Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.08. 2019
Dnes má svátek Sandra
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

To si piš!

16. 07. 2019 | Knižní tipy
Název knihy: To si piš!
Autorka: Ivona Březinová
Ilustrace: Juraj Martiška
Nakladatelství: JaS
Rok vydání: 2019
Pevná vazba s přebalem
Počet stran: 80
Cena: 199 Kč

Vítejte v pohádkovém světě plném snění, který si dokážeme vytvořit všude. Stačí mít po ruce cokoli k psaní či kreslení a papír! Jak říká tužka Babuška, nejmoudřejší ze všech psacích potřeb: „Bez nás tužek by se ztratily myšlenky. Zatoulaly by se a už by je nikdo nikdy nenašel. Proto jsem pyšná na to, že jsem tak malá a taky že jsem často tupá. Tupý člověk je hloupý, ale tupá tužka je moudrá. Tak to chodí, že svět lidí a svět tužek má mnohdy úplně opačná pravidla. Ale jeden bez druhého by nedokázal tolik, kolik dokážou společně. Když píšeš, je to jako když sníš.“

To si piš!O autorce knihy To si piš!


Ivona Březinová. Tužky jsem v ruce třímala, kam moje paměť sahá. Nejdřív na papírech vznikaly neumělé obrázky princezen, pak i písmena. Vzpomínám si na sešit, do kterého jsem sbírala slova, která už dokážu napsat. Sběratelství slov mě přešlo, když jsem si uvědomila, že sbírka se rozrůstá do rozměrů, na které sešit nestačí. Do druhého sešitu jsem si zapisovala básničky. Nejdřív tužkou, a když jsem začala chodit do školy, tak i perem. Další sešit už byl ilustrovaný. Milovala jsem krejony s barevnými tuhami.

Moje výtvarná technika spočívala v tom, že jsem nastrouhané kousky tuh prstem roztírala po papíru. Ve škole jsem psala tiskacím písmem propiskou, které se říkalo čínské pero. A byla jsem neskutečně pyšná na svou mikrotužku s gumou a na obří sadu barevných fixů. Rukopisy knih sice píšu na počítači, ale propisky zůstaly součástí mého života. Nosím je v kabelce, v batohu i po kapsách. Občas nějakou ztratím, ale vzápětí se objeví nová. Naštěstí. Tímto vám vřele děkuji, milé tužky, propisky a pera. Nebýt vás, spoustu nápadů bych cestou k počítači poztrácela.

O ilustrátorovi knihy To si piš!


Juraj Martiška (*1969) Malíř a ilustrátor, který žije a tvoří v Dunajskej Lužnej. Po dokončení Strednej školy umeleckého priemyslu v Kremnici absolvoval malířství na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u profesorů Ľ. Hološky a J. Bergra. Vedle volné tvorby ilustruje knihy pro děti a mládež, učebnice, příručky pro skauty a komiksy, věnuje se grafickému designu.

Z bohaté tvorby vybíráme:
J. Bodnárová: Dievčatko z veže (2011), M. Šurínová: Krajinka s koníkom (2010), Rozprávky P. Dobšínského: Zakliata hora (2009), A. Gregušová: Červík Ervín (2009), H. Ch. Andersen: Rozprávky (2008), C. Collodi: Pinocchiova dobrodružstvá (2008), B. Ferero: Šimonove sandále (2008), Ľ. Suballyová: Klúčik od trinástej komnaty (2007).


Knihu To si piš! můžete koupit v knihkupectví nebo na internetu na stránkách nakladatelství JaS.

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !