Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Léto - čas jahodLéto - čas jahod Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 23.05. 2024
Dnes má svátek Vladimír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Den kůže upozorňuje na důležitost prevence a správnou péči

3. 05. 2024 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Den kůže - Ensana

Den kůže připadá každoročně na 5. května. Tento den byl vybrán pro podobnost s přirozeným pH zdravé pokožky, které je 5,5. Plocha kůže u dospělého člověka dosahuje 1,6 až 1,8 m², což z ní dělá největší orgán lidského těla. Jednou z nejzásadnějších funkcí lidské kůže je ochrana těla před vnějšími škodlivými vlivy, je také klíčovým orgánem pro regulaci teploty těla a v neposlední řadě je důležitým orgánem pro vylučování odpadních a toxických látek z těla.
 
Den kůže- EnsanaJe asi zbytečné zdůrazňovat, jak důležitá je správná péče o naši pokožku. Přesto i dnes trpí kožními onemocněními velký počet lidí. Jsou způsobeny genetickými předpoklady, vlivy životního prostředí, psychickým stavem, různými nemocemi a mnoha dalšími faktory.  Například lupénkou trpí v Čechách okolo 300 tisíc lidí. Léčba kožních onemocnění bývá zdlouhavá a často i radikální, například pomocí kortikoidů. Často tak hledáme i další cesty, ať již jako šetrnější léčbu nebo jako účinný doplněk léčby. Efektivní cestou jsou pak přírodní zdroje a lázeňská léčba. 

Nedaleko hranic na úpatí Bílých Karpat se nachází slovenské lázně Smrdáky, kterým se ne nadarmo přezdívá „Mrtvé moře Evropy“. Tyto lázně se totiž pyšní minerální vodou s nejvyšší koncentrací sirovodíku na světě a nabízejí nejúčinnější lázeňskou péči o pokožku v Evropě. Díky tomu se staly vysoce vyhledávanou destinací pro léčbu kožních onemocnění a souvisejících zánětlivých onemocnění pohybové soustavy. Léčebné výsledky kožních onemocnění jako lupénka, atopický ekzém, akné a další onemocnění, jsou díky balneoterapií ve Smrdácích vynikající. Ve Smrdácích se léčí dospělí i děti od 3 let. Lékařští experti lázní Smrdáky znají kožní nemoci a problémy od A-Z – příčiny, léčbu, genetické dispozice, důsledky, kdy a co stavy zhoršuje, tipy a triky atd.

„Těžké případy onemocnění kůže dokážeme zaléčit až na 8 měsíců, lehčí případy onemocnění kůže dokážeme zaléčit i na několik let,“ vysvětluje MUDr. Michal Scheibenreif z léčebných lázní Smrdáky. A jaká je doporučená délka pobytu? „Intenzivní pobyt trvá 10 dnů, my ale doporučujeme náš standartní pobyt, který trvá 3-4 týdny,“ doplňuje MUDr. Michal Scheibenreif.

Den kůže - Ensana Dalším faktorem, na který bychom si měli dávat pozor, je sluneční záření. Dokáže totiž kožní nemoci nejen léčit, ale i poškodit naši kůži a způsobit různé problémy. Včetně předčasného stárnutí, popálenin, a dokonce i rakoviny kůže. Proto je velmi důležité chránit kůži před slunečním zářením a dodržovat následující preventivní opatření. Vyhýbat se přímému slunci kolem oběda, hodinu před a hodinu po, tj. mezi 11-13 hodinou. Osobám s citlivou pokožkou se doporučuje vyhýbat se slunci mezi 10-15 hodinou. Dále nosit pokrývku hlavy a používat opalovací krém s ochranným UV faktorem podle svého fototypu. A také pravidelně kontrolovat kůži. Pokud si všimnete jakýchkoli podezřelých změn, obraťte se urychleně na dermatologa.

Také nezapomeňte kontrolovat mateřská znaménka. Vyšetření znamének a podezřelých pigmentových kožních změn je obvykle hrazeno ze zdravotního pojištění. Při vyšetření se lékař zaměřuje především na detekci maligního melanomu nebo jiných potenciálně nebezpečných kožních onemocnění (např. bazaliom, spinaliom apod.). Mateřská znaménka, pihy a další pigmentové projevy si můžete nechat vyšetřit v každé dermatologické ambulanci, na pravidelné preventivní prohlídky se doporučuje chodit jednou ročně.

Ještě pro vás máme tip, ve dnech 24. - 26. května 2024 se ve Smrdácích uskuteční Den otevřených dveří, kde si budete moct zakoupit procedury za zvýhodněné ceny, chybět nebude ani bohatý program, kde na návštěvníky čeká například losovaní o atraktivní lázeňské pobyty.

Skvělou zprávou je, že do lázní Smrdáky mohou jet klienti z České republiky na poukaz od své zdravotní pojišťovny.


www.ensanahotels.com


Den kůže - Ensana


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Den kůže upozorňuje na důležitost prevence a správnou péči:

Den kůže upozorňuje na důležitost prevence a správnou péči
Den kůže upozorňuje na důležitost prevence a správnou péči
Den kůže upozorňuje na důležitost prevence a správnou péči
Den kůže upozorňuje na důležitost prevence a správnou péči
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !