Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Radostná seznámení ve StarDanceRadostná seznámení ve StarDance Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 15.07. 2024
Dnes má svátek Jindřich
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

BMI kalkulačka

11. 04. 2008 | BMI kalkulačka
Chcete znát Vaši tělesnou hmotnost a vědět, jak jste na tom s Vaší váhou? Využijte naši chytrou BMI kalkulačku, ta Vám prozradí během chvíle, jak na tom jste.

BMI vychází z anglického výrazu = Body Mass Index = index tělesné hmotnosti. BMI je poměr mezi výškou a hmotností člověka. Po výpočtu BMI si každý může zjistit, jak je na tom se svou hmotností. BMI patří mezi nejrozšířenější měřítko obezity používané na celém světě. BMI sice nic nevypovídá o složení Vašeho těla, o množství tuků v krvi apod., ale může Vám ukázat či naznačit vznikající problém s nadváhou nebo obezitou.


Poznámka: Výšku měříte s přesností na 1 cm a hmotnost s přesností na 0,1 kg. U dětí, těhotných a kojících žen a u sportovců BMI nepoužívejte, výsledky mohou být velice zkreslené. Jinak u běžné populace pak při měření BMI nezáleží na věku ani pohlaví, výsledek Vám napoví, jak jste na tom.

Jen na tom pohlaví trochu záleží, ženy mají nepatrně přísnější hodnocení než muží. Čtěte další nás článek: BMI index: muži versus ženyVaše hmotnost v (kg): Vaše výška v (m):

Váš BMI je: 0Váš výsledek BMI můžete porovnat s níže uvedenými hodnotami:


BMI do 20:

Jestliže klesne Vaše BMI pod 18,5, Vaše váha je příliš nízká, trpíte podváhou. Pokud máte hodnotu BMI pod 20, je u Vás vysoké riziko výskytu různých onemocnění a zdravotních problémů. Zajděte za svým lékařem a společně zjistěte příčinu Vaší nízké váhy. Můžete totiž zjistit různá skrytá onemocnění, jako je chronický zánět slinivky břišní nebo zvýšenou funkcí štítné žlázy. Další příčinou Vaší nízké váhy, pokud nejste modelka, může být přílišná psychická zátěž. Navštívíte-li lékaře včas a on objeví nějakou chorobu, bude Vaše léčení jistě mnohem účinnější.

Chtělo by to pár kilo přibrat !


BMI v rozmezí 20-25:

Gratulujeme ! Patříte k lidem s ideálním BMI a vyváženým stavem Vašeho těla. I přes uspěchanou dnešní dobu si dokážete udržet zdravý život a normální hmotnost. Dbejte na to, aby se tato situace nezměnila, dodržujte i nadále správnou životosprávu, konzumujte hodně ovoce a zeleniny a omezte cukry a tuky.
V tuto chvíli Vám nehrozí žádná zdravotní rizika, jen tak dál.


BMI v rozmezí 25-30:

Bohužel, trpíte mírnou nadváhou, což může lehce ovlivňovat Vaše zdraví. Díky tomuto rozmezí BMI jste se ale jinak zařadila mezi typického Čecha. Většina obyvatel naší země trpí díky uspěchané moderní době mírnou nadváhou. Ale to jenom proto, že se nepravidelně a nezdravě stravujete a máte málo pohybu. Konzumujete příliš mnoho tučných a sladkých pokrmů, málo ovoce a zeleniny. Ještě Vám nehrozí příliš nebezpečí či s nadváhou spojená rizika, ale Vaše váha je předstupeň obezity. Měla byste na sobě začít pracovat a to co nejdříve. Nechce si poradit od odborníka, jakou stravu máte konzumovat, v čem se omezit a jaký druh sportu do Vašeho životního stylu zařadit. Pozor na jo-jo efekt, raději hubnout pomalu, než shozená kila nabrat zase v krátké době zpátky.

Máte zvýšené zdravotní rizika, sem patří nemoci spojené s obezitou:

    * Rakovina (rakovina prsu u žen po menopauze, rakovina endometria a tlustého střeva).
    * Abnormalita hladin pohlavních hormonů.
    * Syndrom polycystických ovárií.
    * Poruchy plodnosti.
    * Bolesti zad následkem obezity.
    * Poškození plodu související s obezitou matky.

BMI 30-40:

Vaše BMI je příliš vysoké, trpíte obezitou, která Vám přináší vysoká zdravotní rizika. Zvyšuje se u vás riziko onemocnění kardiovaskulárními chorobami, cukrovkou, vysokým tlakem a dokonce některými druhy rakoviny. Měla byste přemýšlet společně s odborným lékařem o způsobu Vašeho stravování a hlavně způsobech hubnutí. Rozhodně Vám stačí půl kilogramu týdně a za pár měsíců se budete cítit mnohem lépe. Ve Vašem případě už se může hovořit o nemoci – OBEZITĚ. Sice si myslíte, že máte jenom nějaké to kilo navíc, ale opravdu jste nemocná, ikdyž žádné jiné příznaky ještě nemáte. Bolí Vás záda a klouby? Tak to je reakce Vašeho těla na obezitu.

Možné zdravotní komplikace:
   * Rakovina (rakovina prsu u žen po menopauze, rakovina endometria a tlustého střeva).
    * Abnormalita hladin pohlavních hormonů.
    * Syndrom polycystických ovárií.
    * Poruchy plodnosti.
    * Bolesti zad následkem obezity.
    * Poškození plodu související s obezitou matky.
    * Koronární onemocnění.
    * Hypertenze.
    * Onemocnění kloubů- hlavně kolen a kyčlí.
    * Dna.

Držíme Vám palce, ať se Vám v boji s obezitou daří !


BMI nad 40:

Opravdu je Vaši BMI nad 40??? Pak trpíte těžkou obezitou a riziko selhání některých orgánů je velmi vysoké. Měla byste podstoupit velké množství vyšetření pod odborným dohledem. Začněte na sobě pracovat co nejdříve – omezte spotřebu prázdných kalorií, jezte zdravě, menší porce, více krát za den. Pravidelně sportujte i každodenní chůze Vám pomůže. Je nutné, abyste každý týden snížila hmotnost o cca jeden kilogram. Poraďte se s Vaším odborným lékařem, zda nepodstoupíte chirurgické snížení Vaší váhy. Při dodržování správné životosprávy to nemusí být řešení jen dočasné.


POZOR – hubená neznamená vždy být zdravá !


Čtěte také:
Zhubněte 3kg za víkend
Jak zhubnout do Vánoc aneb snižujeme váhu bez jo-jo efektu
Přísná redukční dieta
Zdravý jídelní lístek

Petra Mašková
Chytrá Žena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
mě vyšlo obezní,i když mě to žíly netrhá,zhubla jsem za posslední dva roky víc jak 20 kilo,a doktorce se to nelíbí.Kdysi mi jeden pan doktor řekl,že na svou váhu nevypadám,protože mám těžké kosti a něco na tom asi bude,ještě jsem v životě neměla nic zlomeného.Takže jsem spokojená i se svou obezitou Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Som sa potešila som v norme.
Obrázek uživatelky
profil
Vůbec to nebere ohled na stavbu těla, podkožní tuk a jiné věci. Mě vychází hodnota kolem 18.5 a rada, že mám přibrat, je mi úplně k ničemu, protože já jen tak nepřiberu Smajlík Takže pokud vám vychází něco špatného, tak si z toho nic nedělejte, vždyť je to jenom poměr hmotnosti a výšky, nic jiného Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak mně vyšlo, že jsem obézní Smajlík A přitom nosím velikost 42. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Achjo tak ted teda nevím na čem jsem vyšlo mi číslo 25.
Ted nevím zda do 25 nebo od 25 :-(
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles