Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 24.05. 2022
Dnes má svátek Jana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nároky na děti v předškolním věku

31. 03. 2010 | Vaše příběhy

Čtyřleté dceři jsem koupila časopis pro děti ve věku 3-5 let. Na tom by nebylo nic divného, kdyby mne doslova nenadzvedlo během listování pár stránek, na kterých bylo počítání ve smyslu: 2 a kolik je 5? a potom ještě opisování slov, jako by děti znaly už v tomto věku to, co jsme se mi všichni učili až na prvním stupni. Úplně mne zamrazilo.

Před časem na kontrole ve třech letech jsem byla překvapená, když dětská doktorka po dceři chtěla vědět čtyři základní barvy. Nu a zanedlouho nás čeká pětiletá kontrola a podle kamarádky, která už se svým synem na ní byla, nás čeká počítání a podepisování ...

Už vícekrát jsem se setkala s nároky, co by vše mělo umět dítě, když jde k zápisu do první třídy. Kdy má umět počítat, říci co slyší na začátku slova, umět se podepsat, znát písmenka, ale není to vše trochu moc přehnané? Co je potom učí v první třídě? Tam jsme se totiž tohle vše teprve učili my všichni a neřekla bych, že z nás jsou zaostalci. Já totiž nevím, jak jinak toto nazvat, při srovnání s dnešními měřítky.

V mateřské školce jsem se o tomto tématu zmínila a bylo mi řečeno, že připravují děti do první třídy, ale proč je potom tolik odkladů školní docházky? Zrovinka před nedávnem o tomto byla reportáž v jedné z našich televizí. Podle průzkumu v posledních letech narůstá počet dětí, u kterých se žádá o odklad školní docházky. Prý je chyba v rodině a komunikaci s dítětem a je to hit. To bych ale netvrdila s takovou jistotou.

Není to spíše důvod k zamyšlení? Po dětech se chtějí podle mého názoru až přehnané nároky, ale na učitele asi taková měřítka neplatí. Jelikož nejsou schopni tyto děti ani v mateřských školkách učit základy angličtiny. Třeba to tak není ve všech školkách, ale vratím se k hlavnímu tématu, který mne nutil napsat tento článek.

A to:  nebylo by lepší nechat dětem jejich dětství? Tohle vše podle mne jen vede k tomu, že dítě pak nechce spolupracovat, není ještě vyzrálé a nastávají jen zbytečné problémy v jejich vývoji. A vše se řeší za pomoci psychologa, nebo to je dnešní trend? Čeho se tím dosáhne?

Lesara - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Má-li dítě zájem, schopnosti a dovednosti, které jsou jeho zájmem,- tím mám na mysli to, že se zajímá samo, tak proč "to" nepodpořit.., ale na ostatní je opravdu škola, nevím proč si kantoři a všichni kolem vymýšlí takové hlouposti, jelikož děti to nezaujme, naopak odradí, jelikož si myslí, že škola je legrace a dávno už to umí...
Opravdu je ve všem kocourkov
Obrázek uživatelky
profil
podepsat se umí, ale protože se to sama chtěla naučit. Pár písmenek umí, trošku si počítáme, ale nechávám to na ní, ať si to řídí sama, co chce. Rozhodně jí do toho nenutím. Zbytek se naučí ve škole. A zatím jsem se teda nesetkala s tím, že by po ní někde chtěli moc, např. u doktorky nebo u zápisu.
Obrázek uživatelky
profil
To je fakt, byla jsem s vnučkou u zápisu do první třídy a nestačila se divit, co všechno se jí ptaly paní učitelky a co musela znát.

A divím se maminkám, které dají chudáčka dítě do školy v pěti letech.
Obrázek uživatelky
profil
i na školní děti, syn je v 2. třídě a už mají násobilku 3 Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Taky si myslím, že mají na předškolní děti dosti velké nároky. Od toho je snad škola, aby se dítko něco naučilo. Když je to naučíte všechno doma, tak vám pak nebudou dávat ve vyučování pozor, a bude zase zle. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles