Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 19.01. 2019
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vojtíšek neposeda

8. 12. 2017 | Vaše příběhy

Jmenuji se Sárinka a právě v neděli mi bylo 5 let. Maminka i babička říkají, že ten čas velmi rychle běží a než se nadějeme, budou mě doprovázet do školy. Když jsem přišla na svět, byl v rodině pejsek, tenkrát už skoro senior, Miky. Měl mě moc rád, hlavně proto, že ze mě neustále padaly drobečky… Ale i já milovala jeho krásně splývavou srst, přítulnou povahu. Maminka slíbila, že až povyrostu, pořídíme si nějakého malého tvorečka, o kterého budu moci s její pomocí pečovat.

O loňských narozkách mě čekalo překvapení. Uprostřed obýváku trůnila nějaká hranatá kupa přikrytá ubrusem. Po gratulaci jsem slavnostně zakuklený dárek odhalila. Byla to klec a v ní nic… tedy prozatím jsem neviděla žádného obyvatele. Nakonec se rozhodl, že se přece jen ukáže, když mám ty narozeniny. Byl droboučký, byla to křeččí holka a dostala jméno Eliška. Očička jako korálky, jemný béžový kožíšek, hned jsem si ji zamilovala. A to jsem ještě nevěděla, že tvoreček je také vtipný a že převezl nejen původní majitele, ale také všechny členy naší rodiny. Rodiče totiž asi za 2 týdny přišli na to, že Eliška se pěkně maskovala, protože to je čistokrevný křeččí kluk. Jméno jsem vybírala já, a tak dnes klec obývá můj největší zvířecí kamarád Vojtíšek. Značně povyrostl, jen ta korálkově černá očka zůstávají stejná.


Občas chodíváme k babičce, a tak vždy hlídám, aby měl můj kamarád dostatek vody a zrní, než se vrátíme. Také už byl u babičky „na dovolené“, protože u nás v bytě se měnila plastová okna. Byl tam průvan a nepohoda, tak jsme se všichni na čas přestěhovali k babičce. Myslím si, že si i Vojtíšek zvykl. Babička jej chválila, že nekouše a je způsobný. Ale já vím své. Můj prstík je měkký a tenký, projde lehce mříží, a tak si na tom mém prstíku Vojtíšek pěkně zgustne. Babička má hrubší prst, ten špruslí neprojde, a tak jí ho vypečený křeček jen očichá. V době, kdy jsme byli na návštěvě u babičky, jsme se rozhodly, že Vojtíškovi vyčistíme klec, než se maminka vrátí z práce. Dnes už vím, že to nebyl ten nejlepší nápad, ale snaha byla, no ne? V koupelně jsme si připravily vše potřebné a Vojtu jsme daly do prázdného lavoru, aby neutekl. Vše probíhalo podle plánu, až do doby, než jsem zakopla o klec na zemi a umyvadlo se převrátilo. Do Vojty jako když střelí, v tu ránu byl pod regálem v koupelně. Co teď? Babička mu na zem dala návnady v podobě mrkvičky, zrníček, ale ten filuta věděl, že když ukáže čumáček, půjde „za mříže“. Umím si představit, jak mu ta svoboda zachutnala. Do odpoledne se zběh neukázal a my se rozhodly, že mamince nic neřekneme a v hledání budeme pokračovat na druhý den.

Maminka se naštěstí večer nevyptávala a my schválně zavedly řeč na jiná témata. Večer jsme ulehly. Zdály se mi podivné sny o maxi křečkovi a také jsem slyšela nějaký povyk, ale naštěstí jsem vše zaspala. Ráno u snídaně se maminka ptala, jak se vede křečkovi. Musely jsme s pravdou ven. A v tu chvíli nás zavedla máma ke kleci. Vojta seděl v rohu a ohlodával semínkovou tyčinku. Asi mu na vandru vyhládlo. Maminka se v noci probudila, zdálo se jí, že ji něco kouše do ucha a funí. Jaký to musel být pro ni šok, když její ruka „našátrala“ hebkou živou  kuličku. Opatrně jej přenesla do klece a pořádně zavřela. Ani nás neprobudila a čekala, co si budeme ráno vymýšlet... A tak skončila Vojtíškova anabáze. Naštěstí vše dobře dopadlo, jen my dvě s babičkou máme přísný zákaz pouštět bez dozoru Vojtu na špacír. Vojta byl účasten i mých letošních narozenin, byly hezky hlučné a kamarádům se ten můj malý útěkář moc líbil. Pozoroval cvrkot korálkovýma očima a do domečku se mu vůbec nechtělo. Z toho vyplývá, že i křečci jsou společenští tvorové a rádi se baví. V létě si jej budu brát i na výlet, už jsem dostala od babičky zavírací košíček, abych jej mohla bezpečně přenášet či převážet.

Neposedný Vojtíšek mi předvádí, že není jen tak obyčejný líný tvor bez kapky fantazie, ale že si s ním můžeme užít legraci i dobrodružství…


Bertice - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Vojtíšek neposeda:

Vojtíšek neposeda
Vojtíšek neposeda
Vojtíšek neposeda
Vojtíšek neposeda
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
hezký článek a krásné fotografie.
ABY MI VOJTÍŠEK VLEZL DO POSTELE, TO BYCH ASI NEVYDÝCHALA.
SÁRINKA HO MUSÍ MÍT MOC RÁDA, JE KRÁSNÝ.SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tiež sme mali škrečka aj morské prasiatko a naozaj je s nimi veľa zábavy.
Okrem toho učia deti postarať sa - dať im vodu a jedlo a občas (za pomoci dospelákov) aj vyčistiť klietku.
Pekne napísané Smajlík.
Obrázek uživatelky
profil
Milý článeček.Smajlík Vojtíšek je moc pěkný kluk.Sárince přeji, aby s ním zažila ještě spoustu veselých příhod.
Obrázek uživatelky
profil
všem za přečtení článku. Vojtíšek se zatím držíSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěkné počtení. Měla bych strach, že Vojtíška zalehnu.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles