Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zahoďte mop. Je tu vytírací robot.

14. 06. 2011 | Moderní bydlení
Představte si ideální domácnost. Nemusíte se o nic starat, protože všechno za vás obstarají roboti. Nemluvíme o žádné sci-fi – vždyť roboti už pomáhají v domácnostech nějaký ten pátek nejen s luxováním, ale například také s vytíráním podlah. Průkopník v této oblasti má jméno iRobot Scooba.

Ať už to máme v domácnosti nastaveno jakkoliv a v čele pravidelného frontálního útoku na nepořádek stojíte vy, manžel nebo babička, asi se shodneme na tom, že úklidu se úplně vyhnout nedá. Ano, můžete si pořídit pomocnici nebo pomocníka z masa a kostí, ale riskujete, že na výpomoc doručenou přímo z vysokoškolských kolejí zareaguje špatně manžel, zahradník neprojde zase vám a babičky nebo dědečci v důchodu zrovna nemusí mít čas.

Pomocnou ruku naštěstí v posledních letech stále více podává obor, kterému se říká robotika. Budeme-li konkrétní, starosti s domácím úklidem zatím robotika zcela vyřešit nedokáže. Robot za vás neroztřídí a neopere prádlo, nevyčistí vanu ani umyvadlo a bohužel ani neutře prach. Co však není teď, může za pár let snadno být. Už nyní vám ovšem robot dokáže výrazně ulehčit s luxováním a vytíráním.

iRoboto ScoobaVysát a vytřít


Spojení robotický vysavač pro většinu čtenářek asi nebude nové. Pokud vám nějaký robotický vysavač neulehčuje práci s vysáváním už teď, určitě se tomu tak stane v rámci nejbližšího výročí, svátku, narozenin nebo Vánoc. Z robotického vysavače se totiž stal v posledních dvou letech nejen v Česku velmi populární a praktický dárek. Vysávání nicméně není jediná činnost, kterou může domácí robotický mazlíček ve vaší domácnosti zastat.

Roboti totiž dokáží vytírat i podlahy. Tedy abychom byli přesní, nejde o roboty obecně, ale jeden konkrétní model jménem Scooba. Scoobu přivedla na svět americká společnost iRobot, specialista na robotiku, jenž na českém trhu slaví úspěchy právě se svým vysavačem Roomba. Na rozdíl od Roomby ovšem Scooba nemá žádné přirozené nepřátele. Je jediná svého druhu, a to jednoduše proto, že robotické vytírání vyžaduje mnohem větší znalosti v robotice než vysávání.

Není proto dost dobře možné, aby si s trochou nadsázky někdo jeden den vymyslel, že bude pod svou existující nebo úplně novou značkou prodávat robotický vysavač a druhý den tento uvedl na trh. Vytírání totiž vyžaduje skutečně pokročilé znalosti a zkušenosti. iRobot se rozhodl tuto výzvu přijmout a vyrobil domácího robota, jenž v rámci 4fázového čistícího procesu dokáže vaši podlahu zbavit nečistot a celou automaticky vytřít.Čistá podlaha a žádné bakterie


Všechny čistící fáze probíhají souběžně a v dokonalé harmonii tak, aby vytírání trvalo co nejkratší dobu a bylo zároveň efektivní. V první fázi probíhá předvysání, v druhé Scooba aplikuje na podlahu čistící roztok, ve třetí fázi podlahu čistí a v poslední čtvrté vysává do speciální nádobky špinavou vodu. Za Scoobou zůstává čistá avšak mírně vlhká podlaha.

iRoboto ScoobaiRobot Scooba se ovšem může pochlubit i výrazným antibakteriálním účinkem, jenž má na svědomí speciální čistící roztok Scooba Juice. Tento roztok zahubí v průběhu čistění až 98% bakterií, přičemž nepředstavuje absolutně žádné riziko pro děti nebo třeba domácí zvířata. Díky baterii s vysokou kapacitou dokáže Scooba na jedno nabití vytřít místnost o rozloze 80 m2. Dobití baterie trvá cca 4 hodiny.

Společnost Certus Mercatus s.r.o. neboli oficiální distributor značky iRobot v České republice klade navíc velký důraz na doprovodné služby, takže se můžete vždy spolehnout na to, že doma budete mít pomocníka a nikoliv potížistu.
Veškeré informace o Scoobě najdete na www.irobot.cz.

iRobot

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Zahoďte mop. Je tu vytírací robot.:

Zahoďte mop. Je tu vytírací robot.
Zahoďte mop. Je tu vytírací robot.
Zahoďte mop. Je tu vytírací robot.
Zahoďte mop. Je tu vytírací robot.
Zahoďte mop. Je tu vytírací robot.
Zahoďte mop. Je tu vytírací robot.
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
nevite nekdo zda je muze pouzivat i na plovoucku nebo drevenou podlahu? slysela jsem ze voda zateka pri cisteni do spar podlahy a nici ji. pry je to jen na linolea nebo dlazdice...
Obrázek uživatelky
profil
super pomocníkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
super.Máme ho vice jak dva roky, zatím nezklamal.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles