Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Závěsný systém pro cvičení doma - TRX

15. 04. 2015 | Fitness
TRX je v posledních několika letech jednou z nejžádanějších fitness pomůcek. V žádném fitness centru by neměl chybět. Přináší rychlé výsledky za minimální časové období. TRX Suspension Training – Total Body, Resistance, eXercise = cviky pro zatížení celého těla. Závěsný systém nám pomáhá rozvíjet komplexní svalovou sílu. Při cvičení doma se využívá funkčních pohybů i dynamických poloh. Díky cvičení v různých polohách svalová hmota narůstá rovnoměrně a je eliminováno riziko zranění.

V historii bylo závěsné cvičení využíváno již v římských elegiích a starověké Číně. Jako první jej využili především akrobaté a gymnasté. V novodobější historii zmiňme především americké námořnictvo. Ti závěsná lana používali k udržení kondice během náročných misí. Velká výhoda je i to, že ke cvičení stačí menší prostor. Právě z toto byl jeden z důvodů, proč vojáci na lodích cvičili právě na závěsných lanech.

Druhů TRX je velké množství a počet stále narůstá. Nejvyužívanější ve fitness centrech je TRX PRO Kit, dalším je TRX HOME Kit – varianta pro domácí cvičení. Další je TRX Army Styl, který se hodí pro Hardcore tréninky.

Při cvičení doma na TRX je nejdůležitější správně zapojovat stabilizační systém těla. Proto doporučuji před samotným cvičením zařadit několik cviků bez pomůcek na zahřátí. Pro začátečníka je vhodný například: vzpor klečmo – zanožit pravou nohu – vzpažit levou paži, 30 sekund výdrž a pak opačně. Pokročilý jedinec může cvik modifikovat dynamicky: stejná výchozí poloha – pravé koleno + levá paže dynamickou silou od sebe a k sobě, počet opakování 10x a opačně totéž.
cvičení doma TRX

Při cvičení na TRX platí obecně pravidlo – čím víc se těžiště těla nachází pod závěsem, tím je cvičení náročnější. Za nejzákladnější cvik je zpravidla považován přítah, někdy uváděno jako veslování: mírný stoj rozkročný – mírný záklon – předpažit – paže skrčit (přítah). Důležité je přitahovat se prostřednictvím zádových – mezilopatkových svalů, nikoli svalů paže. Tento cvik je v kombinaci s protažením prsních svalů velmi vhodný pro odstranění kulatých zad.

cvičení doma s TRX
Komplexně posílíte tělo přítahem kolen: vzpor ležmo (nohy zavěšené v TRX) – přítah kolen k hrudníku – vzpor ležmo. Pro zjednodušení můžete místo vzporu zařadit podpor na předloktí.

Důležité je mít po celou dobu maximálně zpevněné břišní svalstvo, aby nedocházelo k nežádoucímu prohnutí v bederní oblasti.cvičení doma s TRX

Cvičení na TRX mnoho fitness center nabízí i jako skupinovou lekci. I přesto, že instruktor Vám ukáže velké množství cviků, které později můžete provádět sami, tak je před první lekcí vhodné absolvovat se zaškoleným osobním trenérem. Ten Vás upozorní na důležité momenty, které je třeba si během tréninku hlídat a případně Vám dá konkrétní doporučení do Vašeho tréninku.

Přeji Vám hodně zábavy se závěsným systémem a věřím, že i díky němu se Vám podaří dosáhnout cíle, který jste si dali :-)

Mgr. Martina Libá
Osobní trenér fitness

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Závěsný systém pro cvičení doma - TRX:

Závěsný systém pro cvičení doma - TRX
Závěsný systém pro cvičení doma - TRX
Závěsný systém pro cvičení doma - TRX
Závěsný systém pro cvičení doma - TRX
Závěsný systém pro cvičení doma - TRX
Závěsný systém pro cvičení doma - TRX
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !