8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 01.05. 2024
Dnes má svátek všichni pracující
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Parodontóza - jedno z nejčastějších onemocnění dásní

24. 08. 2013 | Nemoci
Parodontóza (odborně Parodontitida) je jedno z nejčastějších onemocnění dásní. Vzniká působením bakterií, které se usazují na dásních a zubech. V krajních případech může skončit i ztrátou zubů, které jsou jinak zdravé. Podle Světové zdravotnické organizace trpí chronickým zánětem dásní až 90 % lidí z Východní a Střední Evropy ve věku od 30 do 40 let. Celkem 40 % této populace ve věku od 40 do 60 let trpí různými stupni parodontózy.

Jak se nemoc projevuje?

Parodontóza nemusí nutně postihnout celou čelist, ale klidně jeden či dva zuby. Lidé o své nemoci přitom dlouho netuší. Mezi první příznaky však patří krvácení z dásní při čistění zubů nebo při jídle.  Také se začíná objevovat zarudnutí a otok dásní. V další fázi onemocnění vznikají mezi zuby viditelné mezery, odhalují se zubní krčky a zuby se začínají uvolňovat. 

ParodontózaNeléčíte parodontózu? Riskujete potrat!

Řada žen trpí v těhotenství neléčeným zánětem dásní nebo parodontózou. Dle americké studie je u žen trpících neléčenou parodontózou dokonce 7krát vyšší riziko potratu a 5krát vyšší riziko předčasného porodu. Nastávající maminky by tak obzvlášť měly dbát o ústní hygienu.

Čtyři základní rady jak se vyhnout parodontóze

Správně čistění zubů – správná péče o náš chrup je tou nejlepší prevencí parodontózy. S čistými zuby se redukuje počet bakterií, riziko parodontózy je tudíž minimální.
Pravidelné kontroly u zubního lékaře – stomatologa bychom měli navštěvovat minimálně jednou za půl roku. Tím zachytíme případné onemocnění zubů v raném stádiu.
Nekuřte – kuřáci jsou ke všem onemocněním dutiny ústní náchylnější. Pokud se chce vyhnout parodontóze, omezte kouření.
Konzumujte méně alkoholu – nadměrná konzumace alkoholu poškozuje zuby a dásně.




Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !