Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po jižní Makedonii

25. 02. 2015 | Televizní tipy
Na cestě po jižní Makedonii s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na netradiční zimní návštěvě jihu slunné Makedonie v době pravoslavných vánočních oslav.

Jih Makedonie navštívíme v době lednových oslav pravoslavných Vánoc a Nového roku. Pravoslavné Vánoce začínají po setmění 6. ledna. Lidé přicházejí na náves a za přítomnosti kněze, který pronáší modlitby a posvěcuje chleba, zapalují vatru.

Na cestě po jižní MakedoniiOslavy pokračují tradičním tancem „oro“ a zábavou. 7. ledna brzy ráno se chodí koledovat a představíme zvyky, které to v Makedonii obnáší. Vedle návštěvy oslav pravoslavného obyvatelstva se ale vypravíme také za zdejšími vyznavači Koránu u města Prilep, kde objevíme tureckou mešitu ještě z dob Osmanské říše. A také se na jihu slunné Makedonie v pohoří Kožuf necháme překvapit sněhem.

Pohoří je totiž přirozenou bariérou teplému vzduchu proudícímu od Středozemního a Egejského moře a stalo se oblíbenou destinací makedonských milovníků lyžování. Na makedonském venkově objevíme pěstitele tabáku a stihneme i pravoslavné novoroční oslavy, které podle našeho gregoriánského kalendáře připadají na 14. leden.

Na cestě po jižní Makedonii můžete sledovat 25. 2. 2015 od 20,55 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !