Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Kdy se slaví Halloween v roce 2017?Kdy se slaví Halloween v roce 2017? Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 19.10. 2017
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po jižní Zambii

18. 03. 2015 | Televizní tipy
Na cestě po jižní Zambii s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do nedotčeného království divoké zvěře a do "hřmícího kotle" Viktoriiných vodopádů.

Na rozdíl od hustěji zalidněných okolních zemí žije v Zambii relativně málo obyvatel. Plocha zhruba desetkrát větší než Česká republika je domovem jedenácti miliónů lidí. Právě díky řídkému osídlení se tu naopak daří divoké zvěři, v pustině kolem řeky Luangwa žije zcela svobodně. Na devíti tisících kilometrech čtverečních panují nedotčené přírodní podmínky a zákony divočiny, v níž úřadují králové šelem – lvi.

Na cestě po jižní ZambiiŽivot v Zambii charakterizují dva základní rozdíly – městský život se od života v buši liší především v tom, že zatímco venkov zcela vystačí s vlastními zdroji, ve městech jsou lidé odkázáni na nákup základních potravin. Přesto se i tady lidé stahují do měst – je to vidět hlavně v údajně nejrychleji rostoucí subsaharské metropoli Lusace.

Dále proti proudu Zambezi, na hranici mezi jižní Zambií a Zimbabwe, se nacházejí jedny z největších světových vodopádů. Voda se zde řítí ze stodvacetimetrové výšky do úzké čedičové rokle. Vodopády – dnes jeden ze sedmi přírodních divů světa – objevil 16. listopadu 1855 skotský cestovatel David Livingstone a nazval je na počest britské královny Viktorie, přestože už jméno měly. Místní obyvatelé jim dodnes říkají Mosi-oa-Tunya (Hřmící kouř). V roce 1875 je prozkoumal také proslulý český cestovatel Emil Holub, který je i autorem jejich první mapy.

Na cestě po jižní Zambii můžete sledovat 18. 3. 2015 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po jižní Zambii:

Na cestě po jižní Zambii
Na cestě po jižní Zambii
Na cestě po jižní Zambii
Na cestě po jižní Zambii
Na cestě po jižní Zambii
Na cestě po jižní Zambii
Na cestě po jižní Zambii
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Diamanty