Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vlad - Poslední zpověď

20. 11. 2010 | Knižní tipy
Název knihy: Vlad - Poslední zpověď
Podtitul: Románový příběh skutečného Drákuly
Autor: C. C. Humphreys
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2010
Rozměry: 145 x 210 mm
Počet stran: 456 str.
Cena: 313 Kč


Skutečný Drákula byl stejně fascinující jako děsivý a jeho životní příběh plný rozporů není příběhem nějaké nestvůry, ale příběhem člověka.

vlad-posledni-zpovedNepřátelé mu přezdívali „Tepeš“ — Napichovač. Stal se z něj národní hrdina. V zimě roku 1431 se narodil transylvánskému knížeti a otec ho pokřtil jménem „Vlad“, mezi lidmi se mu ale začalo říkat „Drakův syn“. V dějinách proslul jako Drákula. Tento román vypráví o skutečném životě muže, jenž se stal předlohou světoznámého mýtu. Vypráví o princi, válečníkovi, milenci, mučiteli, bojovníkovi a v neposlední řadě hrdinovi. Jeho pozoruhodný život překypuje vášní. Několik let byl zajatcem Turků, prošel mučením, bitvami, vítězstvím i zradou, ale až při svém posledním tažení, pod prapory Draka a Kříže, našel vykoupení za své nesčetné hříchy.

O autorovi:

Herec, dramatik a romanopisech Chris Humphreys se narodil v Torontu. Do sedmi let vyrůstal v Los Angeles a poté ve Velké Británii. Pod jménem C. C. Humphreys publikoval několik úspěšných fantasy novel a dobrodružných historických románů, překládaných a čtených po celém světě.
Je autorem 8 románů, z nichž jeden byl nominován na cenu CWA Steel Dagger.


Tuto knihu Vlad - poslední zpověď koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Jota.

PetraC
ChytráŽena.cz
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Podle názvu bych zřejmě o knihu ani nezavaadila pohledem. Ráda čtu o skutečných lidech, takže podle obsahu bych si knihu docela ráda přečetla, ale určitě si nemyslím, že bych si ji letěla koupit. Určitě bude patřit k řadě knížek, které si člověk přečte jednou aa necítí potřebu se k ní vracet, tedy ji vlaastnit. Zajímává však může být určitě, pouze nemám moc ráda krutosti a to je také důvod, proč si takové knihy nekupuji a tedy znovu nečtu. Mám doma tak přecpaný dům knihami, se kterými se nedokáži rozloučit a tak již nyní velmi zvažuji, zda si některou další koupím. Důležitým aspektem jsou také ceny, protože za kultůru mí líto peněz není, ale musím velmi zvažovat, co je dnes důležitější. Pokud bych ovšem věděla, že se kniha dá skutečně číst opakovaně a zaujme, to bych uvažovala jinak.
Obrázek uživatelky
profil
tahle kniha mě nijak neoslovila
Obrázek uživatelky
profil
zvláštny titul
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles