Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 16.10. 2018
Dnes má svátek Havel
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zaťukej mi na srdce

2. 10. 2017 | Knižní tipy
Název knihy: Zaťukej mi na srdce
Autorka: Petra Nachtmanová
Nakladatelství: Taťána Kubátová-Petunky
Datum vydání: 10/2016
Formát: 135 x 205 mm
Počet stran: 192 stran
Vázaná vazba
Cena: 219 Kč

Věra Kyselková se snaží o nalezení ženicha pro svou dceru a otce pro vnučku. Nejde o snadný čin, protože žádný vytipovaný muž nepostoupí ani do chodby za hlavními domovními dveřmi.

Dcera Ida si naštěstí poradí dřív, než se její matka stačí rozkoukat. Klidně se zamiluje a není sama, kdo se v jejich rodině rozhodne upláchnout na křídlech nové lásky.

Do celého láskového kolotoče se pletou šílené pokyny od ředitele banky Jožina. Věra společně s kamarádkou Inkou pracují v bance nespočetně let. A na začátku 21. století je nutí k velkým změnám podle nároků moderní doby. Musí si poradit s novými technologiemi, nudným školením i se změnou sídla jejich pobočky. Odporují, mračí se, ale nakonec plní každý příkaz z vyšších míst - při nezvládnutí totiž riskují odchod rovnou mezi nezaměstnané vysloužilce...

Kniha Zaťukej mi na srdceSpolečenský román s humornými situacemi.

Ukázka z knihy Zaťukej mi na srdce


Na nádraží čekala Inka a cpala se tvarohovým pirohem. V ruce držela ještě sáček s dalšími jídelními zásobami. Čerstvě koupenými.
„Taky ti je tak blbě?“ ptala se s poloplnou pusou.
„Jo, ani nepovídej,“ mávla na ni rukou.
„Už abysme to zvládly a jely zase domů. Nechceš piroh?“ Zvedla sáček s třemi dalšími kousky a Věře zase poskočil žaludek.
„Ne, fuj, ani mi to neukazuj!“
Každá měla jinou reakci na stres. Věra nemohla pozřít ani sousto a naopak Inka se musela přecpávat. Nevýhodou bylo, že Věra Inku nechutenstvím nedráždila, zato ona ji přílišnou chutí děsně mučila. Musela se dívat jen tak do kolejí pro odreagování.
Správný vlak našly bez problémů. Inka byla znalec. Jezdila každý víkend vlakem za mamkou. Zasedly do první třídy a odložily si tašky nahoru. Šlo o tašky s náplní na celý měsíc, ne na tři dny.
„Škoda, že nás nejede víc najednou. Byla by sranda.“
„Však my přežijeme. Líp hned první než až někdy mezi posledními. Ivana naschvál onemocněla. Pojede sama v dalším termínu. Nezávidím jí. No a uklízečka Vovsová dala radši výpověď. Prý z ní nikde nebudou dělat blbce.“
„Hmm. Školení rozložili na měsíční termíny, aby se vystřídala celá země a využila výhod nového školicího zařízení. Jen témata kurzů se budou lišit. To víš, pro nás skoro vysloužilce dají asi nějaké základní znalosti. A Ivaně nezávidím.“
„Základ nebo pokročilý, stejně nás vyrazí, kdy budou chtít.“
Uvelebily se naproti sobě do sedaček a vlak se rozjel. Při pohybu Inka zaregistrovala zvláštní vůni.
„Sis kvůli tomu koupila nový parfém, jo?“
„Nový?“
Věra se v duchu zarděla. Přičichla si k sobě a trochu se začervenala. Ráno se zapomněla navonět, jak jí bylo zle. Bohužel, ani sprchový gel Bublana nepředčil medvědí dávky osvěžovače.
„Ne, to je starej. Ležel roky zapomenutý ve skříňce koupelny. Náhodou jsem ho našla a vyzkoušela. Voní blbě?“
„Ne, voní hezky. Připomíná mi lesní vůni, maliny, ostružiny…“
„Spíš smrčky, prostě jehličí. Původně byl fialkový, ale z dlouhého uložení mu naskákaly bodliny.“
Napadlo ji ještě, zda nemohla cítit houby. Zatuchlé houbové hnízdo. Přerušila rozjímání nad lesní přírodou a pořádně si prohlížela kamarádku.
Ince se zvedl žaludek.
„Tedy, mně je fakt blbě. Člověk by řekl, že mu oblíbený jídlo zahladí stres, a ono nic. Možná jsem si měla koupit větší zásoby.“
„Běž se vyzvracet, uleví se ti.“
„Ne, já nikdy nezvracím. To by byla škoda, ne?“

„To jo. Kolik jsi jich snědla?“ Mrkla na igeliťák ze zbylým pečivem.
„Pirohů?“ Mávla rukou. „Jenom dva, ale doma jsem snědla dva chleby s paštikou, velkou čokoládovou tyčinku, tři cucavý bonbóny a koblihu od včera.“
„Jaks to prosím tě stihla?“
„Tak… trhavě jako šelma.“

O autorce knihy Zaťukej mi na srdce


Petra Nachtmanová je autorkou mnoha knih různých žánrů. V poslední knižní tvorbě se soustředí na humorné romány pro ženy – Hodinová manželka Eva (2015), Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou (2016), Vdaná potvora (2016).


Knihu Zaťukej mi na srdce si můžete koupit v knihkupectví, v eshopech, ale i na stránkách distributora Pavel Dobrovský - BETA s.r.o.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
mohlo by být pěkné počteníčkoSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
...Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Bankovky