Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 24.05. 2022
Dnes má svátek Jana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech

26. 09. 2009 | Televizní tipy
Režisér Tomáš Vorel právě dokončil film Ulovit miliardáře, ve kterém kriticky zobrazuje především české politiky, ale i policii, film není lichotivý pro celou českou společnost.

„Ten příběh byl napsán před pěti lety, my jsme ho natočili loni a televizní diváci ho uvidí až za rok. Vše funguje paradoxně stále stejně, protože politická situace je tu stále stejná. Je jedno, jaká strana je u moci, jaký je tam politik, jaký režim právě vládne,“ říká Tomáš Vorel. Film vstoupí do kin 1. října, hlavní roli miliardáře Grossmanna hraje Tomáš Matonoha, jeho protivníka PR manažera Lehkého ztvárnil Jiří Mádl.

Vůbec poprvé uvidí diváci ve filmu Ester Janečkovou a to v roli policejní tiskové mluvčí. Ve filmu dále hrají Josef Carda, Miroslav Etzler, Milan Šteindler nebo Bolek Polívka.  „Je to bezesporu můj nejdrzejší a nejotevřenější film. Vzbudí určitě prudké kontroverzní reakce,“ myslí si režisér Vorel.

Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla od 1. řijna 2009 v kinechRaritní je tento český film v tom, že se jedná o skutečně první český plně digitální film. V praxi jde o to, že byl natočen digitálně na kameru Red One 4K, zpracován digitálně ve 4K a ve své kvalitě pak byl převedený na filmovou kopii. Přestože už někteří čeští tvůrci s technologií 4K pracovali, nikdo ji ještě nepoužil ve všech fázích výroby. Jedině tak totiž nabízí  ten nejkvalitnější obrazový záznam, kterého je v současné době možné docílit a diváci ho na plátně v kinech uvidí pouhým okem.

„Jedná se v podstatě o první digitální ekvivalent 35 mm filmu, se kterým se v zahraničí už pracuje,“ říká kameraman Marek Jícha. Perličkou na závěr se právě 1. října stane projekce v Kině Central v Hradci Králové, které si dokonce jako první v České republice pořídilo přímo 4K projektor. Tímto vlastně zahájí novou digitální éru prezentace filmů v Čechách. „Počítám, že zhruba za pět let, se tak budou dělat všechny filmy,“ doplňuje Vorel.

Filmový casting trval rok, Vorel hledal nejdéle hlavního představitele. „Do hlavní role jsme uvažovali o Trojanovi, Macháčkovi, Liškovi, Langmajerovi, Etzlerovi, Rodenovi, Hanákovi, Šteindlerovi i o mně,“ říká reřisér Vorel. Nakonec ji dostal Tomáš Matonoha, který hraje podle režiséra velice minimalisticky a kvůli roli změnil naprosto image. Jiřího Mádla režisér původně zamýšlel na menší roli policajta Zajíčka, jenže Mádl si trval na tom, že bude hrát druhou hlavní mužskou roli – PR manažera Lehkého. Dokonce navrhl, že bude mít jeho filmová postava knírek, který si musel nakonec nechat sám narůst, protože plně digitální obrazový záznam cokoliv nalepeného na obličeji prozradí. „Nikdo jsme nevěřili, že by mohl hrát třicetiletého protřelého zmrda. Ale Jirka se nechal zarůst, zcela změnil své pohyby a hlas, takže ho vůbec nepoznáte,“ říká režisér. Policajta Zajíčka si nakonec zahrál režisérův syn Tomáš Vorel jr., který hrál například už v předchozím Vorlově filmu Gympl.

Nepřéhlédnutelné je v titulcích filmu asi největší producentské jméno na české hudební scéně a to DJ Wich. Ten na svém druhém sólovém albu totiž pracoval se zahraničními hudebníky, kteří mají ve světě velké jméno. S Vorlem se Wich setkal už před dvěma lety, kdy složil hudbu k filmu Gympl. Film Ulovit miliardáře, ale nemá s rapem nic společného.  „Wichova hudba je originální a moderní a filmová zároveň, ční zcela nad horizont hip hopu,“ vysvětluje Vorel. Nový Vorlův film Ulovit miliardáře tak kromě politické satiry bezpochyby nabízí nejvkalitnější filmový obraz a na český film velmi originální hudbu. Film vstoupí do kin v počtu 33 kopií a trvá 88 minut.

Zdroj: Bioscop.cz

Lydias
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech:

Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech
Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech
Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech
Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech
Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech
Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech
Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech
Film Ulovit miliardáře Tomáše Vorla brzy v kinech
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
jen ajen více takových filmů-držím palce při natáčení dalších!!!!!!!!!!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles