Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.04. 2024
Dnes má svátek Jiří
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

5 rad pro rodiče, jak v lednu zatočit s chřipkou a nachlazením u dětí

24. 01. 2013 | Nemoci
Celodenní dovádění na sjezdovce, rychlé přechody z venkovního mrazu do přetopeného domu, neustálá změna počasí či náhlé výkyvy teplot. To všechno oslabuje imunitu nejen u dospělých, ale především v případě dětí. Přinášíme proto několik tipů, jak je možné jejich obranyschopnost posilovat, aby se vyhnuly chřipkám a nachlazením i v zimním období.

1. Střevní rovnováha

První pravidlo, jak se vyhnout nachlazení a chřipce u dětí, spočívá v úpravě jídelníčku pro nastolení střevní rovnováhy. Pokuste se ve stravě svých dětí na čas omezit potraviny, které podporují tvorbu hlenu. Mezi ty patří například mléko a mléčné výrobky, maso a sladkosti. Usazování hlenů ve střevech totiž vede k vytvoření prostředí, které je ideální pro tvorbu bakterií a virů. „K nastolení střevní rovnováhy je vhodné použít přípravky, které obsahují aktivní kultury Bifidobacterium breve a Lactobacillus plantarum a ty přispívají k posílení střevního komfortu a zachování střevní pohyblivosti. Tyto kultury není možné získat z běžné potravy, proto doporučuji poohlédnout se po vhodném přípravku v lékárnách,“ říká Klara Minczinger, produktová manažerka.

5 rad pro rodiče, jak v lednu zatočit s chřipkou a nachlazením u dětí2. Zdravé sliznice

V zimních měsících nás nachlazení a chřipka ohrožují také z důvodu nadměrného přetápění v místnostech. Teplý suchý vzduch vysušuje sliznice a ty jsou tak náchylnější k infekcím. Je proto vhodné umístit na topení odpařovače a zvýšit dětem v zimě příjem vitamínu A. Ten totiž kromě udržení dobrého zraku a zdravé pokožky přispívá rovněž k zachování zdravých sliznic. Navíc pomůže dětem ke správnému fungování imunitního systému. Vitamín A je možné doplnit z rybího tuku či jater. Pokud odmítá vaše dítě tyto potraviny zařadit do jídelníčku, je možné doplnit vitamin A například ve formě doplňků stravy.

3. Pryč s únavou

Nástup nachlazení a chřipky často provází pocit únavy, který může po prodělané chřipce navíc trvat ještě několik dní. V takové situaci dobře pomáhají vitamíny skupiny B. Jednotlivé vitamíny lze čerpat z luštěnin, obilnin, mléčných výrobků nebo z ořechů. Správné dávkování je však možné dítěti v období chřipek zajistit také pomocí podávání B-komplexu jako doplňku stravy. Na našem trhu existuje již i ve formě kapek s xylitolem namísto cukru, který podporuje mineralizaci dětských zubů a působí proti zubním kazům. Jednotlivé vitamíny B-komplexu navíc mimo snížení vyčerpání a únavy přispívají k zachování zdravých sliznic a napomáhají ke správnému fungování imunitního systému.

4. Dostatek vitamínu C

Jako osvědčený pomocník v boji proti nachlazení a chřipce dětí v zimním období je vnímán vitamín C. Ten totiž přispívá ke správné funkci obranyschopnosti organismu a navíc působí také na snížení vyčerpání a únavy. Nejčastěji je možné se s ním setkat v citrusových plodech, ale také v bramborách, rajčatech, květáku nebo brokolici. Doporučenou denní dávku však mohou dětem zajistit také doplňky stravy. V lékárně je vitamín C k dostání i ve formě kapek, které mohou užívat děti už od tří let a jsou vhodné i pro diabetiky.

5. Proti škrábání v krku

Pokud neustálé změny počasí a výkyvy teplot přivodí dítěti pocit škrábání v krku, je vhodné poohlédnout se po vitaminu C v kombinaci se zinkem. Toto spojení látek může případnému rozvoji nemoci předejít. „Zinek přispívá ke správnému fungování imunitního systému, což je v kritickém zimním období velice důležité. Vhodné je přidat k těmto dvěma látkám i extrakt z echinacey, který působí zklidňujícím účinkem pro hrdlo, hltan a hlasivky,“ radí manažerka Eva Stanislavská.

Zdroj: Generica


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
My používáme celá rodina psí sádlo z bylinek z lékárny. Hlavně dětem ho dávám když jsou nachlazené a jsem ráda, že nemusíme jíst žádné chemické přípravky. Kupujeme to se psem na obalu a dětem se to moc líbí Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
nechci propagovat,ale od té doby co používám doma tibi houbu se nám nemoci a chřipka vyhýbají....jen nezakřiknout
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles