Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Objevte svůj vnitřní klid - Jednoduchá cvičení všímavosti

11. 04. 2015 | Knižní tipy
Název knihy: Objevte svůj vnitřní klid
Podtitul: Jednoduchá cvičení všímavosti
Autor: Oli Doyle
Nakladatelství: Noxi
Datum vydání: 26. 2. 2015
Počet stran: 168
Formát: 125x200 mm
Cena: 239 Kč

Klid a štěstí  jsou nyní na dosah, a to mnohem blíž, než si myslíte. Stačí, když uděláte jednoduchý, ale podstatný krok k přítomnosti, pak naleznete věci, na které je třeba se zaměřit, efektivitu a jasnost ve všem, co děláte. Mindfulness prostě a jednoduše provede čtenáře návody, tipy a triky, jak najít klid hned teď bez větší námahy.

Žádné odborné výrazy, žádná náboženství, žádné otázky New Age, jen prostý návod, jak být šťastný. Oli Doyle je známý tím, že mindfulness učí přímo a bez servítek. Jeho stránka www.peacethroughmindfulness.com.au nabízí praktický návod, jak pomoct čtenářům rychle prohloubit jejich schopnosti. Pro všechny, kteří hledají jednoduchého a praktického rádce, jak pozorně žít, je tato kniha nutností.

Objevte svůj vnitřní klid - Jednoduchá cvičení všímavostiUkázka z knihy
Objevte svůj vnitřní klid
:


Lidský život je na individuální i celospolečenské úrovni do té míry plný bolesti, zmatků a utrpení, až se téměř zdá, že je to normální, ba dokonce nevyhnutelné. Lidé jsou rok od roku nešťastnější, ačkoli se pod svépomocnými knihami slibujícími řešení, zázračnou léčbu podobnou elixírům z dávných dob prohýbají regály.

Na Západě přibývá psychologů, poradců, sociálních pracovníků a odborníků na duševní zdraví, ale množství lidí trpících depresí, úzkostmi a dalšími duševními poruchami narůstá. Přibývá těch, kdo hledají cestu ven z bolesti a utrpení, které přesahuje hranici snesitelnosti. Ovšem jak jste již možná sami zjistili, změna stravy, zaměstnání, partnera, vzhledu či jiných vnějších okolností klid nepřináší. Snahy o posun v myšlení, posílení sebeúcty či změnu chování v člověku stále zanechávají pocit prázdnoty, touhu po další změně, potřebu něco zlepšit. Co se vlastně děje?

Co je to v člověku, že je pro něj tak těžké dosáhnout štěstí? Ostatní živé bytosti žijí vedle sebe v harmonii a rovnováze, proč jsme my tak jiní? Stručná odpověď zní: lidé naslouchají pokynům, které plodí jejich mysl, věří jim a řídí se jimi. Ztrácíme se v osidlech svých myšlenek, jež spotřebovávají většinu naší pozornosti a jsou tvořeny hrůznými smyšlenkami o budoucnosti a trápeních a vinách prožitých v minulosti.

Naslouchání příběhům mysli a víra v ně je zdrojem trápení, ať se v mysli ozývá cokoli. V další části kapitoly si vysvětlíme, co to znamená, a podíváme se důkladněji na problémy, které to způsobuje. Během čtení se vám jistě vybaví příklady, které pozorujete u sebe i u druhých. Porozumění chaotičnosti a zmatkům, jež mysl vytváří, je prvním předpokladem jejich řešení.


Knihu Objevte svůj vnitřní klid - Jednoduchá cvičení všímavosti koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách Noxi.cz

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !