Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Léto - čas jahodLéto - čas jahod Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.05. 2024
Dnes má svátek Emil
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jak na bolest zad a šíje z dlouhého sezení u počítače?

12. 09. 2023 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Bolest zad dovede pořádně potrápit, jde dokonce o jednu z nejčastějších příčin krátkodobé i dlouhodobé pracovní neschopnosti. Přitom jí lze předcházet a v mírnějších případech se jí můžeme i snadno zbavit. Pokud prosedíte většinu dne za kancelářským stolem nebo kdekoliv u počítače, je téměř jistě, že už jste se s ní setkali.

Podle lékařů se s bolestí zad v životě setká 50 až 80 procent lidí, každoročně se s ní pak potýká 20 procent dospělých.

Za bolestmi zad se může skrývat vícero důvodů: mezi nimi také úraz nebo závažné onemocnění. Ale je to především životní styl, který problémům předchází. Sedavé zaměstnání, málo pohybu nebo špatné držení těla v práci. Právě dlouhé hodiny na židli mohou vést k nepříjemnému napětí nebo ztuhlosti kolem páteře, pokud se často otáčíme nebo ohýbáme, hrozí nám obtíže ještě více.

Nejčastěji nás trápí dolní záda, bolet ale může také oblast šíje nebo lopatek. Problémy mohou být akutní, kdy se bolest soustředí do jednoho místa a zpravidla do několika týdnů odezní. A nebo chronické, kdy nás sužuje tři nebo více měsíců. Stejně tak se může lišit jejich intenzita: od mírné ztuhlosti, až po tak intenzivní potíže, které omezují naši pohyblivost.
bolest krku - pomůže Emoxen
Jaké jsou příčiny bolestí


A jaké mohou být příčiny bolesti zad kromě všeobecného sedavého, málo aktivního životního stylu? Začít můžeme u našeho pracovního místa: na to, zda nás bolí záda, má velký vliv, jak kvalitní máme židli. Svou roli hraje také pozice hlavy a ramen. Naše hlava váží přes 4,5 kg a pro svoji podporu potřebuje velkou svalovou sílu. Pokud se natahujeme k monitoru nebo jsme celý den v jiné nevhodné poloze, máme na obtíže zaděláno. Ale ani sebelepší židle nic nezmůže, pokud na ní sedíme špatně, unavení po ní kloužeme dolů nebo je naše poloha až příliš uvolněná. Stejně tak může k problémům přispívat, pokud se během pracovního dne občas nezvedneme nebo neprotáhneme. A k dalším faktorům patří třeba stres, úzkost nebo nadbytečná kila.

Prevence může být snadná


Pokud se podíváme na to, jakým způsobem pracujeme, většinou se dá snadno vypozorovat, co k bolesti přispívá. A odstranění těchto důvodů nám může přinést úlevu. Měli bychom mít dobrou kancelářskou židli, která má nastavitelnou výšku a nabízí podporu dolních zad, stejně tak je důležité, jak vysoko a blízko máme monitor. Pomoct může i jeho správná velikost a nastavení jasu: pokud je obrazovka tmavá a malá, máme větší tendenci se k ní předklánět. A stejná pravidla jako pro kancelář bychom měli mít i na home office: práce od jídelního stolu nebo ze sedačky by měla být tabu. Na kancelářské židli je také potřeba správně sedět: tak, aby páteř byla rovná a kyčelní a kolenní klouby byly ohnuty přibližně v úhlu 90 stupňů.

Neměli bychom ani zapomínat na krátké, ale časté pauzy vyplněné pohybem. Ideálně bychom měli vstát každou hodinu, nejméně třikrát za den. Existují také speciální kancelářské cviky, které lze provádět přímo na židli. 

Pomoc na dosah ruky


A co dělat, když už nás záda bolí? Někomu pomáhá teplo, jinému mohou alespoň dočasnou úlevu přinést běžné léky na bolest. Lépe než celkově působící léky, je dobré použít lokální přípravky, které namažete přímo na postižené místo. Skvělým pomocníkem z lékárny je  Emoxen gel. Ten pomůže od bolesti a zároveň působí protizánětlivě. V čem se liší od ostatních podobných přípravků? Jako jediný na trhu obsahuje dva akcelerátory vstřebávání, což znamená, že se rychleji dostane k místu bolesti a přinese úlevu. Díky obsažené účinné látce působí dlouhou dobu, takže se nemusíme mazat tak často, zároveň je díky obsahu mentolu příjemně chladivý. A praktickým bonusem je i to, že nelepí, nezanechává mastné skvrny a hezky voní. Kromě bolesti zad jej můžeme použít po úrazech, jako je například podvrtnutí kotníku.
Pokud se bolesti i přes všechna provedená opatření nezmírňují nebo se dokonce zhoršují, případně je provází třeba horečka nebo otok, je na čase navštívit lékaře.

Emoxen
Čtěte pečlivě příbalovou informaci.  Emoxen gel je léčivý přípravek pro kožní užití. Obsahuje naproxen. PharmaSwiss ČR s.r.o, Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha7.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !