Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.06. 2024
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Myslete na svá játra! Jejich zdraví připomíná Světový den

22. 04. 2024 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Na 19. dubna připadá Světový den zdraví jater. Zapomeňte však na bouřlivé oslavy! Místo toho svému druhému největšímu vnitřnímu orgánu dopřejte pozornost, kterou si zaslouží. Přestože játra vykonávají skoro 500 životně důležitých funkcí, většina lidí se o ně nestará. To dokazují i statistiky lékařů. Podle nich více jak čtvrtina dospělých po celém světě trpí nějakým jaterním neduhem.

Vůbec nejrozšířenějším je nealkoholové ztučnění jater, které vzniká hromaděním nadbytečného tuku v játrech a může vést k zánětům a jizvení. Podle odhadů odborníků s ním bojuje až 80 % obézních pacientů a 75 % diabetiků1. Ovšem problémy mají často i lidé, kteří nepatří ani do jedné zmíněné skupiny.

péče o játraSignály, že i vy máte přetížená játra


To, že játrům nakládáte víc, než je zdrávo, poznáte na své kondici, i když symptomy nemusí být zprvu jednoznačné. Může jít o pomalý metabolismus, problémy s trávením, únavu, zhoršení pleti či ukládání tuku na břiše. Čím vícekrát jste si řekli 'ano, to se mě týká', tím hlasitěji volají vaše játra S.O.S. 

Čím jim škodíte


Žijeme v době, kdy játra čelí obrovské zátěži. Na prvním místě je rozhodně alkohol! Pak následují cigarety a nezdravá strava plná tuků, cukrů, konzervantů a stabilizátorů. K tomu přičtěte ještě toxiny ze znečištěného životního prostředí či nekvalitní kosmetiky. Když je škodlivin příliš, začnou se usazovat. Játra se zanášejí a 'zpomalují'.

Detoxikace je prvním krokem k uzdravení


Pokud 'ucpaná' játra nezačnete řešit, zaděláváte si na malér. Přitom zbytečně. Játra jsou jediným orgánem v lidském těle, který se dokáže regenerovat. Ale aby se do vlastní obnovy mohla pustit, musí k tomu dostat příležitost. A právě tou je vhodná očista. Ideální je, pokud pro restart zvolíte kombinaci zdravé stravy, pohybu a vhodný doplněk stravy.

Přírodní látky, které prospívají játrůmNaturevia Ostropestřec LipoAktiv


Takový přípravek by rozhodně měl mít ve složení ostropestřec. Právě ten totiž obsahuje silymarin, který pomáhá regenerovat jaterní buňky a chránit je před poškozením toxiny. Také přispívá ke správné funkci jater a jejich detoxikační schopnosti. Příznivým účinkem na činnost jater podporuje i produkci žluči, která pozitivně ovlivňuje trávení. Navíc jde o velmi silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky celého organismu před poškozením volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Za zmínku stojí i jeho blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Kromě ostropestřce je svými velmi prospěšnými účinky na játra známý ještě artyčok. Ten je skvělým pomocníkem při kontrole tělesné hmotnosti, neboť zvýší tvorbu žluči, která štěpí tuky a zabrání jejich hromadění v játrech a tukové tkáni. Zároveň přispívá k udržení optimální hladiny cholesterolu v krvi a podporuje funkci slinivky. Další užitečnou látkou, která může pomoci snížit hromadění tuku v játrech a jejich ztučnění, je cholin. Všechny tyto látky i další cenné vitaminy najdete v doplňku stravy Naturevia Ostropestřec LipoAktiv, přičemž stačit vám bude jedna rostlinná kapsle denně.

Pečujte o játra během celého roku


V případě zdraví platí jasné pravidlo. Bez zdravých jater nebudete zdraví ani vy! Takže pravidelný detox rozhodně nezanedbávejte, vaše játra vám za něj budou vděčná. Výsledek poznáte nejen uvnitř, ale i navenek! A místo skleničky si na jejich Světový den připijte raději ovocnou či zeleninovou šťávou.


1 Zdroj: https://medicina.cz/clanky/14607/34/Svetovy-den-zdravi-jater-19-duben/
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !