Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Radostná seznámení ve StarDanceRadostná seznámení ve StarDance Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.07. 2024
Dnes má svátek Vítězslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Kyselina hyaluronová – co to je a na co se používá?

10. 09. 2022 | Krása
Hydratovat, hydratovat, hydratovat! Co se týká péče o pleť, nejspíš to slyšíte ze všech stran. No jo, ale čím to provádět? Kyselinou hyaluronovou, o které si v tomto článku hodně povíme!


ZÁZRAK JMÉNEM KYSELINA HYALURONOVÁ – CO TO JE, KDE JE A K ČEMU JE VHODNÁ?


Kyselina hyaluronová je polysacharid, který se přirozeně vyskytuje v našem těle a nejvíce pak v naší pokožce. Jako jedna z mála látek na sebe dokáže navázat molekuly vody. Kyselina hyaluronová zvládne pohltit až několikanásobek své hmotnosti, a právě to je princip hydratace. Dokáže zmírnit projevy vrásek. Také je skvělým pomocníkem při hojení jizev. V průběhu věku ji pokožka ztrácí, proto je dobré ji pleti dodávat. Ať už v podobě krémů nebo sér.

MÁME DVĚ FORMY KYSELINY HYALURONOVÉ. JAKÉ TO JSOU?


Kyselina hyaluronová – co to je a na co se používá?    • Vysokomolekulární forma
Jak název napovídá, jde o kyselinu hyaluronovou, která shlukuje do velkých molekul. Tyto molekuly působí na povrchu pokožky. Kožní buňky zvláčňuje a hydratuje. Díky tomu, že neproniká tak hluboko, dokáže vyrovnat drobné vrásky, ale hlavně kůži na povrchu chrání před škodlivinami.

    • Nízkomolekulární forma
Tato forma má malé molekuly, proto dokáže snadno proniknout do hlubších vrstev pokožky. Tam pleti navrací pružnost, hydrataci a pomáhá pokožku rychleji hojit (akné). Tato forma je také účinnější na hlubší vrásky.


PRO KOHO JE KYSELINA HYALURONOVÁ VHODNÁ?


Vlastně pro všechny věkové kategorie. Hydrataci potřebují všechny typy pleti a každému také kyselina věkem klesá. Zejména lidé se suchou pletí by ji měli zařadit do rutinní péče.
Je důležité upozornit, že vysoké procento kyseliny hyaluronové obsažené v produktu neznamená automaticky kvalitnější péči, protože nelze jednoznačně říct, jaké procento je ideální pro individuální pleť. Je proto potřeba vyzkoušet, co bude vyhovovat konkrétní pleti. Ale strach není na místě –jedná se o tělu přirozenou látku, u níž nebyl dosud zaznamenán žádný případ alergie nebo intolerance.

JAK KYS. HYALURONOVOU POUŽÍVAT, KDY A S ČÍM KOMBINOVAT?


Doporučuje se séra s kyselinou hyaluronovou aplikovat na vlhkou pleť. Lépe tak dokáže pokožku hydratovat. Používat ji můžete ráno i večer. Buď samostatně, nebo přidat pár kapek přímo do krému. Kyselina hyaluronová se může kombinovat téměř se všemi běžnými látkami v naší potravě či používanými v kosmetice. Vitaminem C, AHA/BHA kyselinami, retinoidy, alpha arbutinem atd.


Zdroj, foto: Goodie


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !