Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 22.06. 2018
Dnes má svátek Pavla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Výlet do Istanbulu no. 2

30. 12. 2016 | Evropa
V Istanbulu jsem byla letos již jednou, ale nedalo mi to a v říjnu jsem se tam podívala znovu na pár dní. Vzhledem k tomu, že to ještě bylo krásně teplo, tak jsem s sebou nemusela tahat tolik oblečení. Istanbul je neuvěřitelné město, které se nedá srovnat s jiným městem. To je vlastní stát v Turecku. Koncentrace tolika lidí, obchodů a služeb na jednou místě má své výhody, ale i nevýhody.

Přespávala jsem u kamarádky z Turecka, se kterou jsem se seznámila již minulou návštěvu. Je to taktéž studentka vysoké školy a bydlí v části Avcilar. Má nádherný a moderně vybavený byt 2+1. Ale pokud jsme chtěly jet na turistické památky, musely jsme jet metrobusem (autobus, co má vlastní silnici a je tím pádem rychlejší) a občas ještě metrem nebo tramvají. Takže cesta na turistické památky nám někdy zabrala i klidně 1,5 hodiny tam a ten samý čas i zpět, což je pro mě šílené.

Ale Istanbul je pro turisty naprostý ráj. Tolik památek na jednom místě, v jednom městě, je až neuvěřitelné. Prošla jsem si opět nejznámější památky – Hagia Sophia muzeum, Blue Mosque, Topkapi palác, Galata Tower a jedno odpoledne jsme i vyrazily na ostrov Bukada, kde jsme si chtěly půjčit kola, ale nakonec jsme si vše prošly pěšky. Poslední den jsem se rozhodla, že utratím všechny vyměněné turecké liry, a tak jsme zašly do obchodního centra a já si koupila nějaké oblečení. Ceny oblečení jsou nižší, pokud nakupujete v obchodech s tureckými značkami (ne u stánků). Pokud chcete nakupovat např. v Zaře, ceny jsou stejné jako u nás v Čechách. Dovezla jsem si spousty oblečení, voňavky, jídla atd.

Seznámila jsem se i s dalšími Turky a musím upřímně přiznat, že Turci a jejich chování se nedá např. s Čechy vůbec srovnávat. Turci jsou pohostinní, koupili a dali by vám cokoli, jen abyste se u nich doma cítili dobře a nic vám nechybělo. To, co ukazují ve zprávách o Turecku skoro každý den, není vždy založené úplně tak na realitě. 


Martinka1p - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Výlet do Istanbulu no. 2:

Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
Výlet do Istanbulu no. 2
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
...Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles