měl by určitě zamířit do muzea míšeňského umění Museum of MEISSEN® Art.

Čekání na Vánoce si zkraťte v Míšni


Krásný čas, který se nezadržitelně blíží a představuje ideální dobu na návštěvu Míšně, je advent. Centrum města naplní stánky, ze kterých se bude linout vůně svařeného vína, cukroví a dalších tradičních dobrot. To vše doplní všudypřítomné vánoční koledy, které dokonale navodí tu pravou atmosféru.

Oficiálně trh 25. listopadu zahájí slavnostní krájení přes dva metry dlouhé vánoční štoly. Na radnici se navíc objeví adventní kalendář, který bude odpočítávat dny zbývající do Štědrého dne. Za jednotlivými okénky, která se otevírají každý den v 17 hodin, se navíc skrývají pohádky a zajímavé výhry. A to už je pořádný důvod, proč tentokrát objet Drážďany a na adventní trhy si zajet o 25 kilometrů dál do Míšně.

Tipy na cestu:
Otevírací doba zámku Albrechtsburg:
Březen až říjen: denně 10 – 18 hodin
Listopad až únor: denně 10 – 17 hodin
Vstupné:  8 eur/základní, 4 eura/zlevněné vstupné
Kombinované vstupné Albrechtsburg + Míšeňská manufaktura: 14 eur,
zlevněné vstupné 7 eurTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Byli jsme tam, prochodili Míšeň, prohlédli výstavu porcelánu, ale na zámek jsem se dívala jen zvenku, protože mě už strašně bolely nohy. Muž i se synem statečně vyšlapali až nahoru a z ochozu mi zamávali. No už nejsem nejmladší...
Obrázek uživatelky
profil
Hezký tip na výlet!
Obrázek uživatelky
profil
zajímavý tip
Obrázek uživatelky
profil
...Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles