Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 23.01. 2019
Dnes má svátek Zdeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Někdo má štěstí a vyhraje...

19. 07. 2018 | Vaše příběhy

Ráda luštím křížovky. Dříve jsem tajenky soutěžních křížovek odesílala s nadějí, že třeba něco vyhraji. Mojí největší výhrou bylo 500 Kč. Jinak jsem získala pár knížek a nějaké drobnosti. Nyní už se mi štěstí vyhýbá velkým obloukem, tak luštím jen pro radost. A také proto, abych trochu potrénovala mozek. Někde jsem četla, že trénink a namáhání mozkových závitů je dobrý pro předcházení Alzheimerovy choroby.

Asi před pěti nebo šesti lety přišla dcera ze školy a řekla mi: „Naše učitelka matematiky pojede do Egypta. Představ si, vyhrála zájezd za vyluštěnou křížovku. Ty luštíš také a nic nevyhraješ, jak je to možné?“ Pomyslela jsem si: „To má ale někdo štěstí.“ Ne že bych zrovna po Egyptě toužila, ale zájezd k moři bych brala. Dcera mi potom vyprávěla, co jim paní učitelka s úsměvem na tváři sdělovala. Prý její manžel i ona rádi luští křížovky. Nikdy je ale neposílají, luští jen pro radost. Nyní tedy manžel vyluštil křížovku v nějakém časopisu. Byl tam i zajímavý článek o Egyptě, který ho nadchnul. Rozhodl se tedy tajenku křížovky poslat. Vůbec nedoufal, že by mohl vyhrát a tak ani ženě nic neřekl. Asi za čtrnáct dnů mu přišel blahopřejný dopis s dvěma poukazy do Egypta a pokyny k odjezdu. Paní učitelka měla prý v té době narozeniny, tak jí zájezd předal jako dárek. Teprve nyní se dozvěděla o odeslané tajence z vyluštěné křížovky. Nejprve byla v šoku. Potom si ale zařídila ve škole volno a zhruba za měsíc jela s manželem do Egypta. Po návratu téměř celou hodinu dětem vyprávěla, jak se jí tam moc líbilo a jak si pobyt u moře užili.

Zhruba před dvěma měsíci se dcera připravovala na zkoušky. Jen tak mezi řečí mi sdělila: „Po zkouškách odjíždí pan docent na Havaj, prý s sebou bere maminku a moc se těší.“ V duchu jsem si říkala: „Pan docent si to asi může dovolit.“ A potom se dcera rozpovídala. Maminka pana docenta neustále luští křížovky. Syn jí kupuje různé křížovkářské časopisy a má radost, že si maminka trénuje mozek. Jednou vyluštila křížovku a nechala otevřený časopis na stole. Syn jen tak do časopisu nakouknul a všimnul si, že vylosovaný luštitel dostane poukazy na patnáctidenní pobyt někde na Havaji. Zaujalo ho to a tajenku křížovky bez vědomí matky poslal… a vyhrál. Když mamince sděloval tuto zprávu, tak mu vynadala. Přeci ona, stará ženská, nebude někde běhat v plavkách po pláži. Nakonec si oba vyřídili pasy a všechny náležitosti. Skončilo zkouškové období a pan docent s maminkou odletěli. Cestu si platili sami, ale pobyt a stravu měli zajištěnu v úžasném hotelu. Po návratu se ho studenti ptali, jak se měl. „Tak skvělou dovolenou jsem nezažil a maminka? Ta běhala po pláži jako mladice. Užili jsme si to oba.“

Někdo má holt štěstí. Já jsem měla také období, kdy jsem vyhrávala. I když to byly jen maličkosti, ale měla jsem z nich radost. Nyní se mi štěstí vyhýbá velkým obloukem. Už se asi unavilo a našlo si někoho jiného…


Jaa123 - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Někdo má štěstí a vyhraje...:

Někdo má štěstí a vyhraje...
Někdo má štěstí a vyhraje...
Někdo má štěstí a vyhraje...
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
taky nevyhravam....ale i tak výhru přeji každemnu
Obrázek uživatelky
profil
Jsem na tom zrovna tak, jako vy. Dříve jsem vyhrávala i hodnotné dárky, teď sem tam nějaký potravinový doplněk nebo knížku. Ale raduji se ze všeho.
Vám přeji štěstí při losování.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
já taky nevyhrávám...ale vám štěstí přejiSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc hezké příběhy Smajlík A třeba se někdy zase štěstíčko usměje i na vás Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles